İçeriğe Yönlendir

Kuruyan Meguiars Cila

Ahmet Taşkın

Recommended Posts

Ahmet Taşkın

Merhaba,

Yılda 4-5 sefer yaptığım meguiars m21 cilayı başka telaşlardan ötürü yapmaya uzunca bir ara vermiştim. Bu sabah yapmaya karar vediğimde cilanın kuruduğunu gördüm. Daha doğrusu kabın etrafında cila topaklanmış ortasında ise su kalmış. Cİlayı tekrar nasıl hayata döndürürüm ? Çalkalamak çare olmadı. Yoksa çöp mü oldu? En az 60TL değerinde cila vardı içinde.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın
15 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

21 cila değildir ki. Son kat koruyucudur. Çok da nefistir. Pahalı dır

Sentetik wax diye geçiyor doğru. 4 yıldır kullanırım. 4 ay rahat gidiyor araç üstünde. Ama artık pahalı gelmeye başladı. Bunu kurtaramazsam aynı özellikte alternatif ne kullanabilirim acaba ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Detay mağazalarında çok çeşit var artık, nerde o gümrük beyannamesi ile wax aldığımız günler, kıymetini bilmeli :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
israfil yanık

Fusso soft 99 kullanabilirsin youtube da videoları mevcut. Kendi aracımda henüz kullanmadım ama arkadaşımın aracına uyguladık güzel ürün

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Bir saat önce, Adnan Çakır yazdı:

Benmari usulü isitilsa da kurtarılamaz mı?

Af buyur abi?? :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Benmari usulü isitilsa da kurtarılamaz mı?

Genelde gitmiş oluyor fayda etmiyor abi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Eskiden(30-35 yıl kadar önceleri) bu kadar bilgi paylaşma imkanı yoktu çünkü internet yoktu :) Çok beğendiğim bir cila vardı kurumaya yüz tutmaya başlayınca bir boyacıya sormuştum çaresi varmı diye? gaz ile hafif sulandır kullan demişti bir kaç seferde öyle devam etmiştim gayette güzel oluyordu ama ne kadar verimliydi bilemiyorum. Gerçi o zamanlarda parlaklık yada boya bakımı şimdilerdeki kadar çokta önemli değildi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Benmari denedim dün işe yaramadı. İçine bir sürü çivi attım çalkalamayı denedim o da yaramadı. Şimdi matkap ucuna çırpıcı takıp deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hızlıca karıştırmak güzel çözümdür. Sonuç alırsınız büyük ihtimalle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
1 saat önce, Ahmet Taşkın yazdı:

Benmari denedim dün işe yaramadı. İçine bir sürü çivi attım çalkalamayı denedim o da yaramadı. Şimdi matkap ucuna çırpıcı takıp deneyeceğim.

Cimri çeyiz gibi saklarsan böle olur. :D

At yenisi  al 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın
33 dakika önce, Okan Tansel yazdı:

Cimri çeyiz gibi saklarsan böle olur. :D

At yenisi  al 

Okan Abi. Ne çeyizler var bende :) korktum hepsini çalkaladım zaten. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
33 dakika önce, Ahmet Taşkın yazdı:

Okan Abi. Ne çeyizler var bende :) korktum hepsini çalkaladım zaten. 

Görelim çeyizi kendine saklama :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
38 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Görelim çeyizi kendine saklama :)

bende senin çeyizi görmek istiyorum ama çağırmıyorsun geçen sene dut yemeye gelecektik dalında dut kalmadı bu senede aynı olur galiba dutlar oldu mu? bitmeden geleydik :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
18 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

bende senin çeyizi görmek istiyorum ama çağırmıyorsun geçen sene dut yemeye gelecektik dalında dut kalmadı bu senede aynı olur galiba dutlar oldu mu? bitmeden geleydik :) 

Abi ben çeyizde yalınlaşmaya gidiyorum. Yarın akşam iftar var mı toplayıp getireyim(bu yıl geç oldu havalardan dolayı).

Ekleme: @Servet Aydın

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
12 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi ben çeyizde yalınlaşmaya gidiyorum. Yarın akşam iftar var mı toplayıp getireyim(bu yıl geç oldu havalardan dolayı).

servet abiden henüz haber çıkmadı. cumartesi ne kadar yedilerse artık hala acıkmamış olabilirler :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Cilalar bagajda kalırsa organik yöntemle devamlı olarak çalkalanır

Bi ara beşamel sos tarif i de isteriz

Abi bagajda da gece gündüz ısı farkından daha kolay bozuluyor, şahsen waxları kapalı serin ve kuru yerde saklamayı tavsiye ederim. Butik waxlar buzdolabına :)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Kurumuş ciladan çeyize,oradanda beşemel sosa geçmeyi beceren Tr'deki tek forum burasıdır herhalde :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...