İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Motordan Gelen Cik Cik Sesi Ne Olabilir?

Oğuzhan Gide

Recommended Posts

Oğuzhan Gide
(düzenlendi)

Merhaba arkadaslar

2006 1.4tdci aracım var. Sorunum aracımdan genelde cik cik sesi geliyor. Ama bazen gelmiyor. İlk çalıştırmada sorun yok fakat araç ısınınca ses geliyor. Gaza bastıgımda ses artışı yok rolantide net bi şekilde duyuyorum istop etmeden önce. Hatta kontagı kapatıp tekrar actıgımda ses gelmiyor. V kayışımı (dayco) yeni değistim ondan olabilir mi? . Yardımcı olursanız sevinirim. 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gide

Sarj dinamosu rulmani sesi olabilir mi arkadaslar ,sarj dinamosu rulmaniyla ilgili sorun yasamis biri var mi yarin gostericem ama bi fikir alabilirsem nelere baktirmam konusunda sevinirim. 

3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Kayış ile beraber gergiler de değişti mi?

Hepsi degisti abi. Bugun vaktim olmadigindan opette bi ustaya gosterdim sarj dinamosu rulmani olabilir dedi. Cunku ses arabayi istop edip tekrar calismamla gidiyor biraz yol yapiyorum geliyor tekrar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

rulmanlar öncelikle, dinamonum bozulması biraz daha zordur arkadaşım, genelde v kayış gergi rulmanları yapar...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gide
Şimdi, Ali Cihangiroğlu yazdı:

rulmanlar öncelikle, dinamonum bozulması biraz daha zordur arkadaşım, genelde v kayış gergi rulmanları yapar...

Abi rulmanlar yapiyor ise araci ilk calistirmamda ses gelmez mi ?  Bu sesi biraz kullandiktan sora duymaya basliyorum. Sora istop edip tekrar calistirdigimda ses yok biraz kullaniyorum lanet ses gene geliyor. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu ses benim focus 2 de vardi. v kayisini degistirdikten sonra olmustu (sadece kayis degisti) sonra bir türlü firsat bulup rulmanlari degistiremedim. yaklasik 2-3 sene kadar o sesle kullandim. ayni sekilde bazen geliyordu bazen gelmiyordu

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gide
Bir saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Bu ses benim focus 2 de vardi. v kayisini degistirdikten sonra olmustu (sadece kayis degisti) sonra bir türlü firsat bulup rulmanlari degistiremedim. yaklasik 2-3 sene kadar o sesle kullandim. ayni sekilde bazen geliyordu bazen gelmiyordu

Aynen oyle eren kardes. V kayisini degisince bu ses gelmeye basladi. Bu v kayisi rulmanlari 2 tane mi ? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

2 tane, biri 35 tl. gibi diğeri az daha pahalı, elin yatkınsa kendin bile değişirsin, T kol-lokma lazım ama, gergiyi boşaltmak için...

V kayış değiştimi bilyalarıda değişmek sağlıklı olur, bu arada Ford parçası alma, pahalıdır, Pejo-sitroen 1.4 hdi parçası sor, az daha ucuz ve hatta daha kaliteli oluyorlar :)

örnek link vereyim, sadece örnek, netten direk buldum...

şuna dikkat et, alternatör gergi kütüğü derler, bunu komple almıyorsun, sadece rulmanını alacaksın, yanlış olmasın...

http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-206-14-HDI-ALTERNATOR-GERGI-KUTUGU-GATES,PR-2193.html

alacağın şu, kayış hariç

http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-206-14-HDI-ALTERNATOR-RULMANLI-KAYIS-SETI,PR-2697.html

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gide

Bugun sanayiye gittim sesin kaynagi kayismis. Onemli bisey degil dedi usta ben degistirelim dedim gerek yok dedi. Bakalim alisicaz sanirim o sese. 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gide
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

2 tane, biri 35 tl. gibi diğeri az daha pahalı, elin yatkınsa kendin bile değişirsin, T kol-lokma lazım ama, gergiyi boşaltmak için...

V kayış değiştimi bilyalarıda değişmek sağlıklı olur, bu arada Ford parçası alma, pahalıdır, Pejo-sitroen 1.4 hdi parçası sor, az daha ucuz ve hatta daha kaliteli oluyorlar :)

örnek link vereyim, sadece örnek, netten direk buldum...

şuna dikkat et, alternatör gergi kütüğü derler, bunu komple almıyorsun, sadece rulmanını alacaksın, yanlış olmasın...

http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-206-14-HDI-ALTERNATOR-GERGI-KUTUGU-GATES,PR-2193.html

alacağın şu, kayış hariç

http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-206-14-HDI-ALTERNATOR-RULMANLI-KAYIS-SETI,PR-2697.html

Saol abi. Bu gergilerden birini degismistim serviste abi. Diger gergi saglam dediler ellemediler. Kayisi orjinal degil dayco diye bi marka bulup taktirmistim. Baya sert bi kayis. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dayco en iyisidir derler yalnız :)   çok beklemiş kayışta takmış olabilirler, o zaman marka farketmez, bu arada orjinal derken Motorcraft mı taktılar, ondansa Dayco dan daha iyi değildir haberin ola, aynıdırlar...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gide

Abi onceki orjinaldi uzerinde markasina dikkat etmedim ama otosan filan yaziyodu sanirim. Kayisi sanayide degistim o yuzden kayisi kendim aldim. Rulmanlar serviste kontrol edildi. Bi ara orjinal kayisini taktirip deneyim bari :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Oğuzhan Gide yazdı:

Abi onceki orjinaldi uzerinde markasina dikkat etmedim ama otosan filan yaziyodu sanirim. Kayisi sanayide degistim o yuzden kayisi kendim aldim. Rulmanlar serviste kontrol edildi. Bi ara orjinal kayisini taktirip deneyim bari :)

otosanmı, en tırtı takmışsın haberin yok :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gide
6 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

otosanmı, en tırtı takmışsın haberin yok :)

Suan dayco takili abi. Bi onerin varmi abi marka konusunda onu taktirayim. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Oğuzhan Gide yazdı:

Suan dayco takili abi. Bi onerin varmi abi marka konusunda onu taktirayim. 

dayco tak derdim ki zaten takmışsın :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gide
20 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

dayco tak derdim ki zaten takmışsın :good1:

Orjinalin markasi foMoCo imiş. Nasildir bu marka abi ? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ford Motor Company yani, iyidir elbet, normal kayıştır oda, dayco dan daha iyi değildir yada motorcrafttan, kısaca farketmez taktırabilirsin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Alman malı INA bu orjinal fomocodur aynı zamanda ya da made in UK Gates. Dayco ya bulaşmayın piyasada sahtesi çok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Vural Karakoc

sesin sebebi enjektörde olabilir .bende de bu ses vardı ustaya götürdüm hava filtre kabinini söktü tek tek enjektörlerlerin dibine su döktü bir tanesine döktüğünde ses kesildi onu söküp baktı rondelesi aşınmış yenisiyle değiştirdi ses kesildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...