İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2, Mk3, Mk4 ve Mk5 Karşılaştırması

Bayram Eser

Recommended Posts

Bayram Eser

Arkadaslar iki kasaya yada daha fazlasına [emoji33] sahip olmus yada kullanmıs arkadaslar ayrı bir konu acıp mk2-mk3 mk2-mk4 yada mk3-mk4 gibi motor ve vites secenegi belirterek karsılastırıp kendi öznel görüslerini bir arada paylassalar olur mu?

Örneğin yakıt olarak 2.0 manuel mk2, mk3 ve mk4 e gore cok daha iyi. Mk2 lpg olarak sehir dısı yaklasık 0.87 litre iken mk3 .... lt mk4 2.0 ... litre.

İc hacim olarak mk3 mk2den daha ...

Görüs acısı olarak mk...

Ferahlık olarak mk...

Bagaj kullanım imkanı mk2 de daha .... ,

Koltukların kullanım rahatlığı mk3 de daha.... gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus Emre Usta
(düzenlendi)

Bu veriyi dün elde ettim kocaeli denizli arasında 455 km de 30 litre lpg bitti klimam 200 km boyunca acıktı. Ortalama hızım ise 60 aracım mk2 mondeo iyi forumlar..549db21bf607554bcd920e9a406e53bb.jpg37bc4367e1569d90427194932202d0cb.jpg

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
Mükerrer görsel içerikler temizlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bence kafada bi model belirlenip, iki seçenek belirlenmeli ve ikisi arasında tartışılmalı. Hepsinin kendine göre diğerinden dez avantajı var. Ne istediğinizi belirtin ki ona göre yorum yapılsın. Ben mk2 kullanıyorum, mk3 bilmem mk4 bilmem, aradaki hangi farkı anlatayım mesela? :D

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Merhaba @Bayram Eser.

Ford Mondeo karşılaştırması içeren konularınızı tek başlık altında ve uygun konu grubunda takip edersek, kısa sürede doğru bilgiye ulaşma ve konu bütünlüğünü sağlamış oluruz.

Keyifli forumlar.

Yorum bağlantısı
Bayram Eser

Her modeli kullanan ayrı kendi guncel bölümünü inceler diye dusundum. Bence her modelde olmalı. Aynen yakıt tüketiminin her konuda sabit olması gibi...

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Şimdi, Bayram Eser yazdı:

Her modeli kullanan ayrı kendi guncel bölümünü inceler diye dusundum. Bence her modelde olmalı. Aynen yakıt tüketiminin her konuda sabit olması gibi...

Modele özgü özellikleri dediğiniz gibi kendi konu gruplarında paylaşabiliriz, kendine özgü yakıt tüketimlerindeki gibi.

Bu şekilde birden çok konu olması bütünlüğü sağlamamıza yardımcı olmaz.

Yorum bağlantısı
Bayram Eser
Bu veriyi dün elde ettim kocaeli denizli arasında 455 km de 30 litre lpg bitti klimam 200 km boyunca acıktı. Ortalama hızım ise 60 aracım mk2 mondeo iyi forumlar..549db21bf607554bcd920e9a406e53bb.jpg37bc4367e1569d90427194932202d0cb.jpg D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lpg tuketimi hesaplandıgında ~6.5 Lt/100 km cıkıyor.

Ama teoride lpg benzin tüketiminin %20 fazlası o da 7.44 lt olmalı.

Demekki uzun yolda benzin tuketimi uzun yolda lpg tuketimiyle baya bir yakınlasıyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus Emre Usta

2.0 motora göre gayet makul yakıyor. Şehir içinde ise bunu söylemem mümkün değil 11 ile 13 litre kışın ise 14 litre gördüm eğimli bir yerde hikametkah etmekteyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

mk3 manuel, mk4 manuel, mk4 otomatik hepsine uzun süre bindim.

mk4 manuel, mk3 manuelden daha atik değil, mk3 bildiğin gitmek için altında zıplıyordu. mk4 sessiz ve mk3 e göre daha konforlu, Ama hiçbiri bir otomatik değil,

mk3 ghia mk4 selective ile aynı donanım sayılır, hatta mk4 de selective versiyonda bile motor kaputu hidroliği koymamışlar, mk4 selective versiyonda koltuk ısıtma ve katlanır ayna ekstraları mevcut.geri vitese taktığınızda sağ yada sol hangisini seçtiyseniz ayna lastiğe dönüyor. fazladan ön park sensörü de mevcut.

Merak ettiğiniz bişey olursa yazın tecrübemse paylaşırım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
ozkanzorlu

Ben 1997-1998 Mk2, 2007 TDCI (Jatco)otomatik, 2006 TDCI manuel kullanmış biri olarak ; Otomatik Dizel ile, mk2 Benzin /LPG aracı yakıt tüketimlerinde pek bi fark yok. Fakat Dizel manuel gerçekten en az yakanı ve en yüksek performanslısı diyebilirim. Uzun yolda dizel otomatik ile manuel'in tüketimleri pek farklı değil. Ama ortalamaları ele alacak olursak dizel manuel her konuda üstün bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk2 ve Mk3 uzun süre kullandım... 

Mk2 motoru çok güzel ve sorunsuz bir motordu. Mk3'e göre çok az yakardı. 

Mk2 daha konfor odaklı bir araçtı.

Mk2 daha bağımlılık yapan bir araçtı, Hala direksiyonuna geçtiğim zaman inmek istemediğim bir hali var. Sebebini bulabilmiş değilim, Vw gibi :)

Mk3 daha dinamik daha spor bir araç. 

Mk3 daha seri bir araç

Mk3 daha avrupalı, Mk2 amerikalı

Mk2 nin otomatik kliması gibi bir klima iki mk3'ümde yoktu, Nissanımda da yok.. Mükemmel çalışırdı. Yaz kış 22 derecede ve hep açık kullandım. O gerekeni mükemmel şekilde yapardı. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Mk3 Dizel manuel Ghia, ve Mk4 dizel otomatik titanium sahibi oldum.

*Mk3 Kesinlikle daha seri ve daha atak
*Mk3 Şehir içi ve dışı yakıtı ekonomik
*Mk3 Motoru çok sesli çalışıyor
*Mk3 malzeme kalitesi bana göre Mk4'den daha iyi.
*Mk3 Amerikan Mk4 avrupalı
*Mk4 daha sessiz
*Mk3 direksiyonu daha sert ve daha hisli, Mk4 direksiyonu ise tam kararında.
*Mk4 frenlemede Mk3'e göre daha başarılı
*Mk4 ses sistemi çok başarılı, Mk3 değil.

Mk3 kasa bana göre iyi malzeme kullanılmış, daha oturaklı D segmentin hakkını veren bir araçtır. Gönlümdeki yeri farklıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hepsine sahip oldum.en araba gibisi mk4 tür. Ama duramasa da MK 3 ün deli gidişi hala akıllarda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
4 saat önce, Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Hepsine sahip oldum.en araba gibisi mk4 tür. Ama duramasa da MK 3 ün deli gidişi hala akıllarda.

Senin mk3 de sorun vardır. Benim f16 basınca durmasın oracıkta ateşe veririm.. :D Ben frenlerinde eksiklik hissetmedim hiç, Focustan geçtim belki ondandır, orası ayrı tabi..

Ara sıra satayım diye düşünüyorum sonra biraz daha dursun diyorum. İlan verecek gibi olsam da hep bir şekilde erteliyorum, gönlümde 1.6 tdci mk4 var ama otomatikten vazgeçmek kolay değil galiba..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yakınlarda kardeşim satacak. 2011 mk 4 1.6 tdci titanyum. 52 binde.Ankarada araba.haberin olur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Mk4 otopark sıkıntısı ve trafik sorunu olan şehirler için çok büyük mk3 çok sesli al birini vur ötekine

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sedat Demircan

Fatih keskin abi konu hortladi ama mk3 benzinli bile çok mu sesli mersi ettim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...