İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Kopuk Boru ve Üzerindeki Cihaz Ne Olabilir?

Tolgahan Doğru

Recommended Posts

Tolgahan Doğru
(düzenlendi)

Bugün motoru incelerken fark ettim. Resimdeki boru kopmuş veya bilinçli olarak kesilmiş gibi duruyor. Önemli bir parça mıdir ? Böyle durması sorun yaratır mı ? Bilgisi olanların yardımını rica ediyorum . Aracım LPG li Fiesta 1.25 2001 model.41da1233a9e960823a273baacae495a4.jpgf352ac5c2723970744337fa3cca3c1f9.jpg1969bbba980a50b386fc093b9fc053bf.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Sanziman hava hortimu gibi sanki yada motor havalandirma hortumu.

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
(düzenlendi)

Kopmuş. Devamı nerede?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Devamını bulamadim. Motor havalandırma ile ilgili sanırım. Kopuk olması sıkıntı yaratır mi

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Klimam geç soğuyor

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Klimam geç soğuyor

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Bugün boruyu detaylı inceledim. Parça numarasından sorguladığımda PCV VALFİ ( Positive Crankcase Ventilation ) olduğunu öğrendim. Yani karter havalandırma sistemi. Valf yerinde duruyor ama boru kopuk. Borunun kopukluğu yani sistemin faal olmaması yağ yakmaya veya yağın kalitesinin bozulmasına sebep olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)

hortumda çatlak olsa dahi rolanti dengeziliğine neden olması gerekir. horumun diğer ucu motor bloğunun alt arka tarafında kalması gerekiyor . bir kontrol edin isterseniz 

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Rolanti de herhangi bir sıkıntı yok şu an icin. Dediğiniz gibi bir ucu motorun alt kısmında ama bu kopuk baş nereye gidiyor goremiyorum .

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

rolantide dengesizlik yoksa karter tarafındaki yuvasını körlemiş olabilirler. motor blogu ile karter üst çizgisi arasında bir noktada diger girişi olması lazım. fiesta kullanmadığım için net bir nokta belirtemiyorum

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Cevabınız için tesekkurler. Yakın zamanda bakımı var o sırada iyi bir inceleteyim saolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...