İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Nano Bor-x Motor Yağı Katkısı

Ahmet ilbasan

Recommended Posts

Ahmet ilbasan

Arkadaşlar merhaba, 

İnternette rastladığım bu yağ katkısını kullanan ya da etkileri hakkında bilgisi olan var mı? Bir de aynı markanın enjektör temizleme ilacı var ikisini de aldım ama kullanmadan önce sizlere danışmak istedim. 

Yorum bağlantısı
Tugay YILMAZ
19 dakika önce, Ahmet ilbasan yazdı:

Arkadaşlar merhaba, 

İnternette rastladığım bu yağ katkısını kullanan ya da etkileri hakkında bilgisi olan var mı? Bir de aynı markanın enjektör temizleme ilacı var ikisini de aldım ama kullanmadan önce sizlere danışmak istedim. 

Arkadaşımda vectra c var 2004 model bu modellerde kronik sorun motor yağ yakması diyor. Bor kullanıyor arada bir araç yağ yakmayı kesiyor yakıtıda düşürüyor diyor ama oda yaklaşık 6 aydır kullanıyor. Uzun vadede zararı varmıdır bilemem. Uzun süreli kullanan varsa bizde bilgi sahibi oluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Segman isteyen motorlarda silindir içinde bi tabaka oluşturup yağ yakmayı keser ve kompresyonu arttırır. Ama durumu iyi olan motora bi yarar sağlamaz diye düşünüyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet ilbasan
9 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Segman isteyen motorlarda silindir içinde bi tabaka oluşturup yağ yakmayı keser ve kompresyonu arttırır. Ama durumu iyi olan motora bi yarar sağlamaz diye düşünüyorum.

Benim aracın motorunda bir problem yok, koruyucu olması açısından kullanmak istedim. Yarar sağlasın derken zarar vermeyelim motora. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
3 dakika önce, Ahmet ilbasan yazdı:

Benim aracın motorunda bir problem yok, koruyucu olması açısından kullanmak istedim. Yarar sağlasın derken zarar vermeyelim motora. 

Ben olsam koymazdım. Yarar sağlamak için yağı erken değiştirin daha sağlıklı bence.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben bu tür katkıların geçerliliğine inanmıyorum. Öyle bir durum olsa yağ üreticileri bu alana yönelirdi. Adamakıllı yağını suyunu değiştirince böyle şeylere ihtiyaç kalmayacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

bir ara reklamları vardı.double up mıydı neydi. fiyasko sonuçlar duymuştuk.benim fikrim,bu ürünlere verilen para yerine araca koyulan yağın kalitesi artırılmalı.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Silindir içersindeki honlama çizgilerini doldurabileceğini düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Galerici katkısı gibi görüyorum ben bu tip ürünleri. Satışa kadar idare etsin bitik motorda :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Uzak durun derim bitik motara bir nebze faydası var oda geçici çözümler zararı yok lakin denildi gibi periyodik bakımlarını yaptırın yeter. . ağır vasıtalarda kullanıyorlar arada bir . Üreticisi distibiretörü hiç görüşmemekle tanıdım kişilerdir .ticaret  işte.

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
On 31.05.2017 at 23:30, Ahmet ilbasan yazdı:

Arkadaşlar merhaba, 

hepsiburada.com üzerinden bor katkılı motorsilk ürününü şu ana kadar kullandığım bütün araçlarımda kullandım. Mondeo aracımda würth dizel enjektör temizleyici katkıyıda 15-20 bin km de bir kullanırım. motorsilk ürünü için şunu söyleyebilirim motorun dönen parçalarında sürtünmeyi azaltıcı bir etkisi var ve harareti düşürüyor. ilk aracımda su eksilmesi oluyordu 2 günde bir 2-3 lt su ekliyordum buna rağmen hararet hiç yükselmezdi. dizel enjektör temizleyicininde yakıt sarfiyatına ve emisyona faydası olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

kısaca nano tırt-X diyoruz bunlara, işe yarar ama ancak motor ölmek üzreyse bitkisel hayatta biraz daha yaşatır okadar, yani zaten sorunu olan motoru biraz daha yaşatır, sağlama faydası olmaz zararı olur, sağlam motorda sürtünmeyi azaltmaz aksine olması gereken boşluğu doldurur tersi olur yada yer bulamaz ise gider bir yerde birikir,başınıza iş alırınız...

wurth başka tabii, zaten o tamir edici değil temizleyici koruyucu ürün, olayı başka...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Süleyman Aydemir

sevgili otomobil severler bor katkı maddesini 1 yıldır kullanıyorum aracımın çekişi artıyor klometresi yüksek araçlarda kullanmanızı tavsiye ederim farkı görürsünüz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sevgili otomobil severler bor katkı maddesini 1 yıldır kullanıyorum aracımın çekişi artıyor klometresi yüksek araçlarda kullanmanızı tavsiye ederim farkı görürsünüz

Genelde motor üreticileri tavsiye etmiyor.
Ben de bir kaç çeşidini kullandım.
Hatta hiç verim alamayınca üreticiyi aradığımda çok ciddi kıvırmış ve bizim kutuda yazanlar gibi taahhütlerimiz yoka kadar gitmişlerdi.
O günden beri kullanmam ve önermem.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...