İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 2013 My Fiesta Torpido Aydınlatması

ibrahim Ortaavcı

Recommended Posts

ibrahim Ortaavcı
(düzenlendi)

İyi günler arkadaşlar aracımın torpido gözünü biraz kurcalarken 2 adet soket fark ettim. Hemen kontrol ettim büyük olan sokette elektrik mevcut diğer sokette ise yok. Belli ki torpido aydınlatması tesisatı bu.Heryerde araştırdım torpido aydınlatması için orjinal bir ürün bulamadım. Trend veya My Fiesta modelinde olmayabilir acaba Titanyum modellerde torpido lambası varmıdır varsa olan birisi rica etsem resim atabilir mi? Bu sokete lamba bağladığımda sabit yanık olarak kalıyor kontak kapalı olsa bile 25 dakika sonra sönüyor muhtemelen işin sırrı diğer sokette swich görevi görüyor galiba torpido açıldığında yanan veya kapanan işlemini gerçekleştirecek parça bu olsa gerek ama elektriği olmadığı için bu tezimi çürütüyor anlamadım gitti...

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Demir
(düzenlendi)

İbrahim Bey,ben titanium sahibiyim.Parça tam Ahmet Bey'in fotoğrafını gönderdiği parçadır.Fotoğrafta yüzük parmağının üzürinde duran parça switch görevi görmektedir.Kontaktan bağımsız çalışıyor.25 dakika sonra sönüyor mu bilmiyorum ama.

tarihinde Murat Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

O soket airbag acma kapama anahtarinin soketidir yüksek ihtimal. Benim trend fiestada vardi . Torpidoda airbag anahtar yeride vardi ancak anahtar mevcut değildi

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Bir saat önce, Murat Demir yazdı:

İbrahim Bey,ben titanium sahibiyim.Parça tam Ahmet Bey'in fotoğrafını gönderdiği parçadır.Fotoğrafta yüzük parmağının üzürinde duran parça switch görevi görmektedir.Kontaktan bağımsız çalışıyor.25 dakika sonra sönüyor mu bilmiyorum ama.

focus 2 de bagaj isigi yarim saat gibi bir süre sonra sönüyordu. bu da ayni sekilde galiba. yine lamba da kendinden switchliydi.

diger soket airbag veya aux olabilir

Yorum bağlantısı
ibrahim Ortaavcı
10 dakika önce, Tuna İşgören yazdı:

O soket airbag acma kapama anahtarinin soketidir yüksek ihtimal. Benim trend fiestada vardi . Torpidoda airbag anahtar yeride vardi ancak anahtar mevcut değildi

Yok Tuna Bey airbag açma kapama anahtarından hariç duruyor anahtar var zaten onun kabloları ayrı. Swich ve lambanın geççtiği deliklere kadar hazırlanmış tesisatta çekili parça yok sadece anlaşılan...

Yorum bağlantısı
Murat Demir
3 dakika önce, ibrahim Ortaavcı yazdı:

Yok Tuna Bey airbag açma kapama anahtarından hariç duruyor anahtar var zaten onun kabloları ayrı. Swich ve lambanın geççtiği deliklere kadar hazırlanmış tesisatta çekili parça yok sadece anlaşılan...

Parça focus 2 ile falan aynı parça uygun fiyata bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
ibrahim Ortaavcı
2 saat önce, Ahmet Aybeyaz yazdı:

Öncelikle 2013 My fiesta kafamı karıştırdı, 

Sanırım araç mk7 kasa ama 2013 de trafiğe çıkmış.

Torpido ışığına gelince ise :

Şöyle bir cihaz diye hatırlıyorum.

https://resimyukle.xyz/resim/ORzb3

Evet araç mk7 2013 sonu trafiğe çıkışlı. Bu cihazdan lazım yeri ve tesisatı hazır parçanın adı tam ne yazıyorum hiç bir bilgi ve görsel çıkmıyor anlamadım.

Yorum bağlantısı
ibrahim Ortaavcı

WQE7gN.jpg

Evet parça bu galiba Focus 2 lerdeki parçayla aynı Murat Bey'in dediği gibi. Satan biryer göremedim araştırmaya devam edeceğiz artık herkese çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Murat Demir
(düzenlendi)

1S41-13B748-AD-U3NFA hocam parça numarası bu.

http://www.ebay.com/itm/FORD-FOCUS-MK1-MK2-INTERIOR-GLOVE-BOX-LIGHT-SWITCH-CONTROL-1S41-13B748-AD-2002-/252446495612

buda linki

https://fordyedekparca.com.tr/yedek-parca/focus-yedek-parca/focus-elektrik-aksami/focus-torpido-isik-musuru

buda türkiye linki

tarihinde Murat Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ibrahim Ortaavcı
19 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

kücük olan kirmizi 4 pinli mi?

Yok oda 2 pinli boşta duruyor koruma plastiği yapmışlar ucuna sadece...

3 dakika önce, Murat Demir yazdı:

Çok teşekkürler aranan kan bulundu nihayet...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
ibrahim Ortaavcı
6 dakika önce, Murat Demir yazdı:

Teşekkürler Türkiye fiyatı uçuk geldi Ebay daha hesaplı galiba...

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu arada bu aydinlatma kendini zor aydinlatiyor. Eliniz yatkinsa basit bir switch ve serit led ile cok daha iyi bir aydinlatma yapabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Murat Demir
1 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Bu arada bu aydinlatma kendini zor aydinlatiyor. Eliniz yatkinsa basit bir switch ve serit led ile cok daha iyi bir aydinlatma yapabilirsiniz

İyi bir ampul olursa sıkıntı olmuyor.Ama bn 3 kere ampül değiştirdim.Eren Beyin dediği gibi eliniz yatkınsa şerit led daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

aslinda lambanin gücü yeterli ama bu aydinlatmada reflektör yok, önünde kücük isik dagitici cam da yok. sadece asagi dogru isik saciyor. bu da anca torpido kapagini aydinlatiyor

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Titaniumda olan ambiyans aydınlatmasının soketinin olduğunu. Ampül takılıp, araca bilgisayardan bağlanıp özellik aktif edilince çalıştığını okumuştum.

Sizin bulduğunuz soket bu sanırım?

Yorum bağlantısı
ibrahim Ortaavcı

Evet biraz el emeği ile Ford'un koymaya üşendiği torpido aydınlatmasını sıfır maliyetle çözüme kavuşturdum.

Malzemeler

1. 10 cm şerit led

2. Şerit led için plastik kutu (çöpten buldum ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok :) )

3.Switch için biri L şeklinde diğeri düz 2 metal levha

4. Biraz kablo biraz lehim biraz da işçilik :)

Orjinal parçanın geldiği yer tam 10 cm plastik kutu ona göre kesildi ve içerisine 2 sıra led döşendi bu kutu çift taraflı bant yardımıyla oraya sabitlendi. Ters switchin el yapımı zor olması nedeniyle düz switch torpidonun ters hareketine göre uyarlandı. Yani torpido içerden switche düz olarak basıyor açınca. Torpidonun tırnağının ucundaki çıkmasın diye yapılan lastik parçaya metal bir levha yapıştırıldı diğer metal parça ise L şeklinde olan aracın göğüs kısmına tam karşısına gelecek şekilde monte edildi bu şekilde devre tamamlanmış oldu ve sonuç resimlerle karşınızda...

(Fotoğraflar gece çekildi kötü çıkmış olabilir kusura bakmayın.)

r288M7.jpg

7NXXvY.jpg

zBll4j.jpg

YNWWbZ.jpg

1gDDNj.jpg

9dqqG5.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Elinize sağlık.. 

2013 model arabaya torpido aydınlatması koymayan'a kapak olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Ortaavcı
47 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Elinize sağlık.. 

2013 model arabaya torpido aydınlatması koymayan'a kapak olsun :)

Teşekkürler.Cidden anlamış değilim daha önceki arabalarımın hepsi 2000 model altı idi ve torpido aydınlatması vardı cimriliğin bu kadarına da pes yani.Tesisatını çekip de parçayı takmamak garip.Parçanın fiyatları da fahiş dipsiz bir ampulü kapak açılınca yansın diye 75 tl verilmez ? 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...