İçeriğe Yönlendir

Subwoofer Tavsiyesi ! Sony mi ? Jbl mi ?

Volkan İşli

Recommended Posts

Volkan İşli

990f510c73426500703e01771f13f343.png

a2565bd41f35f9e75acd591be698042f.png

Bu iki subwoofer arasında kaldım. Bilgisi, tecrübesi olan yardımcı olmak isteyen olursa sevinirim. Yumuşak tonlarda bas sesi veren bir subwoofer istiyorum !

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Foto ile olmaz. Specleri neler bakmak lazım. Birde gerçekten yumuşak bas için bunların epey bi çalışması lazım körüklerin yumuşayıp her alt frekansa çabuk cevap verebilmesi için

Yorum bağlantısı
Volkan İşli
Foto ile olmaz. Specleri neler bakmak lazım. Birde gerçekten yumuşak bas için bunların epey bi çalışması lazım körüklerin yumuşayıp her alt frekansa çabuk cevap verebilmesi için

Kullananlar, ürünü bilenler resminden tanıyıp yorum yapabilirler diye sadece resim koydum. O zaman şöyle yapalım.. [emoji1424]

98d81f1c9f41ac49b160eab758c645af.pngc4af5871401cec03e94843a956ce1add.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Jbl daha alt frekansta çalışıyor, buda daha zengin bass demek. Çalışma gücüne takılmayın, 2 metre kare araçta 200 watt rms güç fazlasıyla sizi tatmin eder. İyi ses kaynağı gerekiyor, ve hoparlörün çalışma frekansına göre ayarı olan güç amfisi gerekiyor.

Özetle bu iş ekip işi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Volkan İşli
Jbl daha alt frekansta çalışıyor, buda daha zengin bass demek. Çalışma gücüne takılmayın, 2 metre kare araçta 200 watt rms güç fazlasıyla sizi tatmin eder. İyi ses kaynağı gerekiyor, ve hoparlörün çalışma frekansına göre ayarı olan güç amfisi gerekiyor.

Özetle bu iş ekip işi [emoji4]

Sony nin frekans aralığı daha geniş görünüyor daha zengin ses verir diye düşünüyorum. Yanlış ta düşünüyor olabilirim hiç deneme şansım olmadı. Tasarımı da çok hoş ayrıca malzeme kalitesi jbl den iyi gibi. Jbl de yumuşak bas sesi verdiği için cazip geliyor. İnternet üzerindeki birçok yorumda jbl nin yumuşak tonlarda daha başarılı olduğu yazıyor. Kararsızlık bu noktada başlıyor..[emoji848]
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

1000 hz sanatçının sesi oluyor, bass hoparlör sevmez öyle yüksek frekansı. Hatta 20 - 100 hz arasına hapis olması daha iyi

Amfi olarak neyin var ve ana ünite ne?

Yorum bağlantısı
Volkan İşli
1000 hz sanatçının sesi oluyor, bass hoparlör sevmez öyle yüksek frekansı. Hatta 20 - 100 hz arasına hapis olması daha iyi
Amfi olarak neyin var ve ana ünite ne?

Henüz bi amfi'm de yok ama bu amfi ile sony sub'u kombinlemeyi düşünüyorum ! 62494a36703247341cca01d570d9f69e.png
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eğer Sony amfi olacak ise Sony hoparlör, ve hatta ana ünite dahil hepsi Sony olsun. Tek markadan yürümek daha iyidir

Yorum bağlantısı
Volkan İşli
Eğer Sony amfi olacak ise Sony hoparlör, ve hatta ana ünite dahil hepsi Sony olsun. Tek markadan yürümek daha iyidir

Haklısınız ben de öyle düşünüyorum !
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Bu iki marka arasında frekans aralığı daha fazla olan ve teorik olarak daha geniş bir ses aralığında olduğu için daha tonlu çalması gereken marka Sony olarak görünüyor.Fakat subwooferların çalışma aralığı 20-200 Hz civarı olduğu için Sonynin biraz "balon" bir spesifikasyon bilgisi verdiğini söyleyebilirim.Marka takıntınız yok ise subwoofer amplifikatör ikilisi için ayırdığınız bütçeyi paylaşın başka tavsiyelerde de bulunalım isterseniz.Bundan ziyade ürünü aracın oem ses sistemine ek olarak mı yapacaksınız yoksa araçta ekstra hoparlör veya mid takımı gibi bileşenler var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bir aracımızda xplod serisinin 2000 watt olanı diğer aracımızda bu resimdeki 1800 watt olanı var kesinlikle jbl den daha iyi. 2000 watt olanı 4500 watt mono amfi ile kullanıyoruz kalite muazzam. Jbl aynı seri arkadaşımın arabasında vardı onuda dinledim bence düşünmeden sony alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan İşli
Bir aracımızda xplod serisinin 2000 watt olanı diğer aracımızda bu resimdeki 1800 watt olanı var kesinlikle jbl den daha iyi. 2000 watt olanı 4500 watt mono amfi ile kullanıyoruz kalite muazzam. Jbl aynı seri arkadaşımın arabasında vardı onuda dinledim bence düşünmeden sony alın.

Teşekkür ediyorum bizzat deneyimleyip paylaştığınız için. İşte böyle birinci ağızdan kullanıcı yorumları daha tatmin edici oluyor !
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan İşli
Bu iki marka arasında frekans aralığı daha fazla olan ve teorik olarak daha geniş bir ses aralığında olduğu için daha tonlu çalması gereken marka Sony olarak görünüyor.Fakat subwooferların çalışma aralığı 20-200 Hz civarı olduğu için Sonynin biraz "balon" bir spesifikasyon bilgisi verdiğini söyleyebilirim.Marka takıntınız yok ise subwoofer amplifikatör ikilisi için ayırdığınız bütçeyi paylaşın başka tavsiyelerde de bulunalım isterseniz.Bundan ziyade ürünü aracın oem ses sistemine ek olarak mı yapacaksınız yoksa araçta ekstra hoparlör veya mid takımı gibi bileşenler var mı?

Navitech in kıytırık bir teybi var usb aux sd çalar olduğu ve fiyatı uygun olduğu için almıştım. Mevcut Fiesta 2000 hoparlör leri ile kullanıyorum. Önde iki twetter ve iki kapı hoparlörü var sadece. Sıfırdan sistem kurmak istiyorum. Kapı hoparlör lerini ve twetterları çıkaracağım. Marka takıntım yok. İki oval bir sub bir amfi bir teyp ile yetinebilirim. Fiyat yaklaşık 500 ₺ ayırabilirim.
Yorum bağlantısı
Mesut Aybek

Bass=Jbl 

Tatminkardır..aynısı bende vardı çok memnundum.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
12 saat önce, Volkan İşli yazdı:

Teşekkür ediyorum bizzat deneyimleyip paylaştığınız için. İşte böyle birinci ağızdan kullanıcı yorumları daha tatmin edici oluyor !

Rica ederim 1800 watt olanların kabinleri hava çıkışsız oluyor 2000 lik olanda hava çıkış portu var hazır almışken 2000 lik tavsiye ederim. Hemen hemen aynı fiyatta 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aynı arabaya takılı teyp ve anfide farklı sub lar denenmesi en iyi karşılaştırmadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

hocam Sony daha iyi diye dusunmekteyim. bu cihazi 2 adet jbl 16cmlik kompenantla kullandim gercekten cok basarili.hala depomda duruyor anfisiyle ? iyi bir 4 kanal anfi alin ilerde tekrar anfi degisimiyle ugrasmak zorunda kalmayin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Volkan İşli

c122a52528a03ddcfc06193954093e1f.jpg

5ba9488b326b146f77eb6104d4894f64.jpg

Pioneer marka hoparlör ile başladım işe !

550 Watt, 90 Rms, 4 Ohm Empedance, 6/9 Oval ve 3 Yollu !

afa806a50a788206401e0a910bd7da52.jpg

Ardından 50x4 watt yazan aslında 10 wat bile olmayan, led ışıkları inanılmaz göz alan, ekranda hiçbir şarkının adını yazmayan, klasör ve şarkı seçmek mümkün olmayan, Navitech tdc 4016 teybimi dinlenmeye ayırıp bu Pioneer DEH X2950Uİ teybi almaya karar verdim umarım iyi bir teyp dir ! İki gün içinde elimde olur nasipse, sipariş verdim.

Şimdi sırada güzel bir subwoofer ve amfi var. Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum 400, 420 Rms civarı Subwoofer istiyorum ve bunları besleyecek çok pahalı olmayan orta halli bir amfi !!!

Yorum bağlantısı
Volkan İşli

Orjinal hoparlörlerin yerine uymaz elbette ! Önde yuvarlak 13 cm kapı hoparlörleri var sadece. Ben orjinal pandizotu söküp eve koyup yerine 4 oval hoparlöre göre pandizot yapmayı düşünüyorum nasipse..

Yorum bağlantısı
Volkan İşli

34b4d264dad5f261547909559adf7746.jpg

Teybim 1 gün içinde teslim edildi ! Satış fiyatı 290 liraydı N11 indirimi ile bana 260 liraya geldi !

b72c46837bb3da3567576974287ddd10.jpg

Öncelikle gerekli sigortaları söküp gelen elektriği kestim ! "Kutup başını sökmek istemedim !" Teyp bağlantısını yaptım. Aracım 2000 Fiesta. Teyp için gelen elektrik kablolarının renkleri şöyle;

YeşilSiyah - "Şase yani negatif elektrik bulunan uç"

TuruncuSiyah +"Kontak kapalıyken dahi pozitif elektrik bulunan uç"

MaviSiyah +"Kontak bir kez çevrildiğinde pozitif elektrik gelen uç"

Diğer kablolar ise hoparlör ve anten kabloları.

5a430fa0be3874a0c69ae444bf0c1c34.jpg

Ve Sonuç ! Navitech tdc 4016 dan sonra uçak gibi geldi bana bu teyp. Ses çıkış gücü, mixtraks özelliği, ekran ve tuş takımı renklerini özelleştirebilme kabiliyeti, radyo çekim gücü, çift amfi çıkışı, kumandasının çekim gücü, usb tanıma hızı, cd okuma hızı ile gönlümü fethetti ! Şimdilik oval hoparlör leri bağlamadım. Mevcut kapı hoparlörleriyle deniyorum. Önceki teyibime göre %100 fark var. Berrak tertemiz bir ses, 20 yi geçemiyorum ses seviyesinde hoparlörleri patlatacak neredeyse ! Almak isteyen arkadaşlara tavsiyemdir eğlenceli ve sağlam bir ürün.. Çok yakında ovaller ile bir deneme yapacağım, sabırsızlanıyorum..??

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Volkan İşli

bfddc6fc45545bed3ab8dd297fc9c21d.jpg

Subwoofer’mızda geldi..[emoji95]

0cda4354b9dff5ef2a34c68113787989.jpg

Coaxial hoparlör’lerimizde geldi..[emoji350]

3f88bb2bb43e584f17dbd1cb7353ba0f.jpg

Bir çift Sony 450 Watt 65 Rms..[emoji345]

62c3871ad377a53335332ecee18d6113.jpg

İki çift Pioneer 550 Watt 90 Rms..[emoji344]

6fe6ae867478bfd50cdbf138d589a704.jpg

Roadstar 4 Kanal 4x80 Rms 3000 Watt Anfi...[emoji834]️

Sırada bagaja 6 adet Coaxial Hoparlör ve 1 adet Subwoofer için kabin tasarımı var. Çok yakında vizyonda...[emoji1422][emoji846]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...