İçeriğe Yönlendir

Jant Temizliği

Osman Ünal2

Recommended Posts

Osman Ünal2

Herkese merhaba değerli forum üyeleri uzun zamandır içerik eklemeden takipte kalıyordum forumu bugün kolları sıvadım. 30 Bin Km'de olan aracımızın jantlarinin iç kısımları bayağı kirliydi her jantı teker teker elimden geldiğince plastik fırça ve jant temizleyici ile temizledim.Birkaç tekrardan sonra balata tozları büyük  oranda temizleniyor. Ancak basınçlı yikama makinesini kullanmadığım için bazı noktalar siyah kaldı. 

Buyrun öncesi;

4Mk8oA.jpg

Sonrası;

pWo9Oo.jpg

WQZEdQ.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Jant temizliği de pek hoş olur, elinize sağlık.

Benim focusun jantlarını temizlediğimde balans kurşunları sökülmüştü fazla ürün kullanmaktan :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

jant temizliğini asprin temizlik spreyi çok güzel çıkartıyor.

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Temizlik güzel olmuş, elinize sağlık.

Kendi temizliklerimde sonax ın ürününü kullanıyorum. Zahmeti 1/4 üne indiriyor, tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valet Pro Billbery kullaniyorum hos kokusu var jantlari parlak gosteriyor ayni zamanda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Jant temizliğinde demir tozu sökücü ve boyada kullanılmış kil kullanarak daha güzel sonuç alabilirsiniz dostlar. Ben zift sökücü dahil kullanıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Bazı tozlar nokta nokta yapışmış onlar en zorları yoksa toz şeklinde olanlar kolay çıkıyor. Bundan sonra senede bir defa yaparım:)

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

sağ ön janta bir şey bulaşmış, ne ettiysek çıkmadı. geçen hafta Sonaxta Nano boya koruma yaptırırken arkadaşlar uğraştı ama özel kimyasalı hatta sihirli süngerleri dahi lekeyi çıkartamadı. biraz daha uğraşırsam jantın boyası çıkacak abi dedi.

demek ki olmayınca olmuyormuş.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
sağ ön janta bir şey bulaşmış, ne ettiysek çıkmadı. geçen hafta Sonaxta Nano boya koruma yaptırırken arkadaşlar uğraştı ama özel kimyasalı hatta sihirli süngerleri dahi lekeyi çıkartamadı. biraz daha uğraşırsam jantın boyası çıkacak abi dedi.

Abi yakından çekilmiş bi foto ekler misin bakarsın bi faydamız olur
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Abi yakından çekilmiş bi foto ekler misin bakarsın bi faydamız olur

522a16cfa925447c2eb62b220ebb4c6e.jpgfe5b1f519f9560273543378fd2a64847.jpg4c2e814dea1b809c69296443a38c48d0.jpgb71545cc749f41013655277b74b644b3.jpg

bu da gece atıştıran yağmur sonrası Nanonun etkisi. [emoji4]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben de Bim den yağ sökücü alıyorum uyguluyorum mis... ama jant göbeğine degdirmemek lazım mavi rengini siliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Abi ne denediler bilemiyorum ama ben olsam önce
Zift sökücü (gaz yağı)
Reçine sökücü
Sirke gibi çözücüleri dener, olmazsa
Kil
Pasta gibi fiziksel müdahale ederdim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Abi ne denediler bilemiyorum ama ben olsam önce
Zift sökücü (gaz yağı)
Reçine sökücü
Sirke gibi çözücüleri dener, olmazsa
Kil
Pasta gibi fiziksel müdahale ederdim.

zaten ilk önce mazotla denedim olmadı. asipirin denedim olmadı. pasta da iş görmedi. Jant temizleme kimyasalı da işe yaramayınca son çare Sonax dedim, gene olmadı. [emoji4]

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

zaten ilk önce mazotla denedim olmadı. asipirin denedim olmadı. pasta da iş görmedi. Jant temizleme kimyasalı da işe yaramayınca son çare Sonax dedim, gene olmadı. [emoji4] demek ki olmayınca olmuyormuş.

Ne lekesi olduğu hakkında bi tahminin var mı abi? Ona göre çözücü düşünelim
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

yok ne yazık ki. Bunca şey işe yaramadığına göre artık yapacak bir şey kalmadı. Yakın zamanda jantları boyatmayı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 17.06.2017 at 12:04, Köksal Yılmaz yazdı:

Jant temizliğinde demir tozu sökücü ve boyada kullanılmış kil kullanarak daha güzel sonuç alabilirsiniz dostlar. Ben zift sökücü dahil kullanıyorum.

Sen kurşunları da çözüyorsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sadık abi, bu resimden sanki jant çizilmiş gibi görüyorum ama? İlk resimde bijonun orada özellikle boya kalkması gözüküyor sanki.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
On 18.06.2017 at 09:34, Sadık Taşyürek yazdı:

bu da gece atıştıran yağmur sonrası Nanonun etkisi. emoji4.png

Nano ZR53 mü uyguladın abi?

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
20 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Sadık abi, bu resimden sanki jant çizilmiş gibi görüyorum ama? İlk resimde bijonun orada özellikle boya kalkması gözüküyor sanki.

Saniciğim, lekeyi çıkartmak için o kadar uğraştık ki, belki de verniğini biz çıkartmış da olabiliriz.

19 saat önce, Mustafa Özcan yazdı:

Nano ZR53 mü uyguladın abi?

her zaman olduğu gibi Sonax ta yaptırdım Mustafa. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...