İçeriğe Yönlendir

Connect - duman atma,emisyondan geçememe.

Fevzi Göktaş

Recommended Posts

Fevzi Göktaş

Normal de hiç duman atmayan connectimiz bugün muayenemiz olması nedeni ile egzoz emisyona gitti

Ve sonuç olarak fazla duman attığını söyleyip geçemedik.en son 6.4 gibi bir rakam gösterdi.

Fazla duman atması da tabiii ki gaz pedalına sonuna kadar basmaları ile çıkan bir duman. Ben hiç öyle kullanmıyorum.

Dumanı görünce bende şaşırdım. Servise gittim,sıra bulamadım.sonra sanayii de pombacıya gittim

Bayağı bir sağını solunu elledi, çekişte ve gidişte sorun var mı dedi, 

Ben de yok dedim

O zaman yakıttan dedi. Hep shellden alırdım. Yakın da opet tavsiyesinde bulundu 

Mazot al biraz karışsın biraz kullan tekrar dene dedi.

Şimdilik öyle yapıyorum, bugün de son muayene günüydü, cezalı ödeyeceğiz artık...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kurum temizliği ile durum düzelir. belemeye gerek yok .diğer opet tavsiyesi göreceli ben hiç katılmıyorum

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Geçenlerde bende pul almak için ölçüme girdim.İlk defa gaza sonuna kadar bas diyen biri ile karşılaştım ve doğal olarak normal sınırın 3 katı çıktı.Yetkiliye dedimki bu araç 5,000 devirde duman atacak ama ben hiç bir zaman bu kadar devir ile kullanmıyorum ve ilk defa sizde kaldı dedim. Para vermeden ayrıldım 50 m ilerde bir yer daha varmış oaraya girdim.Görevli geldi bağladı cihaza gaza basın ama orta kararda dedi.Ve doğal olarak geçti.2 saat sonra tüvtürkte baktım gaz bile vermiyor rolantide ölçüm yapılıyordu :D

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

kurum temizliği ile durum düzelir. belemeye gerek yok .diğer opet tavsiyesi göreceli ben hiç katılmıyorum

Nasıl yapılır,carbon clean gibi mi

2 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Geçenlerde bende pul almak için ölçüme girdim.İlk defa gaza sonuna kadar bas diyen biri ile karşılaştım ve doğal olarak normal sınırın 3 katı çıktı.Yetkiliye dedimki bu araç 5,000 devirde duman atacak ama ben hiç bir zaman bu kadar devir ile kullanmıyorum ve ilk defa sizde kaldı dedim. Para vermeden ayrıldım 50 m ilerde bir yer daha varmış oaraya girdim.Görevli geldi bağladı cihaza gaza basın ama orta kararda dedi.Ve doğal olarak geçti.2 saat sonra tüvtürkte baktım gaz bile vermiyor rolantide ölçüm yapılıyordu :D

Cama yazmış gaz pedalına yarım basın diye 

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

yakıt farkediyor ben de shellden aldığımda aynadan farkediyordum.. ben total derim..
muayene sokmadan 10-15 dk uzun yol da düşük viteste yüksek devir kullanın, kurumları atsın ondan sonra sokun muayeneye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Geçenlerde bende pul almak için ölçüme girdim.İlk defa gaza sonuna kadar bas diyen biri ile karşılaştım ve doğal olarak normal sınırın 3 katı çıktı.Yetkiliye dedimki bu araç 5,000 devirde duman atacak ama ben hiç bir zaman bu kadar devir ile kullanmıyorum ve ilk defa sizde kaldı dedim. Para vermeden ayrıldım 50 m ilerde bir yer daha varmış oaraya girdim.Görevli geldi bağladı cihaza gaza basın ama orta kararda dedi.Ve doğal olarak geçti.2 saat sonra tüvtürkte baktım gaz bile vermiyor rolantide ölçüm yapılıyordu [emoji3]

Tuv de girdim, 3 kere dip gaz yaptirdi. Ucunde de sıfıra yakin emisyon cikti.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ara sıra muayene istasyonundakilerin bastığı gibi basmalısınız gaza. Boşta değil tabi. Yolda basın.
Kurum atmanın başka yolu yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Tüv e egzoz muayenesine girmeden yolda 10dk 4000devirde gittim muayenede de 4000devirde tut dedi ve sorunsuz geçti dci Kangoo muayene öncesi biraz devirli kullanın yeterli geliyor

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Motoru ısırarak gittim ve başarılı, normal çıktı..

Geçtim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Motor var mıydı önde?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Motor var mıydı önde?

Merso'nun bile tercih ettiğinden hem de :D

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
On ‎09‎.‎06‎.‎2017 at 21:22, Sani Gerşon yazdı:

Sani ben connect'le 2 yıl aynı şeyi yaşadım ama tüv değildi, direkt ''sıfır'' çıktı, adamlar direkt proba yöneldiler, yere düştü diye :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...