İçeriğe Yönlendir

APP ve Standart Plaka hakkında.

Ramazan Turan

Recommended Posts

Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

İtfaiyenin oradakinde de bi sey yoktu ama.

federasyon tabelası vardı diye hatırlıyorum da aynısı aşağımı taşındı acaba ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
14 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Ülkede neyin doğru düzgün standardı var ki plakaların olsun.

İzmir'de polis araçlarının büyük çoğunluğu bildiğiniz plastik plaka, önce onları değiştirerek başlasınlar.

Plakası olmayan belediye otobüsleri var, plaka kısmına demirbaş kayıt numarası gibi bir numarayı boyayla yazmışlar.

TŞOF 27.12.2016 da genelge yayınlamış, plakada vida olmayacakmış, üretici vida yeri hazırlıyor, tşof vida olmaz diyor.

Bir de 4 rakamı deşişmiş :D , kafadan plakasında 4 rakamı olan herkes değiştirecek, özellikle İstanbul'un tamamı

Bu karar bizi bağlamaz. Cemiyetleri bağlar. Karar Aralık 2016'da gönderilmiş. Ben daha kararda bahsedildiği gibi 4 basılı plaka görmedim. Demekki cemiyetler sallamamış bile kararı. 

Artı olarak harf ve şablonlar 2012'de değiştirilmiş. 5 yıldır daha o şekilde 4 basılmış plaka yok ortada.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 saat önce, Ali Gök yazdı:

federasyon tabelası vardı diye hatırlıyorum da aynısı aşağımı taşındı acaba ?

Maalesef hiç tabelası yoktu.

58 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bu karar bizi bağlamaz. Cemiyetleri bağlar. Karar Aralık 2016'da gönderilmiş. Ben daha kararda bahsedildiği gibi 4 basılı plaka görmedim. Demekki cemiyetler sallamamış bile kararı. 

Artı olarak harf ve şablonlar 2012'de değiştirilmiş. 5 yıldır daha o şekilde 4 basılmış plaka yok ortada.

İstanbul'da aynen resimdeki gibi basılıyor plakalar.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Pendik Sultanbeyli Sancaktepe nerede var buralarda? Google dan bakıyorum görünmüyor hiç.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)
12 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Bu plaka normal mi acaba ?

İşgillendim şimdi. 

25a5d559a140b0ccbba03f5602903f25.jpg

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Adnan plakadaki mühür gözükmüyor mu?

Sadık abi bu acıdan görünüyor b0ae605814fc56d830f3caac18fb3c10.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Değil. Beşiktaş Baskı bu plaka.

Beşiktaş değil ki, normal baskı sadece çerçevesi silik, vida yok. çerçeveden sıkıntı yaşar mıyım diye tereddütteyim.

660d683cfc79e1b720711262fb393cad.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
33 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Maalesef hiç tabelası yoktu.

İstanbul'da aynen resimdeki gibi basılıyor plakalar.

Her yer değil malesef sadece bazı yerler basıyormuş. Çoğu yine çentikli şekilde basıyor 4 harfini. Ve 5 yıl olmuş bu standart geleli. Ayrıca istanbul plakalarda font resmi yazıdaki gibi değil. Daha dar.

21 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Bu plaka normal mi acaba ?

İşgillendim şimdi. 

25a5d559a140b0ccbba03f5602903f25.jpg

Çerçeve kesilmiş olmayacak malesef. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
11 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Çerçeve kesilmiş olmayacak malesef. 

Çerçeve kesik değilde o boyalı kısmını tinerle silmiştim. Altta ki resimde daha yakın çekimi var. Ben bir göstereyim olmadı değişiriz artık. Bu arada plaka 2013 te basılmıştı 4 rakamı pdf dosyasına göre doğru basılmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Sizin rakamlarda sıkıntı yok. Çerveveyi boyatırsanız sorun kalmaz. Plaka okuyan sistemler çerçeveyi baz alıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bu gün değiştirdim plakayı.Zor bir iş değilmiş.Yarım saatimi almadı.50 tl ücret aldılar.Yalnız trafik şubedeki polislerin dünyadan haberi yok sanırım.Plakam uygun değilmiş değiştireceğim dedim.Yok be kardeşim plakanın nesi var ne boşa iş çıkarıyon kendine dedi.Zorla dilekçeyi imzalattım .Neyse buradan bana ceza yazan arkadaşlar.Şu plakalarınızı bir görsek bakalım.Artık rahatım ya konuşurum.

aGovYO.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bu gün değiştirdim plakayı.Zor bir iş değilmiş.Yarım saatimi almadı.50 tl ücret aldılar.Yalnız trafik şubedeki polislerin dünyadan haberi yok sanırım.Plakam uygun değilmiş değiştireceğim dedim.Yok be kardeşim plakanın nesi var ne boşa iş çıkarıyon kendine dedi.Zorla dilekçeyi imzalattım .Neyse buradan bana ceza yazan arkadaşlar.Şu plakalarınızı bir görsek bakalım.Artık rahatım ya konuşurum.
aGovYO.jpg

Plaka basım ücreti 30 lira iken neden 50 lira aldılar?
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

İki plaka 50 tl verdim.İlden ile fiyatlar değişiyodur belki.Burası Türkiye...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
35 dakika önce, Metin Mankal yazdı:

Yukarıda paylaşılan pdf dosyasına göre 4 ler farklı duruyor ve o dosyaya göre sizinki yine hatalı basım görünüyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 saat önce, Metin Mankal yazdı:

aGovYO.jpg

Bu plaka farklı abi. 6'lar ele veriyor kendini...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Türkiyenin her yerinde 30TL.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arka plaka birtek burada belli. Federasyon basımı Gebze. 50 TL ödemiştim 093e6ce1ffd2a8e1e4fc6c774ad201cb.jpg

4 rakamı önde farklı arkada farklı

367224d04e896193106f9746e1d101c5.jpg

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
20 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Arka plaka birtek burada belli. Federasyon basımı Gebze. 50 TL ödemiştim 

4 rakamı önde farklı arkada farklı

ön arkadan sonra da arka plakada ki iki  4 birbirinden farklı :=)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynen. Neden öyle oldu sormadım. Başımı ağrıtan olursa plakayı yediririm artık Mert'e. O yaptırdı, suçlusu odur

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
(düzenlendi)
7 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Sizin görmemiş olmanız, basılmamış anlamına gelmez.

http://www.csb.gov.tr/iller/malatya/index.php?Sayfa=sayfa&Tur=webmenu&Id=1309

tarihinde Nihat Palolu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bir kaç cemiyetin basması ile de olmuyor hocam. 5 yıldır yürürlükte olan bir standart var. Ama gel gör ki ortalıkta buna uyan çok az cemiyet var. Doğal olarak bu bizim sorunumuz değil. Karar cemiyeti bağlıyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...