İçeriğe Yönlendir

Duran Benzin Bozulurmu?

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba;

Yaklaşık iki ay önce bir akaryakıt firmasının kampanyası dolayısıyla fazladan aldığım benzinleri 5 lt pet şişelere koydum balkonda bekletiyordum depomun tekrar boşalmasıyla bu benzinleri aracıma aktaracağım ama durduğu yerde benzin özeliğini kaybedermi sormak istedim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Benzer konu

4 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Kampanyayı merak ettim ben. Nasıl bir avantajı vardı ?

Total 75 tl ye 25 tl veriyordu o zaman diliminde. Bence bu.

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Evet total kamyanyasıydı iki defa ard arda  yaptılar bu kampanyayı depomu fullemiştim ayrıca 25 lt benzinide fazladan kenara ayırmıştım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Emre Akbas yazdı:

Merhaba;

Yaklaşık iki ay önce bir akaryakıt firmasının kampanyası dolayısıyla fazladan aldığım benzinleri 5 lt pet şişelere koydum balkonda bekletiyordum depomun tekrar boşalmasıyla bu benzinleri aracıma aktaracağım ama durduğu yerde benzin özeliğini kaybedermi sormak istedim.

istasyondan araç deposuna mı aldınız sonra eve gelip bidonlara boşalttınız?. bu arada konan petler,  su peti değil umarım?

teknik olarak bekleyen yakıtın cevabı.

http://www.bp.com/content/dam/bp-country/en_au/media/fuel-news/petrol-life-vehicle-tanks.pdf

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

istasyondan araç deposuna mı aldınız sonra eve gelip bidonlara boşalttınız?. bu arada konan petler,  su peti değil umarım?

teknik olarak bekleyen yakıtın cevabı.

http://www.bp.com/content/dam/bp-country/en_au/media/fuel-news/petrol-life-vehicle-tanks.pdf

Direk su pedlerine aldım. Açıklamadan anladığım kadarıyla özellikle yazın bekleyen benzinin bileşenlerini kaybedebileceğinden bahsetmişler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
51 dakika önce, Emre Akbas yazdı:

Direk su pedlerine aldım.

karakoldan izin kağıdı var mıydı?

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
8 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

karakoldan izin kağıdı var mıydı?

izin kağıt istemediler direk aldım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teknik olarak bekleyen yakıtın hacminde azalma ve oktan sayısında artma olduğu yazılmış. su için tasarlamış pet şişe büyük risk, delinirse her yere aakr ve çok kolay parlar 15 lt yi söndürmesi çok da zordur, ayrıca petin kimyasalını eritip bünyesine alabilir araba için risk.

karakol izni olmadan yakıt dolumu maalesef yasak. konuyu kapamak zorundayız, teknik için diğer konudan devam edebiliriz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...