İçeriğe Yönlendir

Gündüz Farı ile Gece Gidenler

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar abiler dostlar,

Son bikaç gündür iki kez denk geldim(zaman zaman geliyorum ama sizlerle paylaşayım dedim). Akşam/gece farları kapalı ledlerle yolculuk ediyorlardı(göstergeler de aydınlık tabi ki). Uyarmak için korna vs yapsam da ikisi de dönüp bakmadı(sanırım seyir halinde mendil satacağımı sandılar :D ). Sizlere de denk geliyor mu?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Çok denk geliyorum ve epey söyleniyorum. Gündüz farları çok fazla göz alıyor. Gündüz farlı araçlarda otomatik far mecburi olmalı ve manuele izin vermemelidir. Manuel konumda gündüz farı kapalı kalmalıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Ben de çok denk geliyorum. Gördüğümde de uyarıyorum genelde anlayıp açıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Sende uzunu çak gözüne devam et :) Hele bi-xenon varsa saydır :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

gündüz farını açıp ,altına sisi açanlar var onlar tam 7 cetini misafir etmeliklerden oluyor.:D

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Connecttim de 4 lü sis farı olanlardan var. Normalde açmam ama bu şekil de karşımdan rahatsız edici.şekil de 

gelenler oldu mu açıyorum. Ayrıca uzun farlar açık iken sellöktör kolunu çektiğim de uzun ile kısa da yanıyor (bu özelliği başka bir araçta görmedim). Sonrasını karşım da ki düşünsün

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
gündüz farını açıp ,altına sisi açanlar var onlar tam 7 cetini misafir etmeliklerden oluyor.[emoji3]

Öyle bişey imkansız oem gündüz farı olan araçlarda.

Vesilesiyle gündüz farı sistemi olan araçların eğer kadran aydınlatması daima aktif ise bu mühendisin tasarımsal hatasıdır.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Vesilesiyle gündüz farı sistemi olan araçların eğer kadran aydınlatması daima aktif ise bu mühendisin tasarımsal hatasıdır.

Abi vaglarda ekrana buton koyuyorlar gündüz farını her türlü açtırıp kapattırıyorlar.Mesela corsa d kasada farlar kapalıyken kadran ışıkları açık oluyor şehir içinde farlar kapalı dolaşıyolar [emoji3]
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Oem dışına çıkınca istenen olur. Oem olanlarda olmaz. Reno ve vag grubu gündüz farının ışığının ayarına imkan veriyor. En fazla 35 watt olacak şekilde.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
32 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Oem dışına çıkınca istenen olur. Oem olanlarda olmaz. Reno ve vag grubu gündüz farının ışığının ayarına imkan veriyor. En fazla 35 watt olacak şekilde.

Abi büyük ihtimal zaten oem değil yada müdahale var .günde 3 ,4 tane süzme denk geliyor bana kuryeden tut .reboult,ve hondalarda denk geliyor. bana.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Kadran aydınlatmasının sürekli açık olması yıllardır olan bir uygulama.. Mühendis suçsuz abisi... 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Kocaeli'nde oem aydınlatma diye bir olay kalmamış Servet'te hala oem diyor. Etraf apaçimsi maganda kaynıyor.Trafik eşkiyası çoğalıyor devamlı. Araçların yarısından fazlası saçma sapan şekilde orası burası oynanmış.Trafikteki memur arkadaşlarımızı görev yapmaya davet ediyorum.Gerçi Hıncal Uluç aylardır trafik konusunda yazılar yazıyorda ipleyen yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Amerikan park,merceksiz xenon, gündüz farı ,sisler v.s alayı yanık geziyor millet... ne yapsın tek dünyası o araç. Kendini bir şekilde göstermesi lazım. Tüm camları koyu film yapıp dışardan görünmek için kışın ayazında dört cam açık giden apaçiler gibi...

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Hayır yok

2009 focus kadran ışığı hep açık, farları yakınca kısılıyor. Gündüz farı yok tabi :)
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gündüz farı olan demiştim

Biliyorum hangi aracın ne şekilde iç aydınlatması var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

O şekilde gezenleri anlamıyorum... Adı üzerinde gündüz farı, adı üzerinde sis farı bunların kullanım amacı belli... 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Servet abi bu gündüz farı ile kadran aydınlatmasının alakası ne? Neden ikisi beraber yanmamalı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
5 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Servet abi bu gündüz farı ile kadran aydınlatmasının alakası ne? Neden ikisi beraber yanmamalı?

içeride ışığa ihtiyaç duymalı gece olduğunu anlamalı :D farlarını yakması için içeride ışığa ihtiyaç duymalı 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
4 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Gösterge+gündüz farının yanması gece sürücüyü aldatıyor sanırım. Hele ki kapalı otoparkta gündüz ledi far sanılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
O şekilde gezenleri anlamıyorum... Adı üzerinde gündüz farı, adı üzerinde sis farı bunların kullanım amacı belli... 

Yaydığı ışık uzun hüzme ile aynı açıda. Lümen olarak yolu kerhen görebiliyor sürücü. Tamam diyor kadran ışıkları var yolu da görüyorum, o halde farlar açık. Bu hataya düşenlerin %90'ı acemi sürücü aracını bilmeyen. Geri kalan 10'luk dilim ise yaşı geçmiş dikkati bitmiş sürücü. Bilerek gezen az
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hımm bizim araçlarda mesela kısa farların yandığını kadran ışığından anlıyoruz ama örneğin i20'de gündüz farı ile kadran birlikle aktif. Ama kısaları yakınca kadranda ikaz ışığı var. 

Ama bahsettiğiniz düşünce mantıklı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...