İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Fren Balataları Değişti. Araba Çalışmıyor.

Mustafa İlkbahar

Recommended Posts

Mustafa İlkbahar

Merhaba arkadaşlar.

Bugün arabanın balataları değişti. usta aradı senin araba çalışmıyor dedi. daha once lastikleri kendim değiştirmiştim. Yine çalışmamıştı. Bir gün sonra kendliğinden çalıştı. Bujidendir dedim bujileri yeniledim. Sorun akü değil . marş basıyor ama benzin alamıyor dedi usta. deponun ordaki benzin pompası bozulmuştur dedi. İşçilik dahil 500 euro( almanyada yaşıyorum) masraf çıkardı. 1. sorum başına böyle bir durum gelen oldu mu, sorun ne olabilir acaba? 2. sorum ustanın sorumluluğu yok mu? çalışır araba verdim calışmaz halde teslim etmek istedi. almadım araba tamircide. fikri olan yazabilirse çok makbule geçer.

Yorum bağlantısı
Mustafa İlkbahar
3 dakika önce, Anıl Mert yazdı:

Balata ile arabanın çalışmaması ne alaka çözemedim hiç

ben de anlamadım. bilgisayara bağladık on tarafa benzin gelmiyor dedi. ben teslim almak istemedim arabayı. yapın da demedim. oyle bekliyor araba.. 

Yorum bağlantısı
Anıl Mert

Kontak açtığınız zaman arka taraftan dizzzt diye bi ses gelmeli benzin pompası sesi eğer gelmiyor ise arıza yapmıştır. Ondan dolayı çalışmaz onu kontrol edin tesadüfi olmuş olabilir balata değişimi ile

Yorum bağlantısı
Mustafa İlkbahar

tesekkur edıyorum bılgı ıcın yarın gıder sese bakarım. bu arada tr de bosch marka pompa fıyatı nekadar bılgınız var mı? netten baktım orjınalı 300 TL cıvarında. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pompa tek basina degisim önerilmez, her zaman samandira pompa takim halinde onerilir. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa İlkbahar
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Pompa tek basina degisim önerilmez, her zaman samandira pompa takim halinde onerilir. Geçmiş olsun.

tesekkur edıyorum. samandıra takım olarak baktık ancan burda 334 euro ıken trde Bosch marka 350 TL cıvarında. gecen ay arabanın tekerlerını degıstırınce de aynısını yapmıs 2 gun sonra calısmıstı... bı beklıyelım bakalım bu arada parca edınmeye calısıcam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lastikçinin bir hatası olduğunu düşünmüyorum.. 

Araçta yakıt kesme sistemi vardır. Kaza vb durumlarda yakıtı keser. Bir sebeple O devreye girmiş ve yakıtı kesmiş olabilir. Açmak için de bir anahtarı vardır. Genelde sağ ön direkte olur.. Ancak focus2 için tam tarif yapamıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

parca lazim oldugunda ben pkwteile veya auto-doc dan aliyorum baya uyguna geliyor. dikkat etmeniz gereken markali ürünleri almak. x marka bir filtre 10€ iken mahle marka filtre 15€. orjinal filtre yerinde 20-25€ tamircide ise yine en az 20€ ve ne marka oldugu belli degil. Markaliya veya orjinalse zaten tamircide en az 25-30€

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
On 21.06.2017 at 11:29, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araçta yakıt kesme sistemi vardır. Kaza vb durumlarda yakıtı keser. Bir sebeple O devreye girmiş ve yakıtı kesmiş olabilir. Açmak için de bir anahtarı vardır. Genelde sağ ön direkte olur.. Ancak focus2 için tam tarif yapamıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır. 

Focus2 lerde o anahtar, (diğer marka araçların) kaput açma mandalının olduğu yerde. Şoför tarafı sol ön direğin alt kısmı.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa İlkbahar
On 22.6.2017 at 08:46, Önder Özcan yazdı:

Focus2 lerde o anahtar, (diğer marka araçların) kaput açma mandalının olduğu yerde. Şoför tarafı sol ön direğin alt kısmı.

onder bey bılgı ıcın tesekkurler . bugun denıyecegım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa İlkbahar

arkadaslar tum yardımlarınız ıcın cok tesekkurler. mucıze gıbı bır dokunus oldu sayenızde. ordakı kırmızı tusa bastım ve araba calıstı cok sukur. tamırcı ustaya da gosterdım. tum elemanları topladılar baktılar falan.. benı buyuk bır masraftan kurtardınız. bılgıler ıcın cok tesekkurler...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Çok ilginç bir bilgi idi. İlginç olan bir diğer bilgi de usta diye tabir ettiğimiz insanın bunu bilmemesiydi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
On 21.06.2017 at 11:29, Mehmet Ozyurek yazdı:

Özyürek direk atışla sorunu bulmuş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...