İçeriğe Yönlendir

APP ve Standart Plaka hakkında.

Ramazan Turan

Recommended Posts

Uğur Şahinbaş

Benim aracın da plakası mühürlü orjinal plaka ama kalın yazılı. Bunu bastirirken de ekstra para veriyoruz cemiyete. Bu tip plakalar da mı ceza yiyor yani??

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
(düzenlendi)
19 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

İşte Türkiyede yaşamak ile Avrupada yaşamanın farkı.....

Ağa ben bu App plaka aşkını hiç anlamadım ya da özel plaka aşkını. Adımın harfleri olsun, soyadım olsun....
Türk milleti olarak gerçekten değişik şeylere değer verip, abartıyoruz.
Kural belli, benzer açılan belki 5 belki 10. Konu bu, tüm yasal içerikleri de ekledim zamanında....
Cemiyet yönetmeliğe uygun plaka basmak zorunda, sizde yönetmeliği bilmek ve ona uygun plaka takmak zorundasınız. Bu vatandaşlık görevi...
Cemiyet uygun plaka basmıyor ise suçu cemiyete atar yırtarım derseniz, 472tl öder üstüne de uğraşırsınız...

peeeh, yere tükürmemesi gerektiğini bilmeyen millet mi bilecek plakanın standardını.

Plakam ST, önceki de ST ydi, daha önceki de St ydi. sonrasını bilemem. ama hepside cemiyetin bastığı orijinal plakalar.

7f8ef94c52020117a0f6fa11cb99c462.jpg

8e52c0e8d7465b9dff0f0289e2ebeff7.jpg

daha 2 saat kadar önce kenarı açan Ön Plakayı söktüm, arkasını güzelce zımparaladım ve yeniden kaliteli çift taraflı bantla bantlayıp, Slikonlayıp yapıştırdım.

tarihinde Sadık Taşyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

peeeh, yere tükürmemesi gerektiğini bilmeyen millet mi bilecek plakanın standardını.
Plakam ST, önceki de ST ydi, daha önceki de St ydi. sonrasını bilemem. ama hepside cemiyetin bastığı orijinal plakalar.

7f8ef94c52020117a0f6fa11cb99c462.jpg

8e52c0e8d7465b9dff0f0289e2ebeff7.jpg

daha 2 saat kadar önce kenarı açan Ön Plakayı söktüm, arkasını güzelce zımparaladım ve yeniden kaliteli çift taraflı bantla bantlayıp, Slikonlayıp yapıştırdım.

Valla sorun şu zaten aslında...
CEMİYET MÜHÜRLÜ BEŞİKTAŞ APP!!!
Cemiyette suça ortak ve basan cemiyletler ceza aldı ve çalışanları ceza aldı....
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Valla sorun şu zaten aslında...
CEMİYET MÜHÜRLÜ BEŞİKTAŞ APP!!!
Cemiyette suça ortak ve basan cemiyletler ceza aldı ve çalışanları ceza aldı....

Plakam standart, APP yle işim olmaz. plaka da standarda uymayanlara kızmaya hakkım yok, kendileri bilir, sonuçta memleket bütçesine gelir de lazım. [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Plakam standart, APP yle işim olmaz. plaka da standarda uymayanlara kızmaya hakkım yok, kendileri bilir, sonuçta memleket bütçesine gelir de lazım. [emoji4]

Estafirullah, ben sizin plakaya demedim.
Bu işin standardı belli artık, uymayan bedelini öder, dediğiniz gibi memlekete para da lâzım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ya şimdi adam benden 30 TL alıyor ve bunu basıp veriyor. Bence ince değil bu da kalın puntolu. Ve ben bu plaka dan dolayı ceza yersem aracım muayeneden geçmez ise ya da aracım trafikten men edilirse o cemiyetin vay haline. 6610d5b4162891fb0365ab59ecd0616c.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
On 10.06.2017 at 21:04, Mert Yeldan yazdı:
Ya şimdi adam benden 30 TL alıyor ve bunu basıp veriyor. Bence ince değil bu da kalın puntolu. Ve ben bu plaka dan dolayı ceza yersem aracım muayeneden geçmez ise ya da aracım trafikten men edilirse o cemiyetin vay haline. 

O yüzden fişi, makbuzu atma dedim sana. Dava için delil sana...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Cemiyet basıp mühürlüyorsa. Bunu da belgeliyorsanız bişey yapamazlar.

Mühür var üstünde, makbuz var daha ne olacak
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
1 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Mühür var üstünde, makbuz var daha ne olacak

Benim  önceki plaka sizin plaka ile aynı sayılır. Cemiyet basımı, mühürlü, orjinal işte, ben aldığımda herhangi bir uyarı yapmadılar ama benden bir kaç ay sonra araç alan arkadaşa bu plaka yasal değil, bunu almakta emin misiniz demişler. 

16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Cemiyet basıp mühürlüyorsa. Bunu da belgeliyorsanız bişey yapamazlar.

Ben aldığımda herhangi bir uyarı yapmadılar ama benden bir kaç ay sonra araç alan arkadaşa bu plaka yasal değil, bunu almakta emin misiniz demişler. Onlar da öyle bir yol bulmuşlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Benim  önceki plaka sizin plaka ile aynı sayılır. Cemiyet basımı, mühürlü, orjinal işte, ben aldığımda herhangi bir uyarı yapmadılar ama benden bir kaç ay sonra araç alan arkadaşa bu plaka yasal değil, bunu almakta emin misiniz demişler. 

Hani diyecem ki fazla para verip standart dışında baskı istedik, yok o da yok 30 TL aldılar. Hangi düşünce ile böyle basıyorlar anlamadım. En iyisi p.tesi gidip kavga, tehdit vs edip normal plaka bastırayım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

cemiyet dediğiniz il trafik meclisinin belirlediği standartın dışında başkaca fontlu plaka basabiliyor mu ki, bu nasıl iş.?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Maaşı alır almaz cemiyete gideceğim..

Ama bu plakaya ceza yazan zihniyeti anlayamıyorum. Okunaklılık açısından çok daha iyi..741160ce3ee7b8f61eb7ca211c49ee5d.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
34 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Ama bu plakaya ceza yazan zihniyeti anlayamıyorum. Okunaklılık açısından çok daha iyi..

Hgs kameraları okumuyordur.. sıkıntı orada :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Açıklamaya göre plakada çatlaklık ve çukurlardan bahsetmiyor. Açıklamada yazıyorsa ben gözden kaçırdım. Buna göre daha önce vidalanmış yerler olduğu gibi kalsa sıkıntı olmaz galiba. Yok ama öyle olmaz ona da ceza vardır. En iyisi at arabası muayene yok,sigorta yok,yakıtı yok,ceza yok. Ver arpayı gitsin.  İşin özü aracı olan 30 tl verecek. 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
1 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Maaşı alır almaz cemiyete gideceğim..

Ama bu plakaya ceza yazan zihniyeti anlayamıyorum. Okunaklılık açısından çok daha iyi..

Sizin plakadaki sıfırlar standart plakadaki ile aynı değil ki 3 ler hiç değil.

Ben hayatı aykırı yaşıyorum diye bağırıyor resmen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Basmaması lazım ama işte basıyor

Sen bana şahitlik edersen ben de sana ederim [emoji6] plakayı basarken keşke video foto falan çekseydik [emoji30]

Hani diyecem ki fazla para verip standart dışında baskı istedik, yok o da yok 30 TL aldılar. Hangi düşünce ile böyle basıyorlar anlamadım. En iyisi p.tesi gidip kavga, tehdit vs edip normal plaka bastırayım

Yardım lazımsa geleyim sonrada benim plakayı yenileriz [emoji4]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yardım lazımsa geleyim sonrada benim plakayı yenileriz [emoji4]

Taam öyle yapalım, ama buraya şey etme aleyhte olmasın [emoji14]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
9 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Sizin plakadaki sıfırlar standart plakadaki ile aynı değil ki 3 ler hiç değil.

Ben hayatı aykırı yaşıyorum diye bağırıyor resmen :D

4'te de bir eğiklik var ama dikkatli bakınca belli oluyor. :D

Ama bana göre kalın olduğu için daha da okunaklı bu plaka.

Neyse ki değişecek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ben bu işten hiç bir şey anlamadım şahsen. Cemiyet plaka basıyor ama yasa dışı :)

Makbuzu filanda kaybettim heralde nereden aklıma gelecek böyle bir şey için lazım olacağı.

Cemiyete gidip tekrar soracağım. 

Plakayı da sanki hiç sökülmeyecekmiş gibi nasıl da silikonlamıştım.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
12 saat önce, Adnan Çakır yazdı:
Bu da cemiyet tarafından basılan benim plakam

Adnan plakadaki mühür gözükmüyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
11 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Senin plakan yasal Mustafa. Nevşehir yıllarca bu kalıpla bastı.

Sizce şehirden şehirede farkediyormu ceza yazıp yazmama işi. yani misal bu plaka ile istanbula gelse istanbulda ceza yermiyiz nevşehirde yemediğimiz plakaya ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...