İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Kasma ve Silkeleme Problemi

Can Bozkurt

Recommended Posts

Can Bozkurt

Merhaba sayın ustalarım aracım focus 1 2005 model otomatik lpg li son 15 gündür gariplikleri bitmiyor. Vites yükselince araba adeta birileri tutuyormuş gibi kendisini kasıyor. Ayrıca bugün arıza lambası yandı o şekildeyken biraz yüksek devirde kullandım o sırada yanıp sönmeye başladı sonra yanar halde kaldı. Aracı ilk çalıştırdığımda dengesizce silkeliyor kendisini. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Oktay İşler

iyi akşamlar araç benzinde iken de aynı sorunu yapıyor mu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Bozkurt

Benzinde de durum hemen hemen aynı. LPG de daha bariz gaz yememe sorunu var. Bu sabah özellikle tatlı bir yokuşa sürdüm gitmemek için inat etti resmen. gaza yüklenince bir anda şahlanır gibi oldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buji kablosu gibi duruyor.. 

Önce bunu deneyin düzelmez ise tavsiyelerimiz olacak.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Bozkurt

Mehmet bey ilginiz için teşekkürler. Forumu yakından takip ediyorum bu gibi ateşleme sorunlarında 3 elemanı birden değiştirmek öneriliyor. Siz ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 dakika önce, Can Bozkurt yazdı:

Mehmet bey ilginiz için teşekkürler. Forumu yakından takip ediyorum bu gibi ateşleme sorunlarında 3 elemanı birden değiştirmek öneriliyor. Siz ne dersiniz?

Üçü de eski ise.. aynı görüşteyim.. 

Diğer parçaların yeni olduğundan eminseniz gerek yok.. 

Yorum bağlantısı
Ali Can YALÇIN

İlk olarak ateşleme sistemi kontrol edilmeli

ikinci aklıma gelen kartel havalandırma hortumu kontrol edilmeli

Yorum bağlantısı
Can Bozkurt

Ateşleme sistemi kontrol edildi bobin değişti. Özellikle lpg de sorun devam ediyor. Vites d de ışıklarda beklerken tekliyor ve kalkislarda kasıyor. 

Yorum bağlantısı
Can Bozkurt

Bugün buji kablosu da değişti sorun devam ediyor. Gaza bastığımda yemiyor bir anda sahlaniyor. Yardımlarınızı bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Silindir kompresyonları ölçülmeli. 

Araç benzinde tamamen sorunsuz hale gelmeli.. Sorun çözülene kadar araç lpg'de kullanılmamalı.. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Yardım

aynı durum benim araçtata var

bir ay içinde hava filtresi yağ filtresi gaz filtreleri ve bakımı  yaptırdım ama bir türlü gitmiyor araç özellikle biraz gittikten sonra ışıklarda durunca böyle değişik bi titreme geçiriyor. motor halka gibi titriyor. gaz verirkende kasıyor kendini bariz. focus gibi yürümüyor. senin sorun ne oldu hocam.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Can Bozkurt

Bujiler de değişti fakat sorun devam ediyor. Artık yıldım böyle kullanmaya devam. lpg ciye gidiyorum tamirciye yönlendiriyor oraya gidiyorum lpg den diyor umudu kestim artık.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Can Bozkurt yazdı:

Bujiler de değişti fakat sorun devam ediyor. Artık yıldım böyle kullanmaya devam. lpg ciye gidiyorum tamirciye yönlendiriyor oraya gidiyorum lpg den diyor umudu kestim artık.

No Name'e uğradınız mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Can Bozkurt yazdı:

No Name derken anlamadım kusura bakmayın.

Burayı kast ediyor..  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...