İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Ayna Altı Aydınlatma Aranıyor

Mehmet Emre Öcal

Recommended Posts

Mehmet Emre Öcal
(düzenlendi)

r2gqyM.jpg

Öncelikle herkese merhaba, hayırlı ramazanlar diliyorum.

Takip ettiğim bu değerli sayfada ilk defa konu açmış olacağım. bilmeden hata yapar isem lütfen maruz görün :flowers:

Bu arada konya da ikamet ediyorum..

Sizlerden resimde gördüğünüz parçanın temini konusunda destek rica ediyorum. Resimdeki parça aynanın altındaki ışıklandırmayı sağlayan parçadır.

ford yedek parçacıya sorduğumda sıfır adet fiyatının 250TL civarında olduğu söylendi. Burda bi ford çıkmacıya gittim malumunuz ordan da bir sonuç çıkmadı.

küçük fakat çok da pahalı olan bir parçaymış. daha önce başına gelen, farklı parça ile çözüm bulan yada çıkma olarak temin edebileceğim noktasında sizlerden 

yardım ve destek bekliyorum. Değerli yöneticilere ve üyelerimize şimdiden teşekkür ediyorum.

Saygılar

(gün içerisinde sayfayı takip edebilme imkanım pek olmuyor meslek dolayısı ile.ancak iftardan sonra mümkün:()

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Geçmiş olsun. Haklısınız çok pahallı. Tam olarak ne arızası var. Hazır sökülmüşken elektronikçi biri görse sorunu çözer diye düşünüyorum. Led arızalaysa ledi değiştirir, korozyon varsa temizler v.s

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
12 saat önce, Haluk Şentürk yazdı:

Geçmiş olsun. Haklısınız çok pahallı. Tam olarak ne arızası var. Hazır sökülmüşken elektronikçi biri görse sorunu çözer diye düşünüyorum. Led arızalaysa ledi değiştirir, korozyon varsa temizler v.s

+1
Arızası nedir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Emre Öcal

işin aslı aracımdaki aydınlatmalar led olsun diye uğraşırken, bunları da değiştirelim dedik. fakat parça daha önce sebebini bilmediğim birşeyden dolayı açılmış yamulmuş bir ucu siyah yanık haliyle tekrar  yapıştırılmış yerine zoraki takılmış.

içinde kullanılan sarı ampül de malumunuz fazla ısı veriyor. parça özelliğini kaybetmiş. yazı da kışı da gerçekten güzellikleriyle dolu olan ülkemizde bu gibi parçaların da maalesef ömrü uzun oluyor belki ama çooooook uzun olmuyor demek ki :) herneyse nihayetinde tekrar yerine taktırmaya cesaret edemiyorum kırılıp dağılacak diye.

izmir de UZ FORD çıkma parça satan bir yer olduğunu duydum. görüşme fırsatım olmadı gün içinde. yarın kısmetse arayıp görüşeceğim. 

bir de diğer araçlarda kullanılan güneşlik ve ayna lambalarının kenarları kesilip monte edilebilir gibi yorumlar aldım çevremdekilerden. bu mümkün olabilir mi bağlantı  ve yuvaya tam oturtabilme noktasında. deneyen var mı acaba???:unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Emre Öcal

mehmet abi parçayı burda bi çıkmacıya bıraktım. araştıracağını söyledi. haber  bekliyorum şimdilik. 2 güne dönüş yaparlar olmadı ben dönüşü yapıcam onlara :) 

sürekli yenilenmesi ihtiyaç duyulmayan bir parça olduğu için ve çıkması da kolay temin edilmediği için fiyat maalesef yüksek dediler. :angry:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Akyol
On 16.06.2017 at 00:23, Mehmet Emre Öcal yazdı:

mehmet abi parçayı burda bi çıkmacıya bıraktım. araştıracağını söyledi. haber  bekliyorum şimdilik. 2 güne dönüş yaparlar olmadı ben dönüşü yapıcam onlara :) 

sürekli yenilenmesi ihtiyaç duyulmayan bir parça olduğu için ve çıkması da kolay temin edilmediği için fiyat maalesef yüksek dediler. :angry:

Mehmet usta parçayı bulabildiniz mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dun bu ürünler aliexpress te hem de led olarak karsima cikti. Goz atmanizi oneririm.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Kemal Baloğlu
Mustafa Yanar yazdı:

parça koduyla arayın, daha kolay bulunur. 

3m5a-13b375-ad

maalesef sadece bir sitede buldum oda 450 TL😅

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

4509524 FORD

veya sonu 525 olacak, sağ sol durumuna göre, yabancı sitelerde var ama burada bulunur mu bilemem belki denk gelir. 

Yorum bağlantısı
Kemal Baloğlu
Mustafa Yanar yazdı:

4509524 FORD

veya sonu 525 olacak, sağ sol durumuna göre, yabancı sitelerde var ama burada bulunur mu bilemem belki denk gelir. 

Mustafa bey o kodla da aratmıştım fakat elle tutulur bir sonuç bulamadım. Artık onarıp kullanacağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel

Merhaba,

Bu parça nasıl sökülüyor? Alttan camını mı sökmek gerekiyor? Ayna kapağını ve camı söktüm bu parçaya ulaşamadım, sonra fazla kurcalamadım vaktim yoktu... İçindeki ampülleri led ampül ile değiştireceğim sökebilirsem.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Aykut Tuncel yazdı:

Merhaba,

Bu parça nasıl sökülüyor? Alttan camını mı sökmek gerekiyor? Ayna kapağını ve camı söktüm bu parçaya ulaşamadım, sonra fazla kurcalamadım vaktim yoktu... İçindeki ampülleri led ampül ile değiştireceğim sökebilirsem.

Plastik üst kapağı söktükten sonra aynayı tam içe gelecek döndürünce ampule ulaşılabiliyor diye hatırlıyorum.

Eski aracımda öyle değiştirmiştim sanırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Ampüller ne yazık ki kapağın içinde kalıyor. Ampülü çıkarmak zor iş. Bunun yerine kapağı çıkarıp yerine led aydınlatma yapabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel
Aydın Sert yazdı:

Plastik üst kapağı söktükten sonra aynayı tam içe gelecek döndürünce ampule ulaşılabiliyor diye hatırlıyorum.

Eski aracımda öyle değiştirmiştim sanırım.

Yeni kasada bu şekilde değiştiriliyor sanırım. Aynayı döndürmeyi bırakın yerinden söktüm yine de ulaşamadım.

Mehmet Yeter yazdı:

Ampüller ne yazık ki kapağın içinde kalıyor. Ampülü çıkarmak zor iş. Bunun yerine kapağı çıkarıp yerine led aydınlatma yapabilirsiniz. 

Ampülü çıkarmadan led uyguladığımda ampül de yanmaya devam mı edecek? Nasıl bir led uygulaması yapılabilir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...