İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Kalorifer Motoru Değişimi

Adem Ünal

Recommended Posts

Adem Ünal
(düzenlendi)

Arkadaşlar iyi günler dilerim. 5 yıldır hiç sıkıntı çıkarmayan 2001 fiesta ghia aracımın kaloriferi çalışmıyor. Ustaya gösterdim ancak göğüsün komple sökülerek tamir edilebileceğini söyledi. Gögüs sökülüp takıldıktan sonra eskisi gibi olmayacağını ve ses yapacağını düşünüyorum. Usta başka bir çözümün olmadığını söylüyor. Bu konuda aynı sıkıntıyı yaşayıp farklı metod uygulayan arkadaşım var ise yardımcı olursa sevinirim.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Çalışmıyor derken fan hiç devreye mi girmiyor yoksa sıcak soğuk ayarında mı sıkıntı var ?

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Sorun kartta olsaydı çözüm bu olabilirdi. Sanırım sizin sorun fan motorunda.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

2001 fiestanin fan motoru nerede bilmiyorum ama fan motoru icin komple gögüsün degismesi gerekmez cogu zaman... torpido gözünün arkasinda olur genelde... ya torpido sökülür ya da torpidonun altindan ulasilabilir. baska ustaya sordunuz mu ?

Dügmelerde falan problem olmadigina eminmisiniz?

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adem Ünal

Kart sorunu olayını 3 sene önce yaşadım. Ulus Konya sokakta sorunu çözmüştüm. Bu olay direk fan motoru ile ilgili ancak göğüsün sökülmesinin zorunlu olması sonrasında ses yapacak kaygısı veriyor.

2 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

2001 fiestanin fan motoru nerede bilmiyorum ama fan motoru icin komple gögüsün degismesi gerekmez cogu zaman... torpido gözünün arkasinda olur genelde... ya torpido sökülür ya da torpidonun altindan ulasilabilir. baska ustaya sordunuz mu ?

Dügmelerde falan problem olmadigina eminmisiniz?

Doğru torpidonun arkasında ancak torpido göğüs ile tüm parça. Yani torpidonun ayrıca ayrılabilir özelliği yok.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

o kötü olmus. alttan veya teybi sökünce falan ulasmanin imkani yok mu acaba ya da motor bölümünden falan. bakalim belki bir bilen cikar

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Aynı olay 206 da başıma gelmişti. Banada ön taraf komple sökülecek dediler. Kaportacı ustam şaşmazda bir ustaya yönlendirdi. Biraz uğraşıp çıkardılar. Tamir edip geri taktılar. 

Yorum bağlantısı
Adem Ünal

Serkan bey, ustanın adını veya adresini hatırlıyorsanız birde ben denesem şansımı

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
45 dakika önce, Adem Ünal yazdı:

Serkan bey, ustanın adını veya adresini hatırlıyorsanız birde ben denesem şansımı

Yarın ustamı arayıp sorayım tam yerini. size yazarım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şaşmaz da Otofar Faruk usta var, Ford modellerini çok iyi bilir.. Çözüm üretir diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Adem Ünal

Serkan bey teşekkür ederim. Faruk ustayı google den aratıp buldum. Telefon ile görüşüp durumu anlattım. Göğüsü sökmeden yapabileceğini söyledi. Yarın için randevu aldım. İlginiz için tekrar teşekkür ederim. Ayrıca forum için sonucu yazacam.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Hayri Yıldırım

Yardımcı olur umarım bana da göğüs sökülecek dediler.

Göğüsü sökmeden torpidoyu  çıkarınca solda  kanal arkasında  kendim değiştirdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...