İçeriğe Yönlendir

Otomatik Araç Tavsiyesi

Emin Onuk

Recommended Posts

(düzenlendi)

1.9 TDI enjektörde üzer diye anlatırlar hep.  temizininde ele geçeceğini pek sanmıyorum temiz diye ilanda gördüklerim yıldız parası yazıyor hep 

ben olsam japon kore araçlarına bakardım . 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
6 dakika önce, Ozlem Kaya yazdı:

DSG çok daha seri.

Her markada kronik sorunlar var, ve olacaktır da. Ama çok güzel bir noktaya değindiniz, tebrik ediyorum. Neden hala bu kadar popüler bu araçlar?

Kullanıcılara sormak lazım :)  İşini kim iyi yapıyorsa hangi menşe Japon,Alman,Fransız,Amerikan vs olursa olsun farketmez takdir etmek gerekir.

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
1 dakika önce, Recep Demirci yazdı:

Kullanıcılara sormak lazım :)  İşini kim iyi yapıyorsa hangi menşe Japon,Alman,Fransız,Amerikan vs olursa olsun farketmez takdir etmek gerekir.

En iyi kullanıcılarından biri olarak ben, aşığım desem yeterli gelir sanırım:biggrin:

Kesinlikle, işte ben en son hayatımda ilk defa Japon test ettim ve beğendim. Ve herşeyden önce, bir aracı üretebilmek bile,çok ciddi kabiliyet bizim hala yok:( Sırf bu sebeple bile, Tata bile, takdiri hak ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
12 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Çok var aslında hocam. (Sahibinden'den harici.) 

Direkt kullanıcıdan kovalamak lazım. 

Burnu havada oluyorlar. 60 derler, ramazan ramazan ne yapacam? Bişe de diyemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Şimdi, Gökhan Albayrak yazdı:

Burnu havada oluyorlar. 60 derler, ramazan ramazan ne yapacam? Bişe de diyemem.

O konuda haklısın :) 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 saat önce, Ozlem Kaya yazdı:

DSG çok daha seri.

Her markada kronik sorunlar var, ve olacaktır da. Ama çok güzel bir noktaya değindiniz, tebrik ediyorum. Neden hala bu kadar popüler bu araçlar?

Kapısı tok kapanıyor.

Passatı passat yapan kalite 5 ve 5.5 kasalar. Yeni çıkanlar bile o kadar kaliteli gelmiyor. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
3 saat önce, Ali Gök yazdı:

1.9 TDI enjektörde üzer diye anlatırlar hep.  temizininde ele geçeceğini pek sanmıyorum temiz diye ilanda gördüklerim yıldız parası yazıyor hep 

ben olsam japon kore araçlarına bakardım . 

Dizellerin hepsi bir zaman sonra enjektör problemi çıkarır. Kaçışı yok malesef. 1.9 TDI enjektörleri değişmeden tamir takımı ile halloluyor diye biliyorum. Çok maliyetli değil diğer dizeller gibi. 

Çok çok sağlam bir motordur. Kışın -18 derecede tek ısıtma bujisi ile (diğer 3'ü arızalı) 3 marşta çalışmışlığı var. 

Nitekim pek sorun çıkaran bir motor değil.

Çok şükür bana da bir problem çıkarmadı. (Maşallah)

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hocam 2010 Astra J'nin 49 edeceğini sanmıyorum, sanki yüksek gibi bayram arefesi..

Uçmamış olsa da Vtec Civiclere bakabilseniz keşke..

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
3 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Kapısı tok kapanıyor.

Passatı passat yapan kalite 5 ve 5.5 kasalar. Yeni çıkanlar bile o kadar kaliteli gelmiyor. 

Eski VW ciler aynen böyle söylüyor, eski kasaların daha kaliteli olduğunu belirtiyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
5 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Kapısı tok kapanıyor.

Şaka bi yana ama kapı içi harbi kaliteli :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
2 dakika önce, Emin Onuk yazdı:

Performans sıfır derken ?

Gitmiyor gibi geliyor adama. Hele ki dizelden sonra.. Ama bence bundan çok daha önemli şeyler var, yarışçı değiliz sonuçta.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Eğer büyüklük çok önemli değilse ibiza 1.2 tsi dsg 2013 ve üstü bakarım. 

Yorum bağlantısı
Emin Onuk
Bir saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Gitmiyor gibi geliyor adama. Hele ki dizelden sonra.. Ama bence bundan çok daha önemli şeyler var, yarışçı değiliz sonuçta.

2004 focus kadar gider herhalde :) o kadar gidiyorsa sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
5 dakika önce, Emin Onuk yazdı:

bu 2009 focus kaç ileri vites

Otomatikse 4 ileridir. Ama sen bakma. Performansı gayet iyi hatta güzel. Yarış yapacaksan alırsın Tipronik'e veya kickdown yaparsın. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

İlandaki araç güzel duruyor, gidip bakılabilir, bu güzel değilse güzeli bulunur. Fiyat biraz daha aşağı olursa daga güzel

Yorum bağlantısı
Emin Onuk
28 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

İlandaki araç güzel duruyor, gidip bakılabilir, bu güzel değilse güzeli bulunur. Fiyat biraz daha aşağı olursa daga güzel

Bu ilanda ki focus için uygun fiyat ne olur sizce

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

2010 1,6 Opel astra hb cosmo j kasa, siyah, benizn+lpg, 90,000 km de bir parça lokal boya var, değişen yok,350 tl hasar kaydı var = 49,000 TL

2009 1,6 Focus hb titanium, gri, benzin+lpg, boya yok, sol ön çamurluk değişmiş, tramerde 1 tane çarpma olarak çıkıyor fiyat yok. 105,000 km de = 46,000 TL

bu ikisinden hangisini tercih edersiniz. yardımcı olurmusunuz?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emin Onuk

Konuyu kapatabiliriz. Focus u aldık hayırlısıyla

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...