İçeriğe Yönlendir

Mondeo - Abs ve Patinaj

Şenol Çelikkan

Recommended Posts

Şenol Çelikkan

Slm hayırlı ramazanlar 2001otMatik mondeo var elfireni ışığı yonıyor abs patanaj sistemi çalışmıyor bilgisi olan varsa lütfen paylaşırmı makineye bağlandığında abs görmüyor teşekkür ederin

Yorum bağlantısı
Anıl Mert
(düzenlendi)

Fren hidrolik seviyenizi kontrol edin. İkiside aynı anda yanıyorsa bu sebebden olma ihtimali yüksek.. Eğer Sorun orda değilse teker üzerinde abs okuyucuları mevcut o soketleri temizleyin. Geçenlerde ankarada çok fazla yağmur yağdı o yağmurda kullandıysanız soketler su almış olabilir.  ( Şehir ankara yazdığı için fikir yürüttüm.) Soketleri söküp hava tutup tekrardan yerine takıp sonra beyne düşen arıza kodunu silmek lazım.

tarihinde Anıl Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Abs ve patinaj ilişkisini anlayamadım doğrusu? Abs sistemi fren disklerinin kilitlenmesini önleyici bir sistemdir. Aracınızda asr sistemi varsa patinajı engeller

Yorum bağlantısı
Şenol Çelikkan

Elfireni ışığı yanıyor hiç sönmüyor abs ve patanaj çalışmıyor yardım ve önerileriniz zi bekliyorum teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Başar Mert

fren hidroliği seviyesini kontrol edin içinde sensör var bittiyse eğer el freni ışığı yanıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Fren hidroliği azaldığında yada balatalar azaldığında el freni ışığı yanar. İlk olarak onları kontrol etmelisiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...