İçeriğe Yönlendir

Audi mi Mondeo mu

Koray Erol

Recommended Posts

Rıdvan Ergün

2011 yılında 2008 model 2.0 TDCI Ghia Mondeo'mu satıp, satıştan aldığımın 4 katı para vererek 2011 model Audi A6 2.0 TDI almıştım.

Kesinlikle verdiğim fiyat farkına değen bir araç olmadığına karar vererek 3 ay sonra Audi A6 'yı sattım. Yol ve rüzgar sesi ile yol tutuş konusunda fiyat/performans beklentimi karşılamadı. Prestij ve konfor bakımından Audi daha üstün olabilir ancak, fiyat farkına değip değmediğine parayı ödeyecek olan karar vermeli :) 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Audim olacaksa bu olsun yada hiç olmasın, para denen meret, gözün kör olsun senin...

buda Özlem hanıma gelsin, a3 sonrası bu ancak kurtarır :D

hikaye a3 ten sıkılan yetti gari diyen bir bayanla ilgili, tepesi atmış :tongue: (sadece tepesi atmış kısmına bakalım, sebebine değil :rolleyes: sebebi araba farzedin)

...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
41 dakika önce, Rıdvan Ergün yazdı:

2011 yılında 2008 model 2.0 TDCI Ghia Mondeo'mu satıp, satıştan aldığımın 4 katı para vererek 2011 model Audi A6 2.0 TDI almıştım.

Kesinlikle verdiğim fiyat farkına değen bir araç olmadığına karar vererek 3 ay sonra Audi A6 'yı sattım. Yol ve rüzgar sesi ile yol tutuş konusunda fiyat/performans beklentimi karşılamadı. Prestij ve konfor bakımından Audi daha üstün olabilir ancak, fiyat farkına değip değmediğine parayı ödeyecek olan karar vermeli :) 

E abi sonra? a6 o kadar hayal kırıklığı oluşturdu o kızgınlıkla gittim a6 3,0 aldım mı diyorsun? :=)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
39 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

hikaye a3 ten sıkılan yetti gari diyen bir bayanla ilgili,

parçalsa daha kolay toplanırdı alıp virajda ezmiş :(

49 dakika önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Audi A6 2.0 TDI

alınır ve binilir, f/p yapılırsa olmaz ama...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
1 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Audim olacaksa bu olsun yada hiç olmasın, para denen meret, gözün kör olsun senin...

buda Özlem hanıma gelsin, a3 sonrası bu ancak kurtarır :D

hikaye a3 ten sıkılan yetti gari diyen bir bayanla ilgili, tepesi atmış :tongue: (sadece tepesi atmış kısmına bakalım, sebebine değil :rolleyes: sebebi araba farzedin)

...

Ali Abi kesinlikle ancak bu keser artık beni, doğru tespit:) Ama aynı dert:) Parasızlık değil, yüksek vergiler:D

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

iş yol tutuşa gelince istediği kadar millet marka çığırtkanlığı yapsın, ama monde 2,0 ın yanında bile geçemez yol tutuşda. Sağlamlık olarak da euro ncap a bak derim mondeo daha iyi çıkarsa şaşırma :) bir tek konfor kaldı ondada dağlar kadar fark yoktur eminim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
29 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

euro ncap

vesile ile ncap e temkinli yaklaşmalı diyenlerdenim, gerçek yaşam kazaları ile yıldız sayıları hiç tutarlı değil,

makbüldür ki; mondeo tank gibidir maaşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
15 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile ncap e temkinli yaklaşmalı diyenlerdenim, gerçek yaşam kazaları ile yıldız sayıları hiç tutarlı değil,

makbüldür ki; mondeo tank gibidir maaşallah.

doğru olabilir dediğiniz yalnız 60 km hızda bile euro ncap tan geçemeyen araçları normal kazalarda düşünemiyorum Allah korusun .

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
3 saat önce, Ozlem Kaya yazdı:

Ali Abi kesinlikle ancak bu keser artık beni, doğru tespit:) Ama aynı dert:) Parasızlık değil, yüksek vergiler:D

Tabii ya vergiler fena, o yüzden alamıyoruz zaten :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
doğru olabilir dediğiniz yalnız 60 km hızda bile euro ncap tan geçemeyen araçları normal kazalarda düşünemiyorum Allah korusun .

O hızla sabit noktaya vurma çoğu kazalarda yaşanmıyor, başka taşıtlar ile çarpmada hız daha yüksek olsa dahi hasar az oluyor. 60 km'yi yabana atmayın
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kusura bakmayın ama Passat forumunda Passat ile BMW 5'i kıyaslayıp Passat'ı yere göğe sığdıramayanlar kadar komik şu Mondeo-A6 kıyası :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bence ikilem anca şöyle olur; 2006 a6 2,0 tdi mi alsam 2012 2,0 tdci selective mi alsam? buna cevap ta kimi genç olanı kimi de klas olanı seçer, renkler-zevkler.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
iş yol tutuşa gelince istediği kadar millet marka çığırtkanlığı yapsın, ama monde 2,0 ın yanında bile geçemez yol tutuşda. Sağlamlık olarak da euro ncap a bak derim mondeo daha iyi çıkarsa şaşırma [emoji4] bir tek konfor kaldı ondada dağlar kadar fark yoktur eminim

Qashqai kullanmadan önce mondeo süper yol tutuyor derdim.
1,5 yıldır qashqai kullanıyorum. Mondeo gibi her viraja dalıyorum.
Evet mondeo güzel yol tutuyor. Ancak yeri gelince kafayı bırakıveriyor ve esp olmasa toplanması imkansız. Çok defa 3 mondeomda da başıma geldi. Zorlayınca kafadan kayan bir araç.
Birisi otomobil yaparken diğeri at arabası yapmıyor.
4 saatte Nevşehirden Alanyaya fluance ile kapışarak gittim.
Hem de o beğenilmeyen fluance ile.
Piyasadaki bir çok araba mondeo kadar yok tutuyor. Kolay kolay öyle söylendiği gibi katlayıp çarpıp bölemez.
Marka çığırtkanlığı falan da yaptığım yok. 10 yıl mondeo kullandım. Fanatiği idim.
Taaki qashqai kullanana kadar.
Evet suv qashqai kullanana kadar. Mondeoda manyak yada çok usta bir sürücü olmadığı sürece bir çok otomobil mondeoyu asla bırakmaz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Düz gidişte, rüzgardan etkilenmede falan ağır araç iyidir, ama virajda hafif araba daha iyi yol tutar. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Mondeo yol tutuş konusunda bu forumda hak etmediği kadar şımartıldı. Halbuki objektif olarak eleştirebilmemiz gerekir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mazda, işlem öncesi yol tutuşu daha iyi iken yazılım sonrası kayma eğilimi arttı. Kaşkay, onu 180 bg yap sonra aynı virajlarda yine kullan. Başlayacak kafadan kaymaya
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

4 saatte Nevşehirden Alanyaya fluance ile kapışarak gittim.

bu cümlenin karartılmasını talep ediyorum, kurallara uymamanın rahatça dile getirilmesi ile insanlara hoş/normal durum gösteriliyor ve kötü örnek teşkil ediyor :=):blush:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mazda, işlem öncesi yol tutuşu daha iyi iken yazılım sonrası kayma eğilimi arttı. Kaşkay, onu 180 bg yap sonra aynı virajlarda yine kullan. Başlayacak kafadan kaymaya

Yapmam o zaman. Kaymasın kafadan. Mondeodan biliyom. İğrenç bişey. [emoji23]
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
11 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

E abi sonra? a6 o kadar hayal kırıklığı oluşturdu o kızgınlıkla gittim a6 3,0 aldım mı diyorsun? :=)

Valla biraz öyle oldu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu cümlenin karartılmasını talep ediyorum, kurallara uymamanın rahatça dile getirilmesi ile insanlara hoş/normal durum gösteriliyor ve kötü örnek teşkil ediyor :=):blush:

Teknik olarak hız sınırları aşılmamış oluyor. [emoji23]
340 tane virajı dikkate almıyorum.
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Teknik olarak hız sınırları aşılmamış oluyor. emoji23.png
340 tane virajı dikkate almıyorum.

virajları da düzlemesini geçtiğini varsayarsak, teknik olarak saatte 125 km gibi bir hız görünüyor, yanlışmıyım? :=)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
virajları da düzlemesini geçtiğini varsayarsak, teknik olarak saatte 125 km gibi bir hız görünüyor, yanlışmıyım? :=)

121 i geçmemesi gerek. Sen konyayı şehir içinden mi geçtin hesaplarken.
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

121 i geçmemesi gerek. Sen konyayı şehir içinden mi geçtin hesaplarken.

lW0aNb.jpg

hiç hız limitini geçmedim ki demeyeceksin di mi Abi? :=)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
lW0aNb.jpg
hiç hız limitini geçmedim ki demeyeceksin di mi Abi? :=)

Buldum hatayı. Alanya merkez değildi.
İncekuma kadar gittim.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...