İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Comfort Modul Hakkinda

Halil ibrahim Oruc

Recommended Posts

Halil ibrahim Oruc
(düzenlendi)

merhaba beyler uzun suredir yoktum  hapisteydim bir mesele yuzunden

tekrar aranizdayim insallah bu arada hepinize hayirli ramazanlar

internette onume comfort module diye bir sey takildi ve bu panel camlarin kumanda ile kapatilmasi ayrica alarmi da aktif ettigini okudum(aracin kendi korna sesiyle)

bu modulu asagidaki linkte bakabilirsiniz  40 liraya koymus ama 20 lira teklif ettim ve kabul etti carsambaya elimde olacak insallah

sizlere sorum bu modul ghialarda standart

fakat ghia olmayan araclarda kendi icindeki unitemi degisecek yoksa paralel gibi baska bir sekilde orjinal kablo alinarak baglanacakmi bu konu hakkinda fikir ve goruslerinizi bekliyorum

bu parcayi aldigimda takamayabilirsem bi kac ay sonra turkiyeye kendimle getirebilirimde  o yuzden bu parcaya ihtiyaci olanlar beni ekleyebilir ama onceligim kendi aracimda denemek :)

https://www.marktplaats.nl/a/auto-onderdelen/elektronica-en-kabels/m1169826459-comfort-module-ford-focus-mk-1-bj-1998-2004.html?c=8c285449651fa109c354bbabe740c1b&previousPage=lr&pos=1

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

unutmadan da  simdi bu modulu aracin ecu suna goremi programlamak (o is mumkun degil ford servisi disinda)  yoksa bendeki anahtarlari bu cihaza goremi programlamak lazim  isin asli bu cihaz anahtarsiz gelecek bana   programlama ve montaj konusunda celiskideyim  ustalari gorelim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cam motorunda otomatik kapama yoksa kapanmaz. Kilitte de alarmlı modeller farklıdır çift kilit yapar. Yapanı ben duymadım sadece modül değişimi ile...

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Cam motorunda otomatik kapama yoksa kapanmaz. Kilitte de alarmlı modeller farklıdır çift kilit yapar. Yapanı ben duymadım sadece modül değişimi ile...

caglar hocam mk1 lerde sistemdeki butun elektronik ekipmanlar gem kontrolu ile kontrol ediliyor bu gem modulu  ecu ve gonderdigim merkezi kilit kontrol modulu ile arasinda duruyor,  bu modulun getirdigi ufak ekstralar  camlarin kumanda ile kapanmasi   belirli bir hizdan sonra otomatik kapilarin kilitlenmesi ve alarm gibi

isin asli cok lazim olan birsey degil sadece arabaya ekstra bir renk katmak istedigimden dolayi  youtubede comfort modul sayesinde bunlari yapani gordum ama merak ettigim bu module uyan kablolalama sistemi ghiada standart hemen torpido altinda modul var fakat  normal focuslarda ustundeki modulmu degisecek

daha araca inmeye vaktim olmadi yarim saate kadar inerim asagiya   

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

Modul elime ulasti fakat  bendeki modul ve bu modulun soket yapisi ayni olmadigi icin sonuc husran oldu :)) zannedersem ghialar icin kullaniliyor bu modul  eger olurda merkezi kontrol unitesi hasarli olan birisi varsa bana ulasabilir  sadece gonderim maliyetine gonderebilirim   

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...