İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Aracım 2 Saat Bekledikten Sonra Çalışıyor.

Samet Yayla

Recommended Posts

Samet Yayla
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim bir hatam varsa kusura bakmayın:

2008 model 2.0 otomatik Ford Mondeo Selective marka aracımla her gün 60 km yol yapmaktayım. Aracımı stop ettiğim ve tekrar yola çıkmak üzere çalıştıracağım vakit power düğmesine basıyorum fakat araç çalışmıyor, teyp ekran göstergeler farlar kısacası herşey çalışıyor ama araçtan çalışmamaya dair hiçbir ses gelmiyor. En az 1.5 - 2 saat bekledikten sonra çalışıyor haftada 1 veya 2 kere bu şekilde oluyor.  Anlamış degılım kontrol ettirdim aküm sıkıntısız, marş motoru sıkıntısız, marş kablolarıma elektrik gidiyor, sigortalarımda bir problem yok, fren sensörüm yeni değişti ama araç hala daha aynı sıkntıyı yapmakta.

Daha önce başına böyle birşey gelen varsa ve paylaşırsa çok sevinirim arkadaşlar.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Hata kodlarına baktırdınız mı

Yorum bağlantısı
Samet Yayla

Baktırdım evet. Fren sensörü arızası verdi değiştirdim fakat gene aynı

Yorum bağlantısı
Samet Yayla

Arabada sıfır tepki hiçbir ses yok ama teyp ışıklar herşey açılıyor yetkile servise bıraktım uyku mıdu falan dedi beyin taraması yaptıktan sonra söyleyeceğiz dediler pazartesi sonuçlar gelicek kısmetse

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sorunsuz olduğunu düşünelim.
Araç hangi durumlarda marşa basmaz. ?
Viteste iken, ayak frende değil iken, voltaj düşük iken. Vs.
Bunun gibi. Araç hangi durumda marşa basmaz bunları öğrenip yada sıralayıp tek tek kontrol edelim.

Yorum bağlantısı
Samet Yayla

H

Bir saat önce, Haluk Şentürk yazdı:

Bi kaza ya da bir kasise düşme olayı oldu mu

Hayır olmadı 

1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sorunsuz olduğunu düşünelim.
Araç hangi durumlarda marşa basmaz. ?
Viteste iken, ayak frende değil iken, voltaj düşük iken. Vs.
Bunun gibi. Araç hangi durumda marşa basmaz bunları öğrenip yada sıralayıp tek tek kontrol edelim.

Otomatik vites p konumunda iken basıyorum marşa, fren müşürüm yeni değişti, elektriksel ölçümler yapıldı voltajlar normal çok sinir bozucu hayırlısı bakalım

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Samet Yayla

aracımın sigorta kutusundaki bir arızadan dolayı marş sigortasını çok ısıtttığı için aracı koruma altına alıyormuş sigortayı ve rölesini değiştirdim sıkıntı çözüldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...