İçeriğe Yönlendir

Tesla Model SP85D inceleme...

Hakan Gürsu

Recommended Posts

Ali Darbaz

Bunların %7 ötvsi var, Ama malum döviz kurları pireyi deve yapınca, oluyor araba 500 bin tl. Amerikalının 2 senede aldığı arabayı , türkiyede sadece  kodomanlar alabiliyor. Onlarda tipine şekline 0-100 üna bakıp alıyor. Yakıt tasarufu, uzun yol veya gündelik kullanım için son derece pahalı kalıyor. :( 

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

youtubeda tesla günlükleri var ankaradan istanbula şarj etme süresi dahil olmak üzere 9 saat gitmiş video açıklamasında kendisi çok fazla oyalandığı için 1 saatde ordan düşün 8 saat bu sürede elektrikli araba almak ne kadar mantıklı şarj istasyonu otobanda 2 yerde varmış bide supercharge istasyonu yokmuş daha türkiyede parası bakımından almak hiçde mantıklı değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

10 gündür bende tüm tesla videolarını izliyorum son dün akşam mega fabrikalarda hikayesini detaylı izledim

türkiyede biraz daha zamana ihtiyacı var gibi her yerde şarj olmaması ve yavaş dolum olması sorun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Tek araç olmaz ama ikinci araç olarak alınır. Zevkle binilir. Heleki P100D alırsan. Işıklarda yanında süper sporları bile yerin dibine sokabilirsin :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Tesla ile ilgili birçok gerek lokal gerek uluslararası test ve incelemere göz atmıştım, 41 dk olduğu için açıkcası hepsine bakamadım.Ama birkaç tane 0-100 etkisini gösteren videolar vardı, gerçekten inanılmaz keyifli görünüyor. Teşekkürler paylaşım için.

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Türkiye de malesef daha çok zamana ihtiyacı var elektrikli otomobillerin..

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Bu aracı çıktığından beri takip ediyorum ve en son vardığım kanaat şöyle, ''Resmen senelerdir kandırılmışız'' yapılınca oluyormuş, öle bugatti lamborghini fln yalan yani, arabanın anlamı işte bu araç bence,Elon Musk u tebrik ediyorum, gerçekten araba yaptığı için.Okadar yani :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

500 binliralık araba alacak olsam v8 küçük gelir v12 bakarım şahsen . benzin aklıma bile gelmez

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şöyle güzel bir hybrid bulsak da alsak... 

Elektriklilere ısınamadım ben.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Değerli arkadaşlar, p100d modeli takribi 700 beygir denilmektedir. Fakat bu güce sahip bir motorun hacminin 4000 cc aşacağını düşünüyorum.. 

4000 cc motorlu arac vergisini hatırlatmak isterim.. 

MvEz11.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
32 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Değerli arkadaşlar, p100d modeli takribi 700 beygir denilmektedir. Fakat bu güce sahip bir motorun hacminin 4000 cc aşacağını düşünüyorum.. 

4000 cc motorlu arac vergisini hatırlatmak isterim.. 

Elektrikli araçlar Mtv'den muaf diye biliyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
18 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Elektrikli araçlar Mtv'den muaf diye biliyorum..

İşte bende bunu dile getiriyorum. elektrikliler mtv muaf. 700 beygirlik araba kullanıp mtv ödemeyeceksiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tek şarj ile Ankara istanbul yapabilmesi lazım. Araba habire iniş yapacak. Kullanıcı fosil yakıtlı gibi kullanmış. Burada var bir tane. Mükemmel araç

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Gelecek elektrikli araçlarda arkadaşlar. Teknoloji olgunlaştıkça ucuylayacak. Ve sistem o kadar güzel ki araçta motor yok. Egzoz yok. Şanzuman yok. Yakıt deposu yok. Büyük bir boş alan var. Ve bu arıza yapacak daha az parça demek.

En büyük dezavantajı pil, onuda birgün bir şekilde halledecekler.

Sadece olgunlaşmasını bekleyin. Kesin yorum yapmak için çok erken.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Henüz elektronik arızaları baş göstermedi. Mutlaka olacaktır ve her arıza ocağa incir ağacı dikecek

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
On 6/16/2017 at 16:02, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şöyle güzel bir hybrid bulsak da alsak... 

Elektriklilere ısınamadım ben.. 

RAV4 hibrit yaraşır hocam 4x4

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kafamda deli sorular var. Kaşınıyorum yine

QSMOTOR 6000 W 273 45 H V3 Kelly ile BLDC fırçasız elektrikli otomobil hub motor dönüşüm kitleri 7275 H
http://s.aliexpress.com/viqiyyuU
(from AliExpress Android)

Reno 9 alıp yapsam diyorum

4x4 hibrit on numara olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 18.06.2017 at 00:33, Servet Aydın yazdı:

4x4 hibrit on numara olur

İki takım mı alacaksın... 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bir set iki motordan oluşuyor emmi

Ön çekiş benzinli motor, arkalar elektrik motorlu

peco nun da vardi bunun gibi, önler 2.0 163 dizel, arkalar elektrik toplam 200 beygir. Türkiyede satmadilar. Gerci avrupada da tek tük denk geliyor. Sahibini görüsrsem soruyorum memnunmusunuz diye. Hepsinin gözleri parliyor, hepsi cok memnun, bugune kadar hic sorun cikarmamis.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
On 17.6.2017 at 23:03, Ali Cihangiroğlu yazdı:

tam elektro yada hiç :)

tam elektro zor be abi. pili cözseler olacak da... simdilik kibritler en iyisi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...