İçeriğe Yönlendir

Nissan Qashqai Tavsiyesi ?

Poyraz Aslan

Recommended Posts

Ozlem Kaya
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

@Ozlem Kaya herkesin tercihidir tabiki . mesela bana göre yeti en çirkin suvlardan biri . c5 honda city nissan juke skoda yeti esko pejo 206 sedan benim gözümde benzer çirkinlikte arabalar :D

Aynen onları ben de sevmiyorum hiç :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Ozlem Kaya yazdı:

Senin sevip sevmemene bağlamamıştım konuyu:) Parçalar elde kaldığını bizzat kullanıcılardan duydum. Söküp takarken dikkat gerekirken elde kalınabilirlik oranını artırır ayrıca, dikkat etmek istemiyorum ben.

İşin tekniğini öğrenene kadar evet haklısın tavan lambasını ve bagaj lambasını sökerken kırdım.. 

Alman malı gibi asılınca kırılıyor.. Japon gibi asılmak gerekiyor :)

9 dakika önce, Ozlem Kaya yazdı:

Herkes özgürlükçü bir araç istemiyor olabilir. Özgürlükçü derken? Kaç kişi dağa bayıra gidiyor? Yol tıkalıyken kaldırımdan araba atlatmak da bana ters. 

Bunun için var bu araç :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İşin tekniğini öğrenene kadar evet haklısın tavan lambasını ve bagaj lambasını sökerken kırdım.. 

Alman malı gibi asılınca kırılıyor.. Japon gibi asılmak gerekiyor :)

Bunun için var bu araç :)

Sen de doğru yolu buldun buna seviniyorum:) Kaliteli üretim başka birşey, içinde bile kendinizi özel hissediyorsunuz, model, yıl, donanım fark etmeksizin:) Baksanıza havama :) Hahaha 

Kalsın almayım, düz yol dururken, dağ bayıra araba sokmam ben, traktörler var bu iş için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Düşündükçe aklıma geliyor.. Bagaj kapağının tutma yeri de elimde kalmıştı..

Özetle... 

Qashqai'de malzeme kalitesi kötü arkadaşlar. Bunu bilerek alıp, buna göre kullanmak gerekiyor..   

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

qasqai alcaksanız eğer alabiliyorsanız son kasasını alın bir alt kasada işçilik ve malzeme kalitesi sıkıntısı olabiliyor sanırım 2015 sonra yeni kasaya çıkıyor tabi ama bütçe meselesi japon servislerinin elinden düşürmediği parça asılınca kırılır ama bu aletler on numara aliexpreste 1 dolar bu ürün her araca lazım :) 

zB2AMO.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Düşündükçe aklıma geliyor.. Bagaj kapağının tutma yeri de elimde kalmıştı..

Özetle... 

Qashqai'de malzeme kalitesi kötü arkadaşlar. Bunu bilerek alıp, buna göre kullanmak gerekiyor..   

Katılıyorum Emmi, ben de 2013 1.6 benzinlisini 40-50 km kadar kullandım yüksek oturma pozisyonu dışında hiçbir yerini beğenmedim.

Ford trimlerine başkasının malı gibi, uzakdoğulara kendi malın gibi asılacaksın :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
[mention=73990]Ozlem Kaya[/mention] herkesin tercihidir tabiki . mesela bana göre yeti en çirkin suvlardan biri . c5 honda city nissan juke skoda yeti esko pejo 206 sedan benim gözümde benzer çirkinlikte arabalar [emoji3]

C5 demeyeydin iyiydi şimdi @Önder Özcan gelir , ağır abinin kismetiyle oynuyorsunuz . [emoji30]
Yorum bağlantısı
Poyraz Aslan
8 saat önce, Korhan Şenörer yazdı:

SUV'dan sonra başka bir segment araca binebilirmiyim bilmiyorum. Eksilerine rağmen (Süspansiyonların sertliği, yol tutuşu, rüzgar sesi vb. )  şuana kadar kullandığım sedan ve hatchback araçlara göre en memnun oldum araç sınıfıdır SUV. Kafanızı karıştırmak istemem ama bütçenize göre 50 bin tl civarında İnvite ASX'te bulabilirsiniz. Gdi motorlu benzinli bir Qashqai yerine  daha düşük yakıt tüketimi olan, start-stoplu MIVEC motora sahip ASX' i inceleyin derim. Üstelik gdi motordaki gibi lpg sorunuda yok. 

ASX 'in yakıt durumu nedir ?

1.6 DI-D - 1.6 MIVEC ve Instyle ile Intense arasında ki farklar nedir ?

Belirttiğim fiyatlara alacağım arabayı uzun süre başımı ağrıtmadan kullanabilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
On 08.06.2017 at 22:57, Poyraz Aslan yazdı:

ASX 'in yakıt durumu nedir ?

1.6 DI-D - 1.6 MIVEC ve Instyle ile Intense arasında ki farklar nedir ?

Belirttiğim fiyatlara alacağım arabayı uzun süre başımı ağrıtmadan kullanabilir miyim ?

Poyraz bey Dur kalk istanbul trafiğinde dahi 10 lt lpg nin üzerinde tüketim görmedim. Buna 100 mt rakımlı şehir merkezinden 1400 mt rakımdaki yaylaya çıkış inişte dahil. Şehir içi en yüksek tüketimim lpgde 10 lt. Aydın şehir içinde ise 8.5-9 lt lpg tüketiyorum 100 km.de. Uzun yolda bir defa 100-110 civarı 7.2 lt tükettim. Ama 110-120 duble yollarda 7.5-8 lt civarında tüketimim. Otoyollarda 130 civarı klima açık 9 lt. Lpgdeki tüketim değerlerim bunlar. Asx oldukça sorunsuz bir araç maşallah. Bende uzun yıllar (kısmetse 5 yıl daha) kullanmayı düşünüyorum. 3 yıl oldu aracımı alalı. Lpg takılalı 60 bin km oldu. Bir kez bile arıza lambası yanmadı. Şuan cepten yazıyorum. Versiyonlar arası farkları, dizel, benzin arasındakı mukayeseleri ve kullanıcı yorumlarını Mitsubishiclubturkey.com forumunda ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Aracımla ilgili burada da açtığım konular var. Yine bir sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım. Allah gönlünüze göre versin. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Poyraz bey Dur kalk istanbul trafiğinde dahi 10 lt lpg nin üzerinde tüketim görmedim. Buna 100 mt rakımlı şehir merkezinden 1400 mt rakımdaki yaylaya çıkış inişte dahil. Şehir içi en yüksek tüketimim lpgde 10 lt. Aydın şehir içinde ise 8.5-9 lt lpg tüketiyorum 100 km.de. Uzun yolda bir defa 100-110 civarı 7.2 lt tükettim. Ama 110-120 duble yollarda 7.5-8 lt civarında tüketimim. Otoyollarda 130 civarı klima açık 9 lt. Lpgdeki tüketim değerlerim bunlar. Asx oldukça sorunsuz bir araç maşallah. Bende uzun yıllar (kısmetse 5 yıl daha) kullanmayı düşünüyorum. 3 yıl oldu aracımı alalı. Lpg takılalı 60 bin km oldu. Bir kez bile arıza lambası yanmadı. Şuan cepten yazıyorum. Versiyonlar arası farkları, dizel, benzin arasındakı mukayeseleri ve kullanıcı yorumlarını Mitsubishiclubturkey.com forumunda ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Aracımla ilgili burada da açtığım konular var. Yine bir sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım. Allah gönlünüze göre versin. 

Araç ağırlığı, rüzgar direnci, İstanbul Trafiği LPG faktörü eklendiğinde 10 LT hiçbirşey bence.
Yorum bağlantısı
Poyraz Aslan
On 16.06.2017 at 09:11, Korhan Şenörer yazdı:

ASX'i  ciddi şekilde düşünüyorum araştırıyorum tek sevmediğim yeri ön konsol ve vites ama onlarda çok beni caydıracak şeyler değil :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

2014 den sonra bildiğim kadarıyla kaşkayi de kalite biraz daha artırıldı. Görsellik daha iyi ön konsol ve aracın genelinde..

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
On 24.06.2017 at 10:54, Poyraz Aslan yazdı:

ASX'i  ciddi şekilde düşünüyorum araştırıyorum tek sevmediğim yeri ön konsol ve vites ama onlarda çok beni caydıracak şeyler değil :)

Sosyal medyada da asx clubu sayfası var. Satılık asxler oluyor. Konsol görünümü japon araçların genelinde sade oluyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...