İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Conta, Silindir Kapağı, Motor Bloğu Kaçakları Belirleme

Ali Can AKER

Recommended Posts

Ali Can AKER

Herkese merhaba,

İnternette dolaşırken, contadan, silindir kapağından kaynaklı su eksiltme veya yağ yakma kısmını 10 dk içerisinde tespit eden bir ürün geliştirmişler.

Ürünün uygulaması şöyle:

Ürün sallama çay poşeti büyüklüğünde ve içi sarı renk sıvı ile dolu.

Araç soğukken radyatörün kapağını açıp içine sapı dışarıda kalacak şekilde koyuyorlar.

Aracı 10 dk çalıştırıyorlar.( Motor sıcaklığı normal seviyeye gelinceye kadar ).

Sonra aracın biraz soğumasını bekleyip kapağı açıyorlar.

Orta boyuttaki sıkıntılı durumdan daha kötüye doğru bir renk sıralaması ile sıvı turuncu kırmızı veya pembe olmuşsa o aracın kapak motor bloğu kısmında kaçak olduğunu gösteriyor.

Ürünün çalışma prensibi şöyle:

Sıvı geçirgenliği olmayan fakat gaz geçirgenliği olan bir ufak poşet içerisinde sarı bir sıvı var. ( dediğim gibi sallama çay poşeti boyutlarında )

Radyotörün içindeki egzoz gazını sıvı içerisine çekerek ( tabi eğer varsa yoksa yine sarı olarak çıkıyor. ) renk değiştiriyor.

Linki burda:

İnternet sitesi : http://codesnight.com/

Hepsi burada da 14.90 a satılıyor.

Belki benim gibi kafası karışık olan varsa deneyebilir. Benim aracımda motor rektefiye oldu fakat su eksiltiyor. Her şeyine baktırdım. Termostat borular radyatör kalorifer peteği falan hepsi tamam. Bu ürünü deneyince deneyimlerimi yazacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Can AKER

İlk başta bana da öyle geldi. Adamları aradım aynı şeyleri anlattılar. Fiyatı çok değil. Ben benim arabadan şüpheliyim zaten. Usta da teşhis koydu aslında ama bayramın geçmesini bekliyorum. Teşhis doğru ise bu adamların iyi bir iş yapıp yapmadığını deneyebilirim.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İlk defa duydum.. 

Würt'e aynı test'i yapan bir ürün var, biz devamlı kullanıyoruz suyun içine giren karbonu ölçüyor yanılma payı yok:)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...