İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Cam Açma Sorunu

Hakan Acet

Recommended Posts

Hakan Acet

2011 focus aracımın  sol ön ve arka camı açma kapama düğmesine bastığımda 10cm açılıyor  /kapanıyor ve duruyor. tekrar düğmeyi bırakıp basmam gerekiyor. camı komple açmak / kapatmak için bu işlemi 10 sefer t ekrarlamak zorunda kalıyorum.  cam tamamen açılıp kapanmadığı için kodlama da yapamıyorum. bu tür bir sorunla karşılaşan arkadaş var mı? çözümü nedir ?

kumanda dan açma/kapama tuşuna 5 saniye basınca sağ ön ve arka cam açılıp kapanıyor. ama sol ön ve arka cam açılmıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kodlama için tamamen açma şartı yok. az açın, sonra basılı tutun kapansın ve tuştan parmak kaldırıp hmeen tekrar basılı ytutun. düğme basılı iken bile motor çalışmayı kesiyorsa sıkışma sorun uolabilir, fitilde daralma olabilir, içerde kızakta sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Hakan Acet
(düzenlendi)

burada farklı ustalara gösterdim. sıkışma, fitilde sorun yok dediler. bu olay akü bitmesiyle meydana geldi ondan önce hiç bir sorun yoktu. önce ön sol cam sonra sol arka cam da aynı sorun oldu. 

ayrıca sizin dediğiniiz gibi kodlamaya çalıştım yine olmadı.

tarihinde Hakan Acet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Benim focusun da sağ arka camını kapatıyorum ama en üste gelince tekrar yarıya kadar kendi açılıyor. Ankara'da nereye gitmem gerekiyor yetkili servis hariç.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo
8 saat önce, Murat Gedik yazdı:

Benim focusun da sağ arka camını kapatıyorum ama en üste gelince tekrar yarıya kadar kendi açılıyor. Ankara'da nereye gitmem gerekiyor yetkili servis hariç.

Murat öğretmenim. Focusların cam güvenlik modülü var. Yani olay şu. Cam kapanma esnasında herhangi bir engelle karşılaştığında cam otomatik olarak yarım boy açılıyor. Tahminim sizin cam kapanma esnasında bir engelle karşılaşıyor ve kendini açıyor. Camın kanallarını kontrol edin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Murat öğretmenim. Focusların cam güvenlik modülü var. Yani olay şu. Cam kapanma esnasında herhangi bir engelle karşılaştığında cam otomatik olarak yarım boy açılıyor. Tahminim sizin cam kapanma esnasında bir engelle karşılaşıyor ve kendini açıyor. Camın kanallarını kontrol edin

Kontrol ettim ama görünürde birşey yok. Cevap için teşekkür ederim.
Yorum bağlantısı
Hakan Acet

arkadaşlar benim anlattığım sorunla karşılaşan hiç kimse yok mu veya bu konuda deneyimli ustalar var mı en azından telefon ile sorabileceğimiz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Basılı tutunca cam tamamen açılıp kapanmıyorsa mekanik bir sorun vardır.. 

Yorum bağlantısı
Hakan Acet

burada ustalara gösterdim. sıkışma yok, sorun sol iki camda birden meydana geldi. akü bitince ortaya çıktı. buradakiler cam modülü diyorlar. fiyatları baya bir yüksek ancak bunu değiştirince düzelir mi diyorum ona da kesin bir cevap veremiyorlar. deneme yanılma ile uğraşmak istemiyorum. servise götürdüm komple motor ile birlikte değişecek diyorlar ama arka camda da aynı sıkıntı var. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
On 21.06.2017 at 10:50, Murat Gedik yazdı:

Focusu yeni aldiğimda bu sorunu sağ ön kapı camında yaptı ama sürekli değildi. 15 günlük arabayı servise bıraktım cam modülünü değiştirdiler ve düzeldi. Hatta sol kapı modülü takmışlar ayna kumandası işini ters yapıyordu tekrar gittim düzelttiler..

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Focusu yeni aldiğimda bu sorunu sağ ön kapı camında yaptı ama sürekli değildi. 15 günlük arabayı servise bıraktım cam modülünü değiştirdiler ve düzeldi. Hatta sol kapı modülü takmışlar ayna kumandası işini ters yapıyordu tekrar gittim düzelttiler..

Peki ne kadara mal olur bu değişim Serkan bey.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 saat önce, Murat Gedik yazdı:

Peki ne kadara mal olur bu değişim Serkan bey.

O zaman araba garantiliydi. Şimdi ne kadar parça deseniz bilmiyorum. Çıkma parçalar satan arkadaşıma sorayım ama önce kesin teşhis lazım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

O zaman araba garantiliydi. Şimdi ne kadar parça deseniz bilmiyorum. Çıkma parçalar satan arkadaşıma sorayım ama önce kesin teşhis lazım..

Teşekkür ederim Serkan Bey.
Yorum bağlantısı
Hakan Acet
On 23.06.2017 at 03:15, Serkan Toker yazdı:

Serkan bey fiyat öğrenebilir misiniz modül fiyatını

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Selim Turan
Hakan Acet yazdı:

2011 focus aracımın  sol ön ve arka camı açma kapama düğmesine bastığımda 10cm açılıyor  /kapanıyor ve duruyor. tekrar düğmeyi bırakıp basmam gerekiyor. camı komple açmak / kapatmak için bu işlemi 10 sefer t ekrarlamak zorunda kalıyorum.  cam tamamen açılıp kapanmadığı için kodlama da yapamıyorum. bu tür bir sorunla karşılaşan arkadaş var mı? çözümü nedir ?

kumanda dan açma/kapama tuşuna 5 saniye basınca sağ ön ve arka cam açılıp kapanıyor. ama sol ön ve arka cam açılmıyor

Hakan bey ayni sorunu 2009 focus aracimda bende yaşiyorum,sorunu nasil çözdünüz bilgi verebilir misiniz

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Eren Kara
Hakan Acet yazdı:

2011 focus aracımın  sol ön ve arka camı açma kapama düğmesine bastığımda 10cm açılıyor  /kapanıyor ve duruyor. tekrar düğmeyi bırakıp basmam gerekiyor. camı komple açmak / kapatmak için bu işlemi 10 sefer tekrarlamak zorunda kalıyorum.  cam tamamen açılıp kapanmadığı için kodlama da yapamıyorum. bu tür bir sorunla karşılaşan arkadaş var mı? çözümü nedir ?

Bu sorunu yaşıyorum otokoç dahil iki yetkili servise gittim ama kimse kesin bir şey söylemiyor. Türkiye de bunu çözebilecek usta yok. Bu sorunu çözen çözebilen veya bir açıklaması olan biri var mı?

bu sorun kapanıp açılma yapmıyor genelde akü değişiminden sonra bu sorun ortaya çıkıyor.

cam açmak için 5 kere yada kapatmak için 5 kere basmak gerekiyor.

şöför ve arka sol yapıyor bu arızayı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eren Kara yazdı:

Bu sorunu yaşıyorum otokoç dahil iki yetkili servise gittim ama kimse kesin bir şey söylemiyor. Türkiye de bunu çözebilecek usta yok. Bu sorunu çözen çözebilen veya bir açıklaması olan biri var mı?

bu sorun kapanıp açılma yapmıyor genelde akü değişiminden sonra bu sorun ortaya çıkıyor.

cam açmak için 5 kere yada kapatmak için 5 kere basmak gerekiyor.

şöför ve arka sol yapıyor bu arızayı.

cam toz  fitillerini sökünce durum nasıl?

Yorum bağlantısı
Eren Kara
Çağlar Bayur yazdı:

cam toz  fitillerini sökünce durum nasıl?

üstad sorun aynı

emin olabilirsiniz bu herhangi bir sıkışma düğme veya kodlama sorunu değil.

akü değişimi sonrasında bu olay gerçekleşti.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cam mekanizmasındaki beyaz sabitleme plastiğinde çatlak olabilir mi? sökülüp bakıldı mı? cam bir şekilde sıkıştı sanıp geri dönüyor, sıkışma aynı zamanda cam kasarsa da olur.

kapanırken ki davranışı tam olarak nasıl?

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Murat Gedik yazdı:

Bunu çözdüm ben de yazmayı unutmuşum. Sorun sıkışma filan değilmiş. Kapı döşemesi söküldü. Elektrik fişi sökülüp takıldı. Sorun kalmadı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Kara
Murat Gedik yazdı:

Bunu çözdüm ben de yazmayı unutmuşum. Sorun sıkışma filan değilmiş. Kapı döşemesi söküldü. Elektrik fişi sökülüp takıldı. Sorun kalmadı. 

Detay yazarmısınuz lütfen sadece şöför kapısı yeterlimi yoksa hatalı işlem yapan arka kapıyıda süküp mödülden fişini çıkarıp takmak yeterlimi?

Yorum bağlantısı
Eren Kara
Murat Gedik yazdı:

benim sorularım bunlar değil.

yaşadığım ve çözülemeyen sorun hakan acet beyle aynı sorun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Camda sıkışma algılanıyor ama gerçekte öyle bir durum yok sanırım. Bu şeyin bir sensörü falan olmalı o kontrol edile.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eren Kara yazdı:

benim sorularım bunlar değil.

yaşadığım ve çözülemeyen sorun hakan acet beyle aynı sorun.

kapı döşemesi sökülü ve cam fitilleri çıkartılınca camın davranışı nasıl kapanırken açılırken? otomatik kapanmaya basılınca ne yapıyor?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...