İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Rölanti Problemim

Enes Ayan

Recommended Posts

Enes Ayan
(düzenlendi)

Merhabalar

Bu gün öğlende aracımı çalıştırdığımda rölanti dalgalandı ve sonunda stop etti. Videosunu aşağıda ekledim. Sonra biraz zor çalıştı sanayiye gittim orada sorunsuz çalıştı. Akşam bindiğim de yine aynısını yaptı. Sanayide ustanın biri yazılım bilgisayara bağladı hata yok dedi yeni yazılım atayım dedi yok dedim. Diğeri rölanti motoruna pislik gelmiştir dedi. Sizce problem ne olabilir

tarihinde Enes Ayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ilyas Bilgen

Benimde başıma geldi bu boğaz kelebeği gaz kelebeğini temizlettim sorun geçti

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Gaz kelebeginden değildir, temizlettikten sonra sorun geçmez. Geçse de bir zaman sonra yine dalgalanma yapacaktır. Sogukken oluyor ise hava hortumlarina bakılsın. Subap ayarlarina bakılsın ve özellikle de araç lpgli ise kalibrasyon ayarına bakılsın.

Yorum bağlantısı
Anıl Mert
4 saat önce, Kemal Mert yazdı:

Gaz kelebeginden değildir, temizlettikten sonra sorun geçmez. Geçse de bir zaman sonra yine dalgalanma yapacaktır. Sogukken oluyor ise hava hortumlarina bakılsın. Subap ayarlarina bakılsın ve özellikle de araç lpgli ise kalibrasyon ayarına bakılsın.

Focuslarda Subab ayarı yokdur. Otomatik ayarlar.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Focuslarda Subab ayarı yokdur. Otomatik ayarlar.

Ayar derken yanık olayı subap kaçırması vs. demek istedim
Yorum bağlantısı
Mustafa Turan

Focus 2010 1.6 benzinli kullanıyorum bu sıkıntıyı gaz taktırdıktan sonra yaşamaya başladım çözümü yine burda bulmuştum sizinkide aynısı olabilir.Aracınız 2006 öncesi sanırım gaz kelebeği temizliği vs herşeyi denedik sıkıntı gaz kelebeği üzerindeki röleden kaynaklı olduğunu bulduk size tavsiyem mümkünse serviste bu parçayı değiştittirin ve kalibrasyon yaptırın gerçi bu parça değişince mecburi kalibrasyon gerekiyor.bilgisayarı olmayan yerlerde bu işi yaptırırsanız kalibrasyon yapılmadığı için araba gaz yemicektir.serviste yaptırmanın artısı şu bu işi ikince kez yaşarsanız parça garantisinden yararlanıp tekrar değiştirebilirsiniz buda serviste yaptırmanın avantajı benim başıma 2. kez geldi ve değiştirdim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...