İçeriğe Yönlendir

APP ve Standart Plaka hakkında.

Ramazan Turan

Recommended Posts

Ramazan Turan
(düzenlendi)

Arkadaşlar son zamanlarda APP ve standart plakalar yüzünden epey tartışma oldu. Geçen hafta arkadaşın 427 TL yediği ceza ile bugün cemiyet yolunu tuttuk ve plakalarımızı değiştirdik. Üstteki eski plaka yine cemiyetin bastığı plaka, alttaki ise yasalara uygun olan yeni plaka... Plaka değişimi için 30 TL ücret ödedim. Özellikle şehirler arası yolculuğa çıkacak olanların dikkat etmesinde fayda var. Plakanızın uygun olup olmadığını Şoförler Cemiyetine giderek öğrenebilirsiniz... Alttaki görünen resimdeki plaka standartlara uygun olanıdır...  İşin garibi iki plaka da Şoförler odası cemiyetinin bastığı plaka...

RPbAdG.jpg

tarihinde Ramazan Turan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

benim plaka app flan değil standart plaka

lakin 2 ucundan vida ile tuturmuşlar rakamların arasına denk gelen kısım değil

benim yine değişmemmi lazım ?

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

benim plaka app flan değil standart plaka

lakin 2 ucundan vida ile tuturmuşlar rakamların arasına denk gelen kısım değil

benim yine değişmemmi lazım ?

Şoförler Cemiyetinde plaka üzerinde vida olmaması gerektiği hakkında bahsettiler. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

2 sene önce emniyetten aldığım plaka; (22+22=44TL ödedim.)

31657195862_d11e1bf352_z.jpg

Bu plakaya ceza yazabileceklerini sanmıyorum. Öyle olsaydı Nevşehir'de araçların %80'ine yazmaları lazım. 2 yıldır da plakadan dolayı beni durduran olmadı hiç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
4 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

2 sene önce emniyetten aldığım plaka; (22+22=44TL ödedim.)

Bu plakaya ceza yazabileceklerini sanmıyorum. Öyle olsaydı Nevşehir'de araçların %80'ine yazmaları lazım. 2 yıldır da plakadan dolayı beni durduran olmadı hiç.

Hocam bilemem, yeni kanun için bayramdan sonra denetleme artacakmış, bunu diyen kişi polis ve o da benimle birlikte kendi aracına plaka bastırdı. Bulunduğunuz ilde sorun olmayabilir ama il dışına çıkıldığında durum değişebilir. Dediğim gibi bu zaman kadar bende ceza yemedim, hatta önceki aracımda da bu  tür kalın plaka vardı, mayıs 2015 tarihinden bu zamana kadar herhangi bir ceza yemedim. 10 yıllık polis olan arkadaşım hafta sonu Antalya'ya gideceğim durduk yere ceza yemeyelim dediyse, değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Arkadaşlar ben 3 yıl önce aracı aldığımda üzerindeki plakaya dikkat etmemişim. Sonuç: plaka app. Orjinal plaka da ortada yok. 

Şimdi ben ne yapacağım? Bilgi verene ramazan duası.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
2 dakika önce, İbrahim Çelik yazdı:

Arkadaşlar ben 3 yıl önce aracı aldığımda üzerindeki plakaya dikkat etmemişim. Sonuç: plaka app. Orjinal plaka da ortada yok. 

Hocam eski plakayı alıp cemiyete gidin. Ben sıradayken orjinal olmayan plaka vardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, İbrahim Çelik yazdı:

cemiyete gidip 30 lira civarında bir ücrete çıkartabilirsiniz. 

emniyete git diyenler oluyorda o işi bilmiyorum cemiyette selamın aleyküm plakam şu deyip almıştım eski arabama plakayı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
1 saat önce, Ramazan Turan yazdı:

Hocam eski plakayı alıp cemiyete gidin. Ben sıradayken orjinal olmayan plaka vardı. 

1 saat önce, Ali Gök yazdı:

cemiyete gidip 30 lira civarında bir ücrete çıkartabilirsiniz. 

emniyete git diyenler oluyorda o işi bilmiyorum cemiyette selamın aleyküm plakam şu deyip almıştım eski arabama plakayı

Teşekkürler arkadaşlar. Ben bi cemiyet yapayım.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Arkadaşlar son zamanlarda APP ve standart plakalar yüzünden epey tartışma oldu. Geçen hafta arkadaşın 427 TL yediği ceza ile bugün cemiyet yolunu tuttuk ve plakalarımızı değiştirdik. Üstteki eski plaka yine cemiyetin bastığı plaka, alttaki ise yasalara uygun olan yeni plaka... Plaka değişimi için 30 TL ücret ödedim. Özellikle şehirler arası yolculuğa çıkacak olanların dikkat etmesinde fayda var. Plakanızın uygun olup olmadığını Şoförler Cemiyetine giderek öğrenebilirsiniz... Alttaki görünen resimdeki plaka standartlara uygun olanıdır...  İşin garibi iki plaka da Şoförler odası cemiyetinin bastığı plaka...

RPbAdG.jpg

Gözünüz aydın, isabetli olmuş, düşünceli birey olmanızdan ötürü ayrıca tebrik ederim.
Olması gereken plaka yeni alınan plaka...
Bayram sonrası 427 tl 5100tl arası para cezası ve ağır yaptırımlar gelecek.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Akbas

orjinal plaka üzerine yapıştırılan pleksi yüzünden yakın zamanda ceza yedik üstelik o gün abartısız 200 kişi ceza yemiştir aynı polisler tarafından gün boyu ceza yazdılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben olsam dava ederdim plakayı basan cemiyeti

Karakterlerin üstüne pleksiglass yapıştırılmış. Nasıl dava edecekki
Yorum bağlantısı
Serhat Emre

Geçen gece susurluktan gelirken çevirmeye girdim 427 lira yazarım canın yanar şimdilik yazmıyorum ama bir sonrakinde  ceza yazarlar diye uyardı.APP de değil harf yapıştırdım sadece..

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Karakterlerin üstüne pleksiglass yapıştırılmış. Nasıl dava edecekki

Görmedim onu, benim plaka başıma iş açmaz umarım
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

abi bune ya böyle yok plakası yok egzosu yok lastiği bu muayene zamanı ne sıkıntılı bir süreç aracımın ön plakanın köşelerinden vidalı siyah boya tam silik değil ama plaka orjinal 28 haziranda muayene var sizce plakayı değiştirmeli miyim değiştirmemeli miyim.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Aracimi bayiiden cikarirken tamponu deldirmedim yapistirmalarini istedim cokta  iyi oldu. Siyah silikon ve cift tarafli bant işi cozer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Aybek

Bilmiyorum da gerek var mı app plakaya.? 

Orjinali ile arasındaki bu kadar gerektirecek fark nedir.? Boşuna para veriyorsunuz birde üzerine ceza yeme riskiyle geziyorsunuz. .? 

Affınıza sığınarak..

Bu kadar para harcamak istiyorsanız gidin jant alın lastikleri yenileyin,app plaka nedir .? ?

Cezaya verirken eliniz titremiyor mu.? en azından arabanıza harcayın zorunuza gitmez...!

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Bilmiyorum da gerek var mı app plakaya.? 
Orjinali ile arasındaki bu kadar gerektirecek fark nedir.? Boşuna para veriyorsunuz birde üzerine ceza yeme riskiyle geziyorsunuz. .? 
Affınıza sığınarak..
Bu kadar para harcamak istiyorsanız gidin jant alın lastikleri yenileyin,app plaka nedir .? [emoji2]
Cezaya verirken eliniz titremiyor mu.? en azından arabanıza harcayın zorunuza gitmez...!

İşte Türkiyede yaşamak ile Avrupada yaşamanın farkı.....

Ağa ben bu App plaka aşkını hiç anlamadım ya da özel plaka aşkını. Adımın harfleri olsun, soyadım olsun....
Türk milleti olarak gerçekten değişik şeylere değer verip, abartıyoruz.
Kural belli, benzer açılan belki 5 belki 10. Konu bu, tüm yasal içerikleri de ekledim zamanında....
Cemiyet yönetmeliğe uygun plaka basmak zorunda, sizde yönetmeliği bilmek ve ona uygun plaka takmak zorundasınız. Bu vatandaşlık görevi...
Cemiyet uygun plaka basmıyor ise suçu cemiyete atar yırtarım derseniz, 472tl öder üstüne de uğraşırsınız...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

herşey dört dörtlük bi problem plakada mi?

deve misali neresi dogru ki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Aybek
19 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

İşte Türkiyede yaşamak ile Avrupada yaşamanın farkı.....

Ağa ben bu App plaka aşkını hiç anlamadım ya da özel plaka aşkını. Adımın harfleri olsun, soyadım olsun....
Türk milleti olarak gerçekten değişik şeylere değer verip, abartıyoruz.
Kural belli, benzer açılan belki 5 belki 10. Konu bu, tüm yasal içerikleri de ekledim zamanında....
Cemiyet yönetmeliğe uygun plaka basmak zorunda, sizde yönetmeliği bilmek ve ona uygun plaka takmak zorundasınız. Bu vatandaşlık görevi...
Cemiyet uygun plaka basmıyor ise suçu cemiyete atar yırtarım derseniz, 472tl öder üstüne de uğraşırsınız...

izmirde Rot ayarı yaptırdım. Bir tane kango geldi lastik değişimine lastik diye birşey Yok,lastiği balon gibi olmuş, o arada sordum, amca dedim biraz geç kalmamış mısın lastik değişimine,?yok dedi daha giderdi bunlar dedi....?

Lastikleri kabak olana kadar gezer,kışın yazlık lastiklerle trafiğe çıkar...!

Plakaya geldiğinde de App plaka olacak..?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Sarıca

Benim naçizane fikrim.Bu konuya çözüm bulunması yönünde yasa açıdan.

Böyle bir ihtiyaç ve sorun teşkil edecek bir durum var mı? VAR

Bu kadar kişi yaptırıyorsa neden zıtlaşmak yoluna gidiliyor şu zamanda.

İnsanlar çok büyük paralara şık araçlar alıyorlar.önündede transit plakası kamyon plakası gibi plaka takmak istemiyor.Bence haklı bi istek.

Bence devlet tek tip plaka yerine birkaç farklı formatta plaka üretsin isteyen ekstra ücretle istediğini seçebilsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...