İçeriğe Yönlendir

X-Trail - Bakım Aralığı Düzeltme Amacıyla İçin İmza Kampanyası

İsmail Üstün

Recommended Posts

İsmail Üstün

Herkese iyi forumlar dilerim. önceden ford fiesta ve focus kullandım. bunların periyodik bakım aralıkları 15000 km'de birdi. 1 ay önce nissan x-trail aldım ve bakım aralıklarının 10000 km olduğunu öğrendiğimde şaşırdım. küçük bir araştırmayla bir çok nissan kullanıcısının da bu durumdan muzdarip olduğunu tespit ettim. bunun üzerine en azından sesimizi duyuralım diye bir kampanya düzenledik. sizler de 5 dk ayırarak imzalarsanız 1000 destekçiye erişmek amacıma yardımcı olursunuz. siz otomobil meraklılarının üşenmeyeceğinden şüphem yok. Şimdiden teşekkür ederim.İşte kampanya bağlantımız: https://www.change.org/p/nissan-türkiye-info-nissan-com-tr-nissan-türkiye-10000-km-de-bir-bakim-işkencesine-bir-son-ver

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1- Change.org un hiç bir yasal geçerliliği yoktur. 100milyon imza toplasanız muhatabı iplemeyebilir.

2- Marka buna teknik olarak doğrudur demiş, siz neye dayanarak yanlıştır diyorsunuz?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Diyelimki kampanyayı 8000 kişi imzaladı , bakım aralığı 15.000 km ye mi çıkacak ?

Farklı ülkelerde bakım aralığı farklımı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Üstün

Bu kadar muhalefet beklemezdim. ama aynı platformda üretilen kadjar 20 binde qashqai 10 binde bakıma çağırılıyorsa bir kullanıcı yasal geçerliliği olmayan bir yerde kampanya başlatmış çok mu bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Üstün
4 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Diyelimki kampanyayı 8000 kişi imzaladı , bakım aralığı 15.000 km ye mi çıkacak ?

Farklı ülkelerde bakım aralığı farklımı ? 20000 km'de bir çağıran ülkeler çoğunlukta.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Bence aracı üretenlerin bir bildiği vardır diyorum. Hadi kampanya yaptınız bakım aralığı 20 bin oldu. Araçta bu yüzden sıkıntı oluşursa sorumlu kim olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Benim aracımda 15 bin bakım aralıkları ama ben 10 bini geçirmemeye çalışıyorum 5 bin de hava filtremi değiştiririm ve baya kirlenmiş oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Bir saat önce, İsmail Üstün yazdı:

Bu kadar muhalefet beklemezdim. ama aynı platformda üretilen kadjar 20 binde qashqai 10 binde bakıma çağırılıyorsa bir kullanıcı yasal geçerliliği olmayan bir yerde kampanya başlatmış çok mu bilmiyorum.

Muhalefet yok sadece teknik olarak olabilirliği var mı onu araştırmak lazım.

Sizin aracın ülkelere göre faklı bakım aralıkları var mı, araştırdınız mı?

Ford araçlarındada bakım 12 ay/10 bin km değil mi? ben yanlışmı biliyorum.

Eğer aracınızın garantisi yoksa 15 bin km de bakım yaptırın o zaman ki yağ ve filtrelerin haline bakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Herşeyin bir prosedürü ve uygulama şekli vardır. Bunu ne alırsanız alın size yapılması gerekenleri anlatan bir kitapçık verirler. Burada belirtilmiş durumlar dışında bir işlem yapıldıysa hiçbir firma sorumluluk almaz. Bence aracınıza keyifle binmeyi deneyin gerisini bırakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
54 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Ford araçlarındada bakım 12 ay/10 bin km değil mi? ben yanlışmı biliyorum.

Fordlar 15 bin Erdoğan

Nissanlar 10 bin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Japonlarda kısa, Fransızlarda uzun bakım aralığı var. Problemsizlikte Japonlar lider ama.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Valla bir ara kadjar ve quasqaı arasında kaldım sırf bu yüzden eledim nissanı. Yılda çok km yapan biri olarak benim için önemli bir parametre bakım periyodu. Biri 10 binde biri 20 binde çağırıyor bakıma teknik olarak gerçekten 10 bin erken mi 20 bin geç mi bilmiyorum ama 10 bin gereksizse şayet benim de zoruma giderdi. Sonucun değişmesi çok zor bu arada onu da söyleyeyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Birçok marka 15 binde bakım yapıyorsa 10 binde bakım yapan markayı sorgularım. Birde aynı platform ve motoru kullanan araç 20 binde çağırıyorsa iyice uyuz olurum.

5000 km yağ değiştirsek çok çok güzel olur ama gerek varmı hayır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma
6 saat önce, İsmail Üstün yazdı:

Herkese iyi forumlar dilerim. önceden ford fiesta ve focus kullandım. bunların periyodik bakım aralıkları 15000 km'de birdi. 1 ay önce nissan x-trail aldım ve bakım aralıklarının 10000 km olduğunu öğrendiğimde şaşırdım. küçük bir araştırmayla bir çok nissan kullanıcısının da bu durumdan muzdarip olduğunu tespit ettim. bunun üzerine en azından sesimizi duyuralım diye bir kampanya düzenledik. sizler de 5 dk ayırarak imzalarsanız 1000 destekçiye erişmek amacıma yardımcı olursunuz. siz otomobil meraklılarının üşenmeyeceğinden şüphem yok. Şimdiden teşekkür ederim.İşte kampanya bağlantımız: https://www.change.org/p/nissan-türkiye-info-nissan-com-tr-nissan-türkiye-10000-km-de-bir-bakim-işkencesine-bir-son-ver

İsmail bey ben de xtrailimi ilk bakımına soktum geçen ay olması gereken 10,000 dediler ben 16,000 de soktum herhangi bir problem Yok tabiki bu olmayacağı anlamına gelmez ama yine de her 10,000 de bir bakım aralığı çok kısa bir sonraki bakımınız 26,000 dedi ben yine 30,000 de gidicem ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
13 saat önce, Erkam Elma yazdı:

İsmail bey ben de xtrailimi ilk bakımına soktum geçen ay olması gereken 10,000 dediler ben 16,000 de soktum herhangi bir problem Yok tabiki bu olmayacağı anlamına gelmez ama yine de her 10,000 de bir bakım aralığı çok kısa bir sonraki bakımınız 26,000 dedi ben yine 30,000 de gidicem ?

Belki birşey demezler ama bir arıza çıkarsa garanti kapsamına sokmamak için yan çizme ihtimalleri yüksek . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Üstün

Değerli görüşleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Kampanyamız sonunda periyodik bakım aralıklarını değiştirip değiştirememek kadar biz Nissan kullanıcılarının ortak sıkıntılarımızı bir platformda ifade etmiş olmamız da değerlidir. dünyada Nissan araçların 30000  km'de 1 bakıma çağırıldığı ülkeler de var. biliyorum bir çok kişi türkiyenin yolları iklimi falan filan diyecektir ama ben avrupa'ya da gittim özellikle Letonya, Macaristan, Çekya, Slovakya vs Türkiye'den daha iyi yollara sahip yerler değil. bence Nissan'ın eski uygulamalarına bağlı davranmasıyla ilgili bu uygulama. artık Türkiye 10 yıl önceki türkiye değil. yollarıyla otobanlarıyla gelişen ve gelişmeye devam eden bir ülke. umarım bu kampanyaya bağlı olmasa da Nissan bakım aralıklarını daha yüksek bir km'ye çeker ve çağdaş uygulamalarının örneklerini Türkiye'de de uygular. bence 15000 ideal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
31 dakika önce, İsmail Üstün yazdı:

Değerli görüşleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Kampanyamız sonunda periyodik bakım aralıklarını değiştirip değiştirememek kadar biz Nissan kullanıcılarının ortak sıkıntılarımızı bir platformda ifade etmiş olmamız da değerlidir. dünyada Nissan araçların 30000  km'de 1 bakıma çağırıldığı ülkeler de var. biliyorum bir çok kişi türkiyenin yolları iklimi falan filan diyecektir ama ben avrupa'ya da gittim özellikle Letonya, Macaristan, Çekya, Slovakya vs Türkiye'den daha iyi yollara sahip yerler değil. bence Nissan'ın eski uygulamalarına bağlı davranmasıyla ilgili bu uygulama. artık Türkiye 10 yıl önceki türkiye değil. yollarıyla otobanlarıyla gelişen ve gelişmeye devam eden bir ülke. umarım bu kampanyaya bağlı olmasa da Nissan bakım aralıklarını daha yüksek bir km'ye çeker ve çağdaş uygulamalarının örneklerini Türkiye'de de uygular. bence 15000 ideal.

İsmail bey, Nissan Türkiye'ye yazılı olarak durumu bildirdiniz mi hiç? Ne cevap aldınız acaba bildirdiyseniz?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kampanya yapmanın ne zararı olur ki ? Belki de Nissan böyle bir düşünceye yakın bir durumda ve bu kampanya ile birlikte 15 bin olarak değiştirebilir periyotları. Ben imzaladım. 10 bin km de aracı çağırmak bence art niyetten başka bir şey değil. Türkiye şartları denilip duruluyor ne var Allah 'ınızı severseniz şartlarımızda ? 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
On 1.6.2017 at 12:12, Çağlar Bayur yazdı:

Ben 5bin km de hava filtremi söküyorum. Haline bakınca ağlıyorum önce

Abi 5000 km deki filtrenin fotosu var mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

gayet normal bence, 10 bin bizim ülkeye göre tam, 5 binde hava 10 binde yağı değişirim, istinasız, garanti bittikten sonra kafanıza göre takılırsınız sizde, başvurunuzada olumlu cevap vereceklerini sanmam ne yazıkki...

5 binde hava filtresi tırt olur, kötü havalı büyükşehirlerde kesin hemde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...