İçeriğe Yönlendir

2. Araç Tavsiyesi Max 35000 tl

Çiğdem Bilen

Recommended Posts

Çiğdem Bilen

İş için, tamamen şehir içi kullanılacak bir araca ihtiyacımız var. En çok 35000 lira bütçe ayırmayı düşünüyorum. Manuel veya otomatik olması önemli değil. Yakıtı şirket karşılıyor ama vergi, bakım vs konuları bize ait o yüzden ekonomik olmalı.  2010 model veya daha yeni olsun bize fazla sorun çıkarmasın. Büyük kazası, hasar kaydı olmasın ufak tefek boya vs olabilir. Benim aklıma symbol geldi ama daha önce hiç kullanmadığımız için bilgim yok. 1.2 benzinli Symbol veya diğer alternatifler hakkında fikirlerinizi alabilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Diğer bi konuda da bunu konuşuyoruz aslında. Symbol yerine Clio bakının derim. Polo da güzel bir tercihtir. Aynı sınıfta İbiza da tercih edilebilir. Gerçi son 2 belirtilen biraz pahalı kalabilirler.

Mesela:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-1453-autodan-20%2Cyil-ozel-clio-3-446924527/detay

Ancak önden bi işlem olmuş sanırım, farlardan biri farklı zira.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Sembol için nasıl bir alternatif sizce  

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-2012-expresion-plus-km-53.000-de-448409865/detay

Sani Gerşon yazdı:

Diğer bi konuda da bunu konuşuyoruz aslında. Symbol yerine Clio bakının derim. Polo da güzel bir tercihtir. Aynı sınıfta İbiza da tercih edilebilir. Gerçi son 2 belirtilen biraz pahalı kalabilirler.

Mesela:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-1453-autodan-20%2Cyil-ozel-clio-3-446924527/detay

Ancak önden bi işlem olmuş sanırım, farlardan biri farklı zira.

O konuyu gördüm de beyfendi dizel bakıyor sanırım. Bir de ben sadece symbolde kalmak istemiyorum. Cliolar daha yakışıklı bence ama biraz daha pahalı oluyorlar genelde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu kasa Renault'un unutmak istediği bir kasa. Ya bir eskisine bakının ya da bir yenisine derim.

Bu araçlarda elektrik destekli hidrolik direksiyon vardır. Clio'da ise elektrikli direksiyon vardır. Sizin için birebir diyebilirim.

Sani bey aracı eşim kullanacak ben 2008 imle mutluyum :) aracın konfor sıkıntıları mı var teknik anlamda mı sıkıntılı acaba. 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
28 dakika önce, Mükremin Aktuğ yazdı:

WV Polo ;)

Mükremin bey bu fiyatlara elle tutulur bir polo bulamadım malesef :(

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)

İş için kullanılacaksa en iyi seçenecekler Fiat Linea, Citroën C-Elysée  yada Clio symbol diğerleri lükse kaçar bütçeyi aşar.

Benim önerim 1.3 multijet linea bakmanız.

tarihinde Erdoğan Temur tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
38 dakika önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bu ne hocam, 180bin km'de :D

Elysee de güzel bi öneri :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu ne hocam, 180bin km'de :D

Elysee de güzel bi öneri :good1:

Bir arkadaşım eşi için otomatik 437bin kmdekini aldı bu kasanın :) (ben almazdım ama gayet memnun).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
6 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bir arkadaşım eşi için otomatik 437bin kmdekini aldı bu kasanın :) (ben almazdım ama gayet memnun).

Toyotalarda kmye çok takılma diyen kişiler var ve az arıza yaptığı için sanayi ustası sevmez diyede sık sık belirtiyorlar. Ama bende açıkçası yüksek km corollaya cesaret edemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yakıt şirketten :dribble: En sevdiğim. BMW 740i, 750i aklıma gelenler nedense...

Clio 'ya benden bir artı daha.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
26 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Yakıt şirketten :dribble: En sevdiğim. BMW 740i, 750i aklıma gelenler nedense...

Hahahaha di mi 740 süper :biggrin: ama bize yemini suyunu verip şehir içi koşturtacak bir şey lazım. Clioyu yakın takipteyim ben de :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
28 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

ancak vergiyi kendisi ödeyecek miş :fiuw:

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
20 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

ancak vergiyi kendisi ödeyecek miş :fiuw:

Model düşeriz, hem yakıt şirketten olsun ben vergisine razıyım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
On 12.06.2017 at 12:30, Sani Gerşon yazdı:

Bu kasa Renault'un unutmak istediği bir kasa. Ya bir eskisine bakının ya da bir yenisine derim.

Bu araçlarda elektrik destekli hidrolik direksiyon vardır. Clio'da ise elektrikli direksiyon vardır. Sizin için birebir diyebilirim.

Sani Bey öneriniz üzerine bir yeni kasasına bakıyorum. Gözümüze kestirdiğimiz bir araç var. Joy paket olmasına rağmen standart pakete abs afu asr esc bluetooth telefon kiti vs yazıyor. Bu araçlar bu kadar dolumudur acaba :unsure2:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-acil-satilik-son-bir-kac-gun-448856363/detay/

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Tabi Çiğdem hanım. Bu sebeple dedim, yeni kasa çok daha iş görür bi modeldir. Ancak seçtiğiniz 1.2'nin yakıtı biraz yüksek olabilir. Yakıtta bir beklentiniz var mı?

Ortalama benzinli araçlar kadar yaksın abartı olmasın yeter çünkü şirket karşılıyor yakıtı. Özel işlerimiz için başka dizelimiz var zaten sağolsun 4.5 litre ile memnunuz 2008 imizden. Bu symbole 7.9 şehiriçi yazıyor ama 9 u geçer mi 974 kg araba ne kadar yakar ki acaba

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Ortalama benzinli araçlar kadar yaksın abartı olmasın yeter çünkü şirket karşılıyor yakıtı. Özel işlerimiz için başka dizelimiz var zaten sağolsun 4.5 litre ile memnunuz 2008 imizden. Bu symbole 7.9 şehiriçi yazıyor ama 9 u geçer mi 974 kg araba ne kadar yakar ki acaba

9'u geçmez. 8lt'lerde gezinecek. Yani 1.2 diye daha düşük bir tüketim beklemeyin manasında demiştim.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

2 sene 1.2 clio4 kullandım sıfır almıştım zor dayandım.. tork fakiri performans vasat yakıt yüksek uzak durun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...