İçeriğe Yönlendir

Arac Kasetçalar Problemi

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer
(düzenlendi)

arkadaslar merhaba,aracimda malum kasetcalar mevcut,bende mp3 transmitter denedim fakat ses probleminden dolayi verim alamadim.. internette satilan kablolu kasetlerden alarak mp3 cihazi bagladim gayette is gorur hale getirdim.. uzun zamandirda kullaniyordum..fakat dunden beri kasetcalar habire kasetin bi A yuzune bir B yuzune cevirip duruyor.. Oto teypcisine goturdum fakat teyp alman gerek bunlar gecti artik diyor.. Sanki ben bilmiyormusum gibi.. ben orjinal isleri severim direksiyondan kumanda calismiyor baska teyp takinca... Forumda teknik bilgisine guvenen akil verebilecek ustalar vardir.. 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Teknoloji hizli gelismis demekki..  Elli tane flash disk, dunya kadar muzik cd si buldum ama bir tane normal kaset bulamadim.. sanirim okuyucuyla alakali, kasette sıkıntı yok gibi...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bandı çeviren makara eğer dönüşü tamamladı sanır ise diğer yöne geçiş yapar. Yada bant çeken makaralar kirlenir ise. Son ihtimal ana tahrik lastiğinin kopmuş olması. Kaset bulunup denenecek. Kasetleri anca şehir dışında kamyonların konakları olan yakıt istasyonlarında bulabilirsiniz

Sahte kaset içinde turun dönüşünü simüle eden makaralar var. Onlarda aşınmış olabilir. Gerçek kaset koyup denemek lazım

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

haber saldim dort bir yana :D Arkadaslardan biri telefonda diyorki ya valla karisik yok baris manco var dinlermisin? valla zordayim zeki murene de kabulum dedim...  :yes: Yarin bitane gelecek... keske konuyu mizah bolumune acsaydim cok eglence cikti :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

mp3-aux-module-circuit-FM-super-USB.jpg

bunlardan alıp teyp içine monte edin. biraz elektronik bilgisi kafi

Valla son care bu olacak gibi... Elimde cok kaliteli modern bi arac teybi zaten mevcut.. fakat montaj yapmak icin komple gogus sokulecekmis.. vidalarina baktik nerdeyse debriyaj pedalindan torpido altina kadar uzanan bi yapida.. tabi yanlis bakmadiysak:unsure2:soktukten sonra ya oturtamazsak diye korktum..En son daralip kac para bi orkestra deyip arka koltuga ekip alacam :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mp3-aux-module-circuit-FM-super-USB.jpg
bunlardan alıp teyp içine monte edin. biraz elektronik bilgisi kafi

En mantıklı çözüm. Forumda örnekleri vardı.
Yapmanız gereken şey. Teybe aux yapmak.
Sonrası kolay.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Akbas
(düzenlendi)

Bu konuyu inceleyin

tarihinde Emre Akbas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Normal bir kaset denedim calisti... Sanirim kablolu keset omrunu tamamlamis...yorumlarda bahsettiginiz ekipmanlari biliyorum.. benim dert ettigim,cekindigim nokta araci sokup dagitip yerine oturtamamak..Degerli yorumlar icin tesekkurler...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer Dilek

Merhaba benim aracimda RDS 5000 var bende yukarıdaki gibi bir cihazı teybe bağlamak istiyorum ama öncelikle teypte bir sıkıntı var onu çözmem lazım bu sorun teyp anlık kendi kendine kapanıp açılıyor bazen hiç yapmıyor bazen kapanıp açılmıyor açma düğmesine basınca açılıp kapanıyor böyle bir sorun yaşayan oldumu acaba

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

acma kapama dugmesinden kaynakli olabilir.. Oto teypcisine bi gosterin.. Yapacagini tahmin ediyorum... İllaki vazgecin bundan yenisini verelim diyeceklerdir hazirlikli olun... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...