İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev

Hayırlı ramazanalar. Eskiden beri bir samsung kullanıcısı olarak bu ayfonlar neden bu kadar tutuluyor sorusundan başlamak isterim. Samsungda herşey basitken neden ayfonda herşey çok karışık? Çok eksiklerini görüyorum. Mesela en basiti hesap makinesinde son girilen rakamı silme simgesi yok. Hatta o dereceye geldim ki 1 ay önce aldığım ayfonu satmak niyetindeyim.Var mıdır benim gibi ayfon sevmeyen hatta gıcık olan?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

Aynı sıkıntıyı bende yaşadım.YSamsung dan sonra İphone çok karısık geldi.zamanla alışırmıyım dedim  olmadı tekrar samsunga dönüş yaptım.Android candır ;)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Valla benimde aklımdan böyle birşey geçmiyor değil. Satıp değiştirsem mi diye düşünğyorum. Samsungda yapılan basit şeyler ya ayfonda çok karışık ya da yapılamıyor.

Yorum bağlantısı

yıllarca androidden sonra bana çok keyifli geldi. ibb trafik yandex ve watsap dışında bişey kullanmayan biri olarak beğeniyorum. alırkenki asıl amaçlarımdan en büyüğü zaten masaya koymak için aldığımdan pek eksik yönünü hissetmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

iPhone'u ben de sevmiyorum ama işletim sistemi ile alakalı bi sorundan değil benim ki. Hakkettiği paranın 5 katını isteyip haketmediği biçimde davranmasından dolayı. Yoksa iPhone bana sorarsanız dünyanın en kolay işletim sistemine sahip bir cihaz.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bende yıllardır hep Samsung kullandım bu yıl İPhone'ye geçtim hiç sıkıntı olmadı ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

2008 yılı ilk nesilden beri iPhone kullanıyorum. Bu saatten sonra başka işletim sistemine kolay kolay alışamam. Android hele ki bana kullanımı zor geliyor. iOS'da herşeyin kısa yolu olmasa bile bir çok şeyi daha kolay yapılabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

İphone dünyasına istemeden de olsa (eşim istedi onun telefonu) 6s Plus ile giriş yaptım başta biraz tabi garip değişik geliyor ama açıkçası güzel eğriye eğri doğruya doğru demek lazım. İphone stabilliği hoşuma gitti takılmıyor sanki her daim 4. viteste gidiyor gibi ama androidde tabi donanımına göre bu değişebilir bazen ciddi takılmalar olurken bazende uçak gibi hızlı. İphonenin para tuzağı olduğunu düşünüyorum. İphonenin hafıza kartı sd kart gibi takılamaması durumu ve kullanımdan sonra her daim bir üst modelini aldırma fikrine sahiplerini sokması hoşuma gitmiyor.

Ben Japonları severim Sony kullanıyorum ve çok memnunum. Açıkçası iyi donanımlı android cihazın her türlü iş göreceğine inanıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Anroid çok güzel bir işletim sistemi fakat,çok fazla arka planda uygulama çalıştırıyor ve en ufak bir reklamda bile karşı taraf sizin bütün verilerinize erişebiliyor bu nedenden dolayı virüs girme olayı ve anakartı ön belleği doldurma olayı İos a nazaran çok yüksek.Bir de Android cihazların İos a nazaran ömrünü bitirmesi daha fazla oluyor bu saydığım nedenlerden dolayı.Androide alıştığınız zaman İos a zor alışırsınız malesef fakat alışınca da baya bi kolay ve rahat gelir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

işletim sistemi olarak IOS belki daha sağlam ve güvenilirdir ama dün gece whatsapptan bana gelen konumu başka birine iletmek için ne çileler çektim bi bilseniz. Hala da istediğim zaman tek tuşla yapamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
6 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

işletim sistemi olarak IOS belki daha sağlam ve güvenilirdir ama dün gece whatsapptan bana gelen konumu başka birine iletmek için ne çileler çektim bi bilseniz. Hala da istediğim zaman tek tuşla yapamıyorum. 

Whatsapp'ta konumun üzerine basılı tut, yönlendir, kişiyi seç gönder. Bu kadar basit hocam. Yani işletim sisteminin bir suçu yok. Alışkanlıklar önemli burada.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Hem android'te hem iphone'da bu işlem standart ama? Gelen mesajın üstüne basılı tuttuğunuzda yukarıdaki ok yönlendirmelerinden ya da açılan menüden yapabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
4 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Whatsapp'ta konumun üzerine basılı tut, yönlendir, kişiyi seç gönder. Bu kadar basit hocam. Yani işletim sisteminin bir suçu yok. Alışkanlıklar önemli burada.

1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hem android'te hem iphone'da bu işlem standart ama? Gelen mesajın üstüne basılı tuttuğunuzda yukarıdaki ok yönlendirmelerinden ya da açılan menüden yapabiliyorsunuz.

Valla şimdi oldu hacılar. Ama yine de bi garip hissediyorum kendimi. Zamanla alışırmıyım ve sevmeye başlarım inşallah

4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ayfonda konum veya resim gelince üstüne basılı tutup yönlendirmek lazım, ama androidde en  azından samsungda direk resim veya konumlarda yanında ilet diye bir simge çıkıyor. daha pratik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Akıllı telefona geçildiğinden beri, Iphone 3'ten beri sekmeden, her seriyi kullandım, kullanıyorum, bu kadar başarılı bir işletim sistemi, ve güvenlik duvarı yok gözümde. Sizin söylediklerinizin aynısı bende Android için geçerli, arkadaşlarımın Android telefonlarını elime almam bırakmam bir oluyor. Hiçbirşey yapamıyorum, ve aynen, geçenlerde arkadaşım direksiyondaydı, şurdan bir lokasyon atsana benim telefondan dedi, resmen can çekiştim, yok böyle komplike birşey. 

Bu söylemlerim Android i kötü veya başarız mı kılar? Yoo, ama Mustafa Hocam'ın da dediği gibi alışkanlıkların çok ciddi rolü var, o sebeple herkesin gözünde sanırım en iyi, en çok kullandığı.

4 dakika önce, İsmail Sefer yazdı:

Samsung' daki gibi geri tuşu olmadığı sürece iphone felan almam.:)

Geri tuşundan daha pratik Home tuşu var. Ben o geri tuşunu kullanamadığım için arkadaşımın telefonunu alt üst ediyorum her seferinde. Ben o tuşlu olan hiçbirşeyi almam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

iphone candır .diğerleri heyacandır derim .binbir çeşit bir telefon kullanıcısı olarak taaa iphone 2g serisinden beri neredeyse tüm serileri kullandım iphone kullanıcısı için öncelik güvenlik olur .diğer türlü kişiselleşirmeler diğer işletim sistemlerinde.ve en çok sevdim %90 tamiri yok lap yenisi veriliyor .hastayım o hizmete .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
6 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Home tuşuna basmaya çekiniyor insan sanki içinde basılı kalıcak bozulucak. 

Sıkıntı yok hocam eski nesillerde vardı o problem. iPhone 5'i 4 yıldır kullanıyorum. Daha tuşa bir şey olmadı :) Genel olarak kalite seviyesi yüksektir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İphone tipi çok hoşuma gitse de pahalılığı ve kullanımı garip gelmesi beni itiyor. Samsung da sevmiyorum o nedenle iphone görünümlü General Mobile 5 plus D aldım onu kullanıyorum. Hem üçte biri fiyatına hem de çok kötü değil. Iphone alır mıyım? Ucuzlarsa anca...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
1 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Sıkıntı yok hocam eski nesillerde vardı o problem. iPhone 5'i 4 yıldır kullanıyorum. Daha tuşa bir şey olmadı :) Genel olarak kalite seviyesi yüksektir.

sırf bozulucak diye Assistive Touch'ı açtım:) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Şimdi, Mais Jannataliyev yazdı:

sırf bozulucak diye Assistive Touch'ı açtım:) 

Hiç gerek yok hocam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elektronik cihazları almadan önce hangi hizmeti bize rahat veriliyor onu araştırmak gerek. I phone siri çıkmadan önce tam bir işkence makinası idi. Rehberden birine ulaşmak, hele ki seyir halinde ciddi sıkıntı idi. Siri denen sistem şakayla karışık iyi veri topluyor kullanıcı hakkında. Neredeyse kişilik analizi yapıyor. Bu iyi birşey değil. Açık kaynak olamaması işin güvenliği gibi görünsede bugün en fazla kişisel bilgiyi apple dışarı sızdırdı. Android kullanıcı ile ios kullanıcısı hiçbir şekilde ortak noktada buluşamayacak, illa birbirine çamur atacak. Biri haddinden fazla para verdiği için malını ezmeyecek, öteki kendini daha yüce görmek isteyecek. Böylelikle karşılıklı gerçek bilimsel tartışma ve verileri masaya dökme çıkmayacak.

Vesilesiyle telefon denen alet tek hamlede asli görevi olan aramayı, arama sonlandırmayı, rehbere hızlı ulaşımı ve rehber gezintisini yapabilmeli. Diğer özellikler kişiseldir takılmamak gerekir. Sonuç olarak HTC ve diğerleri derim giderim arkadaş [emoji4]

Gecenin 4'ünde pisileri rahatsız etmemek lazım :wub:41b0a5f02792f0e2556b414bbed68414.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya
20 dakika önce, Okan Tansel yazdı:

iphone candır .diğerleri heyacandır derim .binbir çeşit bir telefon kullanıcısı olarak taaa iphone 2g serisinden beri neredeyse tüm serileri kullandım iphone kullanıcısı için öncelik güvenlik olur .diğer türlü kişiselleşirmeler diğer işletim sistemlerinde.ve en çok sevdim %90 tamiri yok lap yenisi veriliyor .hastayım o hizmete .

Aynen Okan Abi:) Ama ben 2ye yetişememişim, fazla gencim:p

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Akıllı telefona o kadar paraların verilmesine karşı çıkan biri olarak, 5 ay önce Nokia C6 ım bozulunca mecburen Iphone 5s alıp, akıllı telefon sahibi oldum :D

1 ay sonra eşime Huawei P9 aldık, bu telefonu da 1-2 hafta denemek için kullandım, bana her iki telefonda aynı geldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...