İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Selective Donanım Koltuk Isıtma Sorunu

Tahir Yildırım

Recommended Posts

Tahir Yildırım

Arkadaşlar araci yeni aldım. Koltuk ısıtmalar çalışmıyor. Işıkları yanmıyor. Bunu çalıştırmak için bir formül mu var acaba?

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Yukarı yöndeki düğmeye basar basmaz devreye girmesi lazım. İkisi de mi çalışmıyor ?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

İçinde elektronik bir devre var.yapılma şansı yok...muhakkak sıvı teması olmuştur.Sizinkinin bozuk olduğunu anlamak için başka bir araçtan sökülecek ısıtma modülünü denemeniz yeterli.bulma şansınız var ama pahalı.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Hava sıcaklığı ile alakalı çalışmama durumu olabilir mi ? Örneğin benim arabada hava 20derece üzerindeyse ayna ısıtması çalışmaz 

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
8 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Hava sıcaklığı ile alakalı çalışmama durumu olabilir mi ? Örneğin benim arabada hava 20derece üzerindeyse ayna ısıtması çalışmaz 

Sanmıyorum, benimki 45 derece sıcaklıkta bile çalışyordu :heat:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

sigortasını kontrol edin eğer sağlam ise düğmeye sıvı teması vs olmuş olabilir içini açıp kontrol etmek lazım ısıtıcı pedlere kolay kolay birşey olmaz ...

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Aynen sıcaklık fark etmiyor. Her sıcaklıkta aktif olabiliyor...

Sigortası atmış olma ihtimali yüksek hiç bir ışık yanmıyorsa...

Yorum bağlantısı
Tahir Yildırım

Peki arkadaşlar sigorta panelinin şemasını nerden bulabilirim.

Yorum bağlantısı

% 90 oto elektrikçi 5 dakikada 10 -20 liraya halleder. 

% 10 ihtimal pahalı bir arızası olabilir düğme nin 1 i bozuk olsa diğeri çalışır 2 si aynı anda sıvı temeası olmadıkça bence bozulmaz. yada sigortası atmıştır. eğer tesisatta kaçak varsa sigorta yine atar o zaman tesisatı inceletmek gerekir bence

eğer ev elektriği mantığıyla çalışyorsa tabi sistem

Yorum bağlantısı
Tahir Yildırım

Herkese teşekkür ederim. Sorunum kontak sprey ile çözüldü. Hız sabitleyici ve koltuk ısıtma tuşlarını sokup kontak sprey ile temizledim ilk günkü gibi oldu.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Paksu

Tahir bey aynı sorun bende de var koltuk ısıtma düğmesini Söktürdüm açılıyor ısıtıyor fakat kapanma tuşu iş görmüyor kapatmıyor ne yapmam gerekiyor detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim yenisine 1200 TL diyor servis başka Bi yerde de yok galiba 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...