İçeriğe Yönlendir

Yüksek Gösterilmiş Hasar

Serkan Aktay

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Yukarıdaki örnekte hasar tutarı şişirilmiş olamaz mı? Çünkü araç kaskodan yaptırılıyor. Ve karşı taraf hatalı. Hasar tutarının bir kısmı karşı tarafın sigortasından alınıyor. Kalan tutarda sürücüden tahsil edilmek isteniyor doğal olarak. Hatalı taraf bu yüzden avukata başvuruyor. Kasko firması ile servis arasında kasıtlı olarak hasar tutarının yüksek gösterildiğinden şüpheleniliyordu.

Artı olarak sigorta yaptıracağım dönemde internet üzerinden sigorta yapan firmalar arayıp sürekli teklif verdiklerinde sorduğumda bu tutar değişmez dediler. Tabi amaçları kaskoya yönlendirmek. Hemen ardından da kasko fiyatlarını diziyorlar peşpeşe :)

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Yukarıdaki örnekte hasar tutarı şişirilmiş olamaz mı? Çünkü araç kaskodan yaptırılıyor. Ve karşı taraf hatalı. Hasar tutarının bir kısmı karşı tarafın sigortasından alınıyor. Kalan tutarda sürücüden tahsil edilmek isteniyor doğal olarak. Hatalı taraf bu yüzden avukata başvuruyor. Kasko firması ile servis arasında kasıtlı olarak hasar tutarının yüksek gösterildiğinden şüpheleniliyordu.

Sigorta şirketlerinin bu tarz bir yöntemi kesinlikle yok, olamaz. Şahsa giden rucü davası en az 4 sene sürecektir. Bu esnada hasar ve kusur tespiti için birden fazla bilirkişi raporu istenecektir. Bu işler bu kadar basit değil. Ayrıca sizin o araçta gördüğünüz sadece kaporta hasarının dışında olabilir. Yapımına başlandığında araç söküldükçe hasarlı parçalar ve buna bağlı maliyetler ortaya çıkar. Sigorta şirketleri var olan hasarı fazla ödeyen veya vatandaşı yolma peşinde koşan yapılar değildir. Aldığınız her poliçe hukuka dayalı bir sözleşmedir. Yaptığınız her poliçe, ödediğiniz her hasar denetime açıktır. Bu denetimler hazine, bağımsız denetim firmaları ve sigorta şirketleri içerisindeki iç denetim tarafından sürekli denetlenmektedir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan
(düzenlendi)

bir fotoğrafla örnek vermek istiyorum

arkadaşın arabası 2016 yılı başında minibüsün sıkıştırması sonucu kaza yaptı araba bu halede 17 bin tl hasar çıkarıldı  çıtır hasar yada başka birşey deyin :D

İkinci ise benim arabam palio ful+ful :p 4599 tl den ağır hasar vermişler sağ kapıdan vurmuşlar değişen bir tek sol arka kapı camı :D 

karışık işler bunlar :)

aL49n5.jpg

ojLGyk.jpg

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
fotoğraf ekleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...