• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Bayramınız Kutlu Olsun   23-06-2017

Sevgi ve huzur dolu bayramlar geçirmeniz dileği ile Ramazan Bayramınız kutlu olsun. OtoClubTurkiye Yönetimi 
Can Bozkurt

Focus 1 - Kasma ve Silkeleme Problemi

Bu konuda 11 ileti var

Merhaba sayın ustalarım aracım focus 1 2005 model otomatik lpg li son 15 gündür gariplikleri bitmiyor. Vites yükselince araba adeta birileri tutuyormuş gibi kendisini kasıyor. Ayrıca bugün arıza lambası yandı o şekildeyken biraz yüksek devirde kullandım o sırada yanıp sönmeye başladı sonra yanar halde kaldı. Aracı ilk çalıştırdığımda dengesizce silkeliyor kendisini. Yardımcı olursanız sevinirim.

İletiyi paylaş

iyi akşamlar araç benzinde iken de aynı sorunu yapıyor mu 

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Bir ateşleme sorunu olduğu aşikar. Benzinde ne durumda acaba...

İletiyi paylaş

Benzinde de durum hemen hemen aynı. LPG de daha bariz gaz yememe sorunu var. Bu sabah özellikle tatlı bir yokuşa sürdüm gitmemek için inat etti resmen. gaza yüklenince bir anda şahlanır gibi oldu.

İletiyi paylaş

Buji kablosu gibi duruyor.. 

Önce bunu deneyin düzelmez ise tavsiyelerimiz olacak.. 

İletiyi paylaş

Mehmet bey ilginiz için teşekkürler. Forumu yakından takip ediyorum bu gibi ateşleme sorunlarında 3 elemanı birden değiştirmek öneriliyor. Siz ne dersiniz?

İletiyi paylaş

11 dakika önce, Can Bozkurt yazdı:

Mehmet bey ilginiz için teşekkürler. Forumu yakından takip ediyorum bu gibi ateşleme sorunlarında 3 elemanı birden değiştirmek öneriliyor. Siz ne dersiniz?

Üçü de eski ise.. aynı görüşteyim.. 

Diğer parçaların yeni olduğundan eminseniz gerek yok.. 

İletiyi paylaş

İlk olarak ateşleme sistemi kontrol edilmeli

ikinci aklıma gelen kartel havalandırma hortumu kontrol edilmeli

İletiyi paylaş

Ateşleme sistemi kontrol edildi bobin değişti. Özellikle lpg de sorun devam ediyor. Vites d de ışıklarda beklerken tekliyor ve kalkislarda kasıyor. 

İletiyi paylaş

Bugün buji kablosu da değişti sorun devam ediyor. Gaza bastığımda yemiyor bir anda sahlaniyor. Yardımlarınızı bekliyorum 

İletiyi paylaş

Silindir kompresyonları ölçülmeli. 

Araç benzinde tamamen sorunsuz hale gelmeli.. Sorun çözülene kadar araç lpg'de kullanılmamalı.. 

İletiyi paylaş