İçeriğe Yönlendir

i10 - Arabamın İlginç Motoru

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Dilim döndüğünce, aracımın bi-fuel lpg motorunu anlatmaya çalıştım. Kamuoyunun bilgilendirmek istedim.. 

yorumlarınızı bekliyorum.. Umarım sıkıcı olmamıştır. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Küçük araca, değişik teknoloji kullanılmış. Toyota'nın geliştirdiği bir sistem bu. Şu anda Hyundai ve Kia da kullanıyor bu teknolojiyi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
38 dakika önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Küçük araca, değişik teknoloji kullanılmış. Toyota'nın geliştirdiği bir sistem bu. Şu anda Hyundai ve Kia da kullanıyor bu teknolojiyi...

Vis sistemi icinmi yoksa cekimini yaptigim bifuel manifold sistemi icinmi yaptiniz bu yorumu.. :) benim bildigim kadariyla toyota bi fuel motor uretmedi. Hep hybrid ile ilgilendiler.. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Güzel anlatım olmuş. 1.0 kappa dcvvt bifuel manifoldu çelik subaplar çelik çevreci motor daha ne olsun kıymeti bilinmeli.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Videoda bahsettiğim variable intake sistemde budur arkadaşlar. 

Bu manifolt sistemini vag gurubu bir çok araçta 90 larda kullanılmaya başlandı önceki aracımda vardı 3500 devirden sonra bir vakum tüpü ile manifolt üzerindeki klapeler açılıp motorun içinden canavar çıkıyordu [emoji3]9487c8b57bc42195288c521d55662920.jpg26842feb89e1e309992bc272cc4150e5.jpg
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
On 12.06.2017 at 00:16, Coşkun Basan yazdı:

Bu manifolt sistemini vag gurubu bir çok araçta 90 larda kullanılmaya başlandı önceki aracımda vardı 3500 devirden sonra bir vakum tüpü ile manifolt üzerindeki klapeler açılıp motorun içinden canavar çıkıyordu emoji3.png

Hocam aracimda vis sistemi yok.. Lpg sisteminden dolayi olmadigindan bahsetmiştim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...