İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Bi-xenon Çalışma Sistemi Nasıl ?

Ahmet Cesur

Recommended Posts

Ahmet Cesur
(düzenlendi)

arkadaslar merhaba sormak ıstedıgım selectıve mondeolardakı bı-xenon far olayının calısma sıstemı gunduz selektor yapınca sadece halojen ampuller yanıyor kısalar acıkken selektor yaptıgımda yıne halojenler calısıyor gıbı gelıyor merceğin ıcınde bır hareket yok gıbı geldı yada secemedım bu sıstemın calsıma seklı nasıldır acaba

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
38 dakika önce, Ahmet Cesur yazdı:

arkadaslar merhaba sormak ıstedıgım selectıve mondeolardakı bı-xenon far olayının calısma sıstemı gunduz selektor yapınca sadece halojen ampuller yanıyor kısalar acıkken selektor yaptıgımda yıne halojenler calısıyor gıbı gelıyor merceğin ıcınde bır hareket yok gıbı geldı yada secemedım bu sıstemın calsıma seklı nasıldır acaba

Araba çalışmıyorken kontağı açıp farları yakın, selektör yapınca perdelerin sesini duymanız lazım. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Cesur

kısalar yanıkken bır ses gelıyor ben role sesı zannettım ama mercekde artan bır ısık olmuyor

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 dakika önce, Ahmet Cesur yazdı:

bır deneyeyeın mormalde mercekde ısık artması olacakmı

Mutlaka, kısa konumdayken mercek içindeki perde ışığı düz bir çizgi şeklinde disiplin eder. Uzun konumda perde yukarı açılıp ışığın etkisini artırır, seviyesi yükselir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Cesur

haklısınız oyle bakınca ısık artıyor ama halojenlerden sandım ben onu sarı belırgın cunkı

Yorum bağlantısı
Ahmet Cesur
27 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Mercekler kararmış olduğu için yeterince etkili olmuyor ışığı.

herhalde merceklerın karartısı dısardan gozukmuyor baktıgımda temız gıbı duruyor ama

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Uzun halojenler yerine Led ampül tavsiye ederim.
Bi-xenonlar kısa ve uzunda çok iyi aydınlatıyor. Gündüz-gece selektörlerinde led ampül iyi destekleyici oluyordu.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
herhalde merceklerın karartısı dısardan gozukmuyor baktıgımda temız gıbı duruyor ama

Görünmez. Yılı itibariyle normal
Yorum bağlantısı
Ahmet Cesur
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Görünmez. Yılı itibariyle normal

pekı bır temızleme yontemı varmıdır yada bu ısı yapan bırılerı

4 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Uzun halojenler yerine Led ampül tavsiye ederim.
Bi-xenonlar kısa ve uzunda çok iyi aydınlatıyor. Gündüz-gece selektörlerinde led ampül iyi destekleyici oluyordu.

hangısını tavsıye edersınız muayeneden gecmıyor dıyorlar ama

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mercekler kararmış olduğu için yeterince etkili olmuyor ışığı.

Bismillah. nasıl çalıştığını daha yeni çözüyorduk.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Cesur
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Temizleme işe yaramıyor, değişim yapılacak. Forumda @Metin Akbal bu işler ile meşgul

arkadasla bır goruseyım cok tesekkurler ılgınız ıcın

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
20 saat önce, Ahmet Cesur yazdı:

pekı bır temızleme yontemı varmıdır yada bu ısı yapan bırılerı

hangısını tavsıye edersınız muayeneden gecmıyor dıyorlar ama

Son muayeneden geçmiştim sıkıntı çıkmadan. 2016 marttı sanırım tarihi.

Marka hatırlamıyorum aliexpressten 8-10 dolarlık ampullerdi. Birer tane yedek almıştım erken patlar diye. 2 sene sorunsuz kullandım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Soner Alp

Selektör yapınca Mercekler yanmıyor ki sadece uzunlar göz kırpıyor. Zaten uzunlar Xenon ampul olsalar bile selektör için epey geç kalır. Eğer xenon ampullerinizin ışık şiddeti az ise ampüller değişmeli ben öyle yaptım hatta hiç aydınlatmıyordu sorunum çözüldü. Marka olarak OSRAM mantıklı daha kaliteli. Uzunlar için ŞİMŞEK etkili led ampul alınabilir H1 galiba uzunlar, onlarda marka olarak PHOTON (philips led grubu) en kalitelileri diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Cesur
On 03.07.2017 at 09:00, Soner Alp yazdı:

Selektör yapınca Mercekler yanmıyor ki sadece uzunlar göz kırpıyor. Zaten uzunlar Xenon ampul olsalar bile selektör için epey geç kalır. Eğer xenon ampullerinizin ışık şiddeti az ise ampüller değişmeli ben öyle yaptım hatta hiç aydınlatmıyordu sorunum çözüldü. Marka olarak OSRAM mantıklı daha kaliteli. Uzunlar için ŞİMŞEK etkili led ampul alınabilir H1 galiba uzunlar, onlarda marka olarak PHOTON (philips led grubu) en kalitelileri diye biliyorum.

peki dedıgınız photon ampuller bır oynama yapılmadan dırek takılabılıyormu yoksa sagı solu kesmek gerekıyormu bırde cok ısınıyor dıyorlar

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mk4 uzunlara Led takmak imkansız kadar zor. Merceği visteon. Farı kesip biçmeden değişim imkanı var. Işık zayıf ise reflektör kararmış oluyor. Ampül zayıf ise ışık mora yakın renk alıyor veya far içine toz alıyor ise xenon ampül camı beyaz isle kapanıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Cesur
21 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Mk4 uzunlara Led takmak imkansız kadar zor. Merceği visteon. Farı kesip biçmeden değişim imkanı var. Işık zayıf ise reflektör kararmış oluyor. Ampül zayıf ise ışık mora yakın renk alıyor veya far içine toz alıyor ise xenon ampül camı beyaz isle kapanıyor

merhaba Servet bey mk4 farlarda bı-xenon ıcındekını degılde hemen yanında bulunan h1 halojen yerıne takmak ıstemıstım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...