İçeriğe Yönlendir

1500-1600cc Güney Afrikadan İthal Araçlara Yeni Zam

Tugay YILMAZ

Recommended Posts

Ömer Çayırtepe

Vergi zammı konusunda hissizleştim artık. Hiçbir şey hissetmiyorum, çok güzel birşey tavsiye ederim :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Dizel motor fransadan üretimi güney afrika olunca bu aracın neresi alaman malı :D Maliyet ve fiyatlandırma günümüzün en büyük problemi....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
13 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

ispanya

belgede meksika diyor ama... Jetta gibi

7 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Dizel motor fransadan üretimi

deme ama öyle .. bedensel ve zihinsel gelişimi engelleniyor sonra müşterilerin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Direkt "Mercedes C serisine vergi zammı yaptık" deseler olmaz mıydı acep?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Heryerimiz vergi,400 cc bir motor alacağım %37 ötv %18 kdv var motorun yarıdan fazlası vergi.Tamam anlıyorum devletimizin petrolü yok gelir kaynağı vergi ammenna ödeyelim elbette ama usturuplu olsu be yahu.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Geçen sene 200cc motora trafik sigortası 500-tl ödemiştim.Bunada yeni tescil olacağından az çıkacağını sanmam.18bin tl lik bir motor tescil sigorta ıvır zıvır derken 20 bini bulur heralde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Herkesi bir mercedes sahibi yapacağız dediği gün bitmişti bende mercedes.
Dolayısı ile gündeme dönersek.
Nereden vergi alabilirim mantığı ile düşünülmüş bir vergi.
Yanlış buluyorum. Vergi, alınması gerekenden incitmeden alınmalı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Herkesi bir mercedes sahibi yapacağız dediği gün bitmişti bende mercedes.

Aynen abi.
Bu mevzu, yani Mercedes Benz Türk'ün değişen bu satış politikası, dci motor ile gelen hedef kitlenin değişmesi sadık müşterilerinin en büyük şikayeti.
Minik bir örnek;
Biliyoruz ki bayiler için artık satıştan ziyade satış sonrası servis gelir kaynağı.
TR'de satılan dci motorlu Mercedeslerin %43'ünden servise bakım dönüşü alınamıyormuş,araç garanti kapsamında olduğu halde.Dahası sanayide Reno parçacisindan filtreleri alıp servise bakıma gelen araç oluyorsa siz düşünün alıcı kitleyi. E kasaya 1.6 motor koymak, servislerden gelen müşteri şikayetleri.. MBTürk rakiplerinin ekmeğine yağ sürmeye başlayalı çok oldu.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mercedes yaptigi aciklamayla su an icin zammin yansitilmayacagini ve aracalrin almanya dan ithalinin yapilmasi icin gerekli adimlarin atilacagini bildirdi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zamanında bir afrika ülkesine fransız lastiğini lastiğini türkiye üstünden gönderip millileştirmek gibi mi acaba

12 saat önce, Emin Önal yazdı:

dci motor ile gelen hedef kitlenin değişmesi

mersedes müşteri ilişkileri danışmanı arkadaşımın ilk işi istifa edip marka değişmek olmuştu. bunaldım diyordu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...