İçeriğe Yönlendir

Çaya Zam

Fevzi Göktaş

Recommended Posts

Metin Akbal

100 lira tavan fiyat uygulamasina kimse uymuyor. Millet bana 120 liraya gundelige gel diyor. Isci de ekmeginin derdinde etik olmayan uygulamalar var. Hos cay toplayan iscilerin ucretleri Caykuru baglamaz. 4 yil once Rize ye geldigimde Yanlis haturlamiyorsam yas cay kilo ucreti 0.9 liraydi su an 2 liranin ustunde fiyat veriliyor. 30 liradan Altinbas cayi alacagiz sanirim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
30 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

@Mehmet Pınar hocam kısmetse bayramda Beşikdüzü 'ndeyim.

Senin ürünlerden bir miktar stok çeksek uygun olur mu? :) 

Stok dediysem 4-5 paket işte...

Hallederiz.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

100 lira tavan fiyat uygulamasina kimse uymuyor. Millet bana 120 liraya gundelige gel diyor. Isci de ekmeginin derdinde etik olmayan uygulamalar var. Hos cay toplayan iscilerin ucretleri Caykuru baglamaz. 4 yil once Rize ye geldigimde Yanlis haturlamiyorsam yas cay kilo ucreti 0.9 liraydi su an 2 liranin ustunde fiyat veriliyor. 30 liradan Altinbas cayi alacagiz sanirim :)

cay günlügü 100-120 tl mi? bir isci o kadar cay toplayabiliyor mu?

Findik günlügü ne durumda bu arada biliyormusunuz?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aynen cay gunlugu 100 liradan basliyor ve 3 ogun yemek de var. Findigi bilmiyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Fındıkta 70-80 tl gibiydi geçen sene. Yatılı olup olmaması sigara masrafı gibi etkenler de oluyordu eskiden şimdilerde var mı bilmiyorum (Giresun).
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

ofçay hazine dökme kullanıyoruz, tomurcuk harmanlıyoruz, rengi tadı süper, artık çaykur içemiyoruz.. zor da bulunuyor, buralarda bulamazsam net den alıyorum. bir de ben bir kaç bardak içeçeğim zaman ofçay bitane earl gray poşet atıyorum. tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Metinciğim senin tayin zamanın gelmiş.  4 sene yüzde yüz zam ihtimali varmı ? Haftaya oradayım. Bekle Çorum dan geçeceğim:))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Çayı toplayan satan biri olarak iyi çay istiyorsanız tecrübe ettiğiniz çay en iyi çaydır. Markaya çok takılmaya gerek yok. Kötü bir çayı iyi bir demlenmeye süresi ve iyi bir su ile çok iyi  bildiğimiz bir markalı çaydan daha iyi olabilir. İyi çay da çayın toplandığı gün saat taşınması fermantasyonu v.s etkilidir. Aynı hafta aynı günlerde üretilen çayların farklı olması ihtimalleri her zaman vardır. Ve çayın kalitesi bence şekersiz içince daha iyi anlaşılır.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metinciğim senin tayin zamanın gelmiş.  4 sene yüzde yüz zam ihtimali varmı ? Haftaya oradayım. Bekle Çorum dan geçeceğim:))

Ahahah tayin zamanim geldi de bekliyoz sen bile gittin bak [emoji16] Yil yil yaziyorum 2012 2013 sezonundan beri 0.9 1.2 1.4 1.7 ve 2 lira yas cayin kilosu.

Çayı toplayan satan biri olarak iyi çay istiyorsanız tecrübe ettiğiniz çay en iyi çaydır. Markaya çok takılmaya gerek yok. Kötü bir çayı iyi bir demlenmeye süresi ve iyi bir su ile çok iyi  bildiğimiz bir markalı çaydan daha iyi olabilir. İyi çay da çayın toplandığı gün saat taşınması fermantasyonu v.s etkilidir. Aynı hafta aynı günlerde üretilen çayların farklı olması ihtimalleri her zaman vardır. Ve çayın kalitesi bence şekersiz içince daha iyi anlaşılır.

Usta biliyor tabi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ya , sebebini bilmeden zam diyorsunuz. Biri çay fabrikalarındaki istifleme makinalara ve bakımlarına zam yapmış zaten Eurocudur . Zam ondan geldi.

Tamam abi karıştırmayalım. Noolmuş yani %433 yuro bazlı zam yaptık ise
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
15 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Ahahah tayin zamanim geldi de bekliyoz sen bile gittin bak emoji16.png Yil yil yaziyorum 2012 2013 sezonundan beri 0.9 1.2 1.4 1.7 ve 2 lira yas cayin kilosu.

Usta biliyor tabi :)

Metinciğim sen 5 sene öncenin fiyatını verdin.?Fazla da karıştırma.???

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metinciğim sen 5 sene öncenin fiyatını verdin.[emoji8]Fazla da karıştırma.[emoji28][emoji7][emoji42]

5 sene once 2 lira miydi yoksa [emoji14] 2015 te mal beyaninda ne bulundun o aciga cikmasin istiyorsun anladiiiim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

birazda çifçiler + işçiler para kazansın emek harcıyorlar.  köylüde para olması ülkenin geleceğinde en azından mutlu bir kesim yaratsın biz şehirlerde telef olduk gittik zaten. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Havayı bilmem ama yaşamak için çay şart

Senin gibilerin çoğalması için Doğu Karadeniz halkı seferber olur.:))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...