İçeriğe Yönlendir

Araç içi kamera tavsiyesi

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba

Bugün ne yazık ki insanlıktan nasibini almamış bir vatandaş babamın aracının arka sağ çamurluğuna vurup kaçmış etrafta herhangi bir kamera vs olmayınca tespit edemedik tabi hep aklımızda olupta bir türlü karar veremediğimiz araç içi kamera alma işi şart oldu araç park halindeyken kayıt yapsın istiyoruz bu tip durumlar için gece görüşlü hareket sönsörlü  hem arkayı hem ön tarafıda kayıt altına alabileceğimiz tavsiye edeceğiniz araç içi kamera varmıdır?

Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Park halinde aküyü yersiniz. Tavsiye etmem. AliExpress üzerinden çeşitler var bakabilirsin.

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
7 saat önce, Bayram Bozkurt yazdı:

Park halinde aküyü yersiniz. Tavsiye etmem. AliExpress üzerinden çeşitler var bakabilirsin.

Sürekli çalışmıyor sensörlü sadece belli bir hareketlilk olursa kaydı başlatıyor sonra kapanıyor.

Bir saat önce, Olgu Erhan yazdı:

Yardımcı olacaktır :)

Teşekkürler hepsini tek tek inceleyeceğim

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Ön ve arka da A118C kullanıyorum. Ön kameram kontağa bağlı. Arka kamerayı bagajdaki 12V soketine taktım. Sürekli kayıt yapıyor. Aracı sürekli kullandığım için problem olmuyor. Eğerki 2 günden fazla kullanmayacaksam kamerayı kapatıyorum. Onun dışında bir problem yaşamadım. Kışın sıcaklığın -15 dereceleri gördüğü zamanlarda bile akü ile ilgili problem çıkmadı.

A118C kamera 2.5W güç harcıyor.
12V'ta 0.2A akım çekiyor aküden.
48 saatte 48x0.2=9.6Ah yapıyor. Akü tam şarjlı iken 72Ah. Yani 3-4 gün sürekli çalışsa kolay kolay problem çıkarmaz. Daha fazlasında ilk marş sıkıntıya düşebilir belki.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Ben de aracıma kamera takmayı düşünüyorum ve yukarıdaki iki model arasında kararsız kaldım. Sanırım bu iki modelde de kablosuz bağlantı yok.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Ben de aracıma kamera takmayı düşünüyorum ve yukarıdaki iki model arasında kararsız kaldım. Sanırım bu iki modelde de kablosuz bağlantı yok.

Kablosuz bağlantı hiç birinde yok, ama tüm bağlantıları adım adım gösterdiğim şu videoyu izleyin.

Ayrıca 2 kanal süper bir kameradır tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Olgu bey, kablosuz bağlantı derken wireless demek istemiştim. Görüntüyü uzaktan seyretmek için.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu bey, kablosuz bağlantı derken wireless demek istemiştim. Görüntüyü uzaktan seyretmek için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...