İçeriğe Yönlendir

Hız sabitleyiciyle giderken Radar yedim :))

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Haşmet Güngör
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi sen de biraz dikkat et 

Çok açık veriyorsun... Benim doğduğum yıllarda çevirmelere girmişin... 

Eyi de Emmi, benim şikayetim ya da sakladığım yok ki, Sen  @Servet Aydın dan tırstın zahir profiline yeğenin resmini koymuşsun:biggrin:. Bu işin kaçarı yok .Allah tümümüze hayırlı,sağlıklı yaşlar nasip etsin.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bıyık boyasını zam gelince emmi baktım ortalığa düşmüş bağırıp çağırıyor.. İlk zamanlar anlam verememiştim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

geçen 120 ile gidiyorum, yol 3 gidiş ortada refüj 3 dönüş şeklinde, sahil kenarı düz yol, araç yok gibi yol boş, virajı döndüm ahanda gölgede police :) çektim ayağımı gazdan hız iniyor yavaştan, rangerda baya yavaştan iniyor, yanına geldiğimde 110 gibiydi, frene basmadım amaaan dedim, zaten okumuştur hızı diye düşünüyorum, polis ise fena, gözde su damlası şekilli camlı gözlükler, 32 diş ortada gülerekten bana bakıyor :D selam verip geçtim, 4-5 gün oldu sorgulamadan birşey çıkmıyor, bakalım ne olacak :) pikap hız sınırı 90 bu arada, radar resetine falan denkmi geldik aceba, ulen yırttın diye gülmesin memur arkadaş :biggrin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
On 6/7/2017 at 14:05, Bekir Çelik yazdı:

@Haşmet Güngör abi ben de hatırladığım birkaç anımı paylaşayım müsaadenizle:

Ben kamyoncu çocuğuyum. Sülalem kamyoncu. Babam ve amcamlar uzun yola çıkacaklarında 100 TL'yi 10'luk yapıp şoför mahalinde üst kısma rulo yapıp istiflerlerdi sıra sıra. Neden öyle yaptıklarını sorduğumda, "İstanbul'a gidene kadar bu bitiyor, dönerken bir 100'lük daha bozduruyoruz."  demişlerdi. Her çevirmede sakal.

Hatta size çok acınacak bir hadiseyi anlatayım. Trafik çevirmelerinin olduğu yerlerde, kamyoncular durmuyorlar, sadece yavaşlayıp parayı buruşturup yere atıyor ve devam ediyorlardı. (1990-1998)

Amcamla Adana'dan Bandırma'ya karpuz götürüyoruz, ben okuyorum, tatildeyim. Muavin olarak takılıyorum. Saç sakal birbirine girmiş, 3 aylık falan. 10'luklar yine kabinde istifli duruyor. Bir çevirmeye denk geldik İnegöl'de, amcam parayı veriyor, polis almıyor. Amcam şaşırdı. Polis indirdi amcamı arabadan, ben de şoför kabininden dikiz aynasından kesiyorum arkayı noluyor diye. Polis arada kontrol ediyor aynadan beni. Amcam bindi kamyona hareket ettik. Meğer benim sivil polis olmamdan korkmuş, kamyonun arkasında almış parayı. (2005-2006)

Şerefli Türk polislerine saygımız sonsuz. Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de Allah'tan korkmaz kuldan utanmazlar var maalesef.

Artık böyle polisler kalmadı. Hem maaşlardaki iyileştirmeler, hem teşkilatın kendisine çeki düzen vermesi, hem de kamera vs denetimlerin artması bu olayları bitmeye yaklaştırdı.

Eskilerden kalan bir fıkra:

Adamın birini gece vakti trafik polisi çevirir, ceza yazacak bir eksik bulup rüşvet alacak ya sorar;

— “Beyefendi ruhsat lütfen!”

— “Buyurun Memur Bey.”

— “Alkol?”

— “Yok, Memur Bey.”

— “Kemer takılı mıydı?”

— “Evet, Memur Bey.”

— “İlk yârdim çantanız?”

— “Tamamdır Memur Bey.”

— “Zincir, takoz, halat?”

— “Burda Memur Bey.”

Polis Bakmış olacağı yok, tekrar sormuş;

—“Mezdeke kasetin var mı?”

— “Var Memur Bey”

— “Koy kaseti!”

—“Tamam, Memur Bey”.

— “3. Parçayı çal!”— “Tamamdır memur bey”.

— “Simdi ben oynuyorum sen bana para yapıştırıyorsun!” 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

[emoji23] [emoji23] [emoji23] 40257044a16589fc291524244e3f4fa9.jpg

bu çok iyiymiş. [emoji122]

Yorum bağlantısı
Burak Bayram

Bu isi ben de yaptim[emoji13] 121e sabitlemis gidiyordum. Bozüyük çevre yolunda malum boru tipi radarlar var ismini getiremedim şimdi. Meğerse orda 90'mış hız sınırı. Hız sabitleyicinin verdiği rahavetten patlayan flaşla uyandım:) paşa paşa ödedim tabi:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
Bir saat önce, Burak Bayram yazdı:

Bu isi ben de yaptimemoji13.png 121e sabitlemis gidiyordum. Bozüyük çevre yolunda malum boru tipi radarlar var ismini getiremedim şimdi. Meğerse orda 90'mış hız sınırı. Hız sabitleyicinin verdiği rahavetten patlayan flaşla uyandım:) paşa paşa ödedim tabi:)

hatırladığım kadarı ile Siz 90 na çıkarılmış haliyle girmişsiniz o ya 50 ya 70 di sonra 90 na çıktı, düşünsenize aradaki katlamayı..
ben de seyir halindeydim dikkatimi çekti bu ne böyle ilginç bir şey diye bakarken flaş patladı, ben buyum dedi:=) eyvah dedim ama yanımdan da o esnada connect geçiyordu acaba kime patladı ki dedim, connecteymiş :=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tarihi bir anı;
70 li yılar sirkecide hacı murat ile çevirmeye girdik. Araba sahibi titiz  bir arkadaş idi. Polis ne sorduysa göster di  çekme halatın dan takoza kadar.Polis bir eksik  bulamayınca . Can alıcı son soru geldi. "Oto teybinin ruhsatı nerde "(o yıllar  radyo teypler ruhsatlıydı) cezayı yedik.[emoji3]

Celica mla akıyorum yollarda.. Çevirdi..eksiği bırak.. Tüm ampuller çift. Far park fren. Yangın söndürücüye kadar fullum. Başladı ceza yazmaya.. Dedim nedir? Araban eski yazarım demişti.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Celica mla akıyorum yollarda.. Çevirdi..eksiği bırak.. Tüm ampuller çift. Far park fren. Yangın söndürücüye kadar fullum. Başladı ceza yazmaya.. Dedim nedir? Araban eski yazarım demişti.

Balıkesir çevre yolunda 2001 yılında sis farım yanıyor diye ceza kesen polise dedim her otobüsü çevir hepsinde yanıyor diye. Ayrılmadım ve ç3virttirdim otobüsü. Tampon da yananlar kısa dedi, şoföre söndür tek tek yaktır dedim. Ve sis olduğunu o zaman öğrendi. Tabi ben olay mahallinden hızla uzaklaştım otobüse ceza yazılır iken..
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Balıkesir çevre yolunda 2001 yılında sis farım yanıyor diye ceza kesen polise dedim her otobüsü çevir hepsinde yanıyor diye. Ayrılmadım ve ç3virttirdim otobüsü. Tampon da yananlar kısa dedi, şoföre söndür tek tek yaktır dedim. Ve sis olduğunu o zaman öğrendi. Tabi ben olay mahallinden hızla uzaklaştım otobüse ceza yazılır iken..

Otobüslerin tümü ve isuzu kamyonların tümü.. :)

Refleks halinde.. Bineer binmez yakıyor sürücüleri :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynen, misal landda harici düğme var sis için. Parkları açtığın an devrede. Otobüslerde öyle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu şekilde saçma bir hız çıkıyorsa radar bazen giden şeridi izliyor olabiliyor, aynısı arkadaşın başına geldi ve o da sizin gibi izleyip oracıkta cezadan kurtuldu. Ama siz kurtulamamışsınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...