İçeriğe Yönlendir

Dodge AS250 - Sogutma Suyunda Pas

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Volkan Ceneviz

Bahsettiğim araç as 250 bu aracın içinde sadece su var bir süredir su ile kullanılmış radyatör suyunu değişsemde bir sure sonra paslı pis su geliyor komple temizliği nasıl yapmalıyım antifiriz temizler mi yoksa suya ufak birseyler katmak temizler mi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Suyun yukaridan girip uzun bi süre asagidan çıkması lazım. Ancak sistemde su tek basina olduğu icin zaten pas kacinilmaz. Yorulan radyatör de bu degisim sonrasi kaçak yapabilir.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Antifiriz birazda olsa paslanmayı azaltır sanırım. Ayrıca her su değişiminde sisteme giren oksijen paslanmayı hızlandıracak. Bence Uygun oranda antifiriz ekleyip öylece bırakın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

araç 1985 model as 250 bir süre radyatör su dolu iken antifiriz yok iken kullanılmış suyu boşaltıp temiz su eklesem de zamanla pis su geliyor temizliği nasıl yapmalıytım hem motor kanalı hem radyatör için antifiriz ne kadar temizleyici olur ufak miktarda herhangi bir deterjan vs gibi bir şeyler katsam işe yarar mı 

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Komple temizleyen yerler var. Harici bir makinaya bağlayıp deterjanlı sıcak su ile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir kaç defa doldurup boşaltıp. Sonra antifrizi koyup bırakın.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Soğutma suyundaki pası temizlerken paslanan yerlerdeki metal aksamlar delinecek ve radyatör,su boruları, belkide motor bloğundaki su kanalları suyu kaçıracak bu durumlara hazırlıklı olmak lazım birde motor soğutma suyu antifriz + saf su şeklinde oranlanıp ilave edilmeli . Soğutma suyunda pas olan aracın suyu boşaltılıyor sa aynı suyu gene motora koyardım ben olsam imkan varsa radyatör ve su boruları değişmeli su hortumlarını el ile sıkınca içinden çıtır çıtır ses gelir pas sarmıştır boruları

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
On 17.06.2017 at 01:55, Coşkun Basan yazdı:

Soğutma suyundaki pası temizlerken paslanan yerlerdeki metal aksamlar delinecek ve radyatör,su boruları, belkide motor bloğundaki su kanalları suyu kaçıracak bu durumlara hazırlıklı olmak lazım birde motor soğutma suyu antifriz + saf su şeklinde oranlanıp ilave edilmeli . Soğutma suyunda pas olan aracın suyu boşaltılıyor sa aynı suyu gene motora koyardım ben olsam imkan varsa radyatör ve su boruları değişmeli su hortumlarını el ile sıkınca içinden çıtır çıtır ses gelir pas sarmıştır boruları

Oyle bir ele alip anlatmissiniz ki icler acisi bir sekilde. Hortumlardan herhangi oyle bir ses yok ki zaten arac faal olarak kullanilmakta hemen pas tutup curumemistir diye umuyorum en yakin zamnda antifiriz doldurcam umuyorum anlattiginiz gibi bir sorun yasamam artık ancak bu pasli su ve kanallardaki pas temizligi nasil yapilmali asil olay bu 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Oyle bir ele alip anlatmissiniz ki icler acisi bir sekilde. Hortumlardan herhangi oyle bir ses yok ki zaten arac faal olarak kullanilmakta hemen pas tutup curumemistir diye umuyorum en yakin zamnda antifiriz doldurcam umuyorum anlattiginiz gibi bir sorun yasamam artık ancak bu pasli su ve kanallardaki pas temizligi nasil yapilmali asil olay bu 

Antifriz ve saf su karışımı ile
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

On 20.06.2017 at 07:58, Coşkun Basan yazdı:

Antifriz ve saf su karışımı ile

Peki bu araca kac lt su kac lt antifiriz ne kadar saf su koymaliyim

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

İlk başta 1.5 lt antifriz koyup 1ay kadar kullanın sistemde eksiltme yapmaz ise bulunduğunuz şehrin hava şartlarına göre ayarlayın . %40 antifriz ideal dir genelde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...