İçeriğe Yönlendir

Çocuğa Arkadaşım Fena Çarptı ( Daha bugün ) Araç Kamerası Kayıtta

Olgu Erhan

Recommended Posts

Onur Doğan

Allah beterinden korusun. Kameralarla ilgili bi sorum olacak içindeki hafıza dolana kadar kayıt yapıp dolduğu zaman eski görüntüleri silerek yerine yenisini mi kaydediyor? Yoksa dolduğunda hafızayı boşaltıp tekrar kayıt mı başlatmamız gerekiyor? Bilgilendirirseniz sevinirim nasıl oluyor bu kayıt işi :) 

Yorum bağlantısı
Emre Demir
39 dakika önce, Onur Doğan yazdı:

Allah beterinden korusun. Kameralarla ilgili bi sorum olacak içindeki hafıza dolana kadar kayıt yapıp dolduğu zaman eski görüntüleri silerek yerine yenisini mi kaydediyor? Yoksa dolduğunda hafızayı boşaltıp tekrar kayıt mı başlatmamız gerekiyor? Bilgilendirirseniz sevinirim nasıl oluyor bu kayıt işi :) 

Döngüsel olarak siliyor eskiden yeniye doğru

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Allah beterinden korusun. Kameralarla ilgili bi sorum olacak içindeki hafıza dolana kadar kayıt yapıp dolduğu zaman eski görüntüleri silerek yerine yenisini mi kaydediyor? Yoksa dolduğunda hafızayı boşaltıp tekrar kayıt mı başlatmamız gerekiyor? Bilgilendirirseniz sevinirim nasıl oluyor bu kayıt işi [emoji4] 

Döngüsel kayıttadırlar, kaliteli modeller ( Youtube kanalımda hepsinin videosu mevcut ) sizi üzmez tak / unuttur.

32 gb karta ortalama 4 saat kayıt ederler ve arkasından en eski videodan itibaren silip-üstüne yazarak devam ederler.

Kendi aracımdaki kameraya tam 3 senedir ellemedim işini yapıyor camda.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

için cızz etti bi anda çok felaket bir durum, araç kamerası şart tabi ama olayda çocuktan çok kameranın konuşulması beni ayrı üzdü.Allah başa vermesin inş. çocuk iyidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
için cızz etti bi anda çok felaket bir durum, araç kamerası şart tabi ama olayda çocuktan çok kameranın konuşulması beni ayrı üzdü.Allah başa vermesin inş. çocuk iyidir.

Dün gece sordum, iyi çocuk.

4700c6ace856fd40edf6d1ed60fc0f7d.png
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Allah korumus. Fren yapmadigina göre ben de telefonla ugrasiyor diye dusundum ya da dikkati kesinlikle baska yerde.

Gecen gün otobanda motosiklette yolcu olarak giderken diger arabalarin icine baktim biraz. trafikte elinde telefonlar gezen o kadar cok sürücü var ki inanamazsiniz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Allah korumus. Fren yapmadigina göre ben de telefonla ugrasiyor diye dusundum ya da dikkati kesinlikle baska yerde.
Gecen gün otobanda motosiklette yolcu olarak giderken diger arabalarin icine baktim biraz. trafikte elinde telefonlar gezen o kadar cok sürücü var ki inanamazsiniz...

Ama şu durumda bir gerçek, gps bir anda sıfırlamıyor hızı belki fren yapmış olabilir.

Ses kaydı açık olsaydı fren sesinden anlaşılırdı.
Yorum bağlantısı
Ahmet Koçak

ben de sizinle hemfikirim. başlık sahibi başlığı öyle bir açmış ki sanki şoförün hiç suçu yok. halbuki çocuk yolda görünüyor ve şoför hızını azaltmıyor. bunun sebebi de elinde telefonla uğraşması. başlık sahibi de bununla ilgili bir şeyler söylemek yerine kameradan bahsediyor. ilginç ve insafsızca bir yaklaşım bence.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
ben de sizinle hemfikirim. başlık sahibi başlığı öyle bir açmış ki sanki şoförün hiç suçu yok. halbuki çocuk yolda görünüyor ve şoför hızını azaltmıyor. bunun sebebi de elinde telefonla uğraşması. başlık sahibi de bununla ilgili bir şeyler söylemek yerine kameradan bahsediyor. ilginç ve insafsızca bir yaklaşım bence.

Ben olaylara çok objektif ve tarafsız yaklaşıyorum aslında.

Bu konuyu açma sebebim insanları bu gibi durumlar başına gelirse bilinçlendirmek ve tedbir almalarını sağlamaktır.

Ekleme yapıyım aklıma gelmişken, araç kameraları ses kaydı alıyor eğer şoför telefonla konuşuyorsa özellikle sesi kapatmış bile olabilir.

Çarpan kişi arkadaşım olduğu için suçlu yada suçsuz diyemem ki hakim savcı karar verir buna.
Bizim temennimiz çocuk iyi olsun o kadar başka bir art niyetim yok.

Teşekkür ederim.

Ekleme yapiyim,

Eşimden biliyorum tüm insanların refleks ve tepkileri aynı olmuyor. Belki bu forumdan 100 kişiyi direksiyona koysak 95 kişi çocuğa çarpmaz yada hafif dokunarak atlatırdı kazayı. Fakat refleksleri ve tepkileri iyi olmayan bir kişi ( eşim berbat ) çocuğa çarpacaktır. İnsanız tabi hepimiz bir değiliz hepimizin hataları var.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Beni ve Juke'umu kameracı yapan güzel izmirli abim.. Arkadaşına büyük geçmiş olsun çok zor bir durum allah daha da beterinden korusun. İzmire selam..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
12 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

Ama şu durumda bir gerçek, gps bir anda sıfırlamıyor hızı belki fren yapmış olabilir.

Ses kaydı açık olsaydı fren sesinden anlaşılırdı.

evet gps hizina ben de dikkat ettim cok yavas olarak geriliyor ama fren cok gec yapiliyor. cocuk daha önceden kosmaya baslamis zaten. Gerci orada bir anda yola birisinin firlayacagini kimse düsünmez. Belki de cocugu önceden gördü ama yola atlayacagini düsünmedi... yine de ben o anda yola bakmadigini düsünüyorum. Neyse ki kimseye kötü bir sey olmamis. 

Ufak bir dalginlik olabilir veya gözünü o anda günes almis da olabilir. ben de gecenlerde gözümü alan günes yüzünden yaya gecidini ve üzerindeki yayalari gec gördüm mesela... ani fren yapmak zorunda kaldim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Beni ve Juke'umu kameracı yapan güzel izmirli abim.. Arkadaşına büyük geçmiş olsun çok zor bir durum allah daha da beterinden korusun. İzmire selam..

Sport modda sürüş videoları isteriz. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu arkadaşınız hangi forumdan? Mümkünse bir daha araç kullanmasın. Telefona bakmaktan çocuğu görmemiş. Çarptığı kişi kendimiz veya Allah korusun bizim çocuğumuz olsa ve bu videoyu izlesek, yorumlar bu kadar yumuşak olur muydu acaba?

Çocuğu sadece çarpma anında görüp duruyor :angry:

Koyduğunuz 2. kazasında da göz göre göre gidip kazaya karışıyor. Karşı taraf hatalı bile olsa, hatalı diye kaza yapmak gerekmez.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
10 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Bu arkadaşınız hangi forumdan? Mümkünse bir daha araç kullanmasın. Telefona bakmaktan çocuğu görmemiş. Çarptığı kişi kendimiz veya Allah korusun bizim çocuğumuz olsa ve bu videoyu izlesek, yorumlar bu kadar yumuşak olur muydu acaba?

Çocuğu sadece çarpma anında görüp duruyor :angry:

Koyduğunuz 2. kazasında da göz göre göre gidip kazaya karışıyor. Karşı taraf hatalı bile olsa, hatalı diye kaza yapmak gerekmez.

Göz göre göre değil abi bence adam görmüyor yola da bakmıyor. Araba kullanıp yolla alakası olmayan bir çokadam var ortalıkta.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

İçim kötü oldu sevindiğim husus çocuğun durumunun iyi olması.Şu akıllı telefon denen meretten biraz uzaklaşmak gerek. Rabbim beterinden korusun.Allah kimseye kaza bela göstermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Ancak kendimizi sürücünün yerine değil de bir de çocuğun veya ailesinin yerine koyun. Allah korusun kızımın başına böyle bir şey gelse ve sürücünün kazaya ait böyle bir videosu çıksa (telefonla uğraşıyor ve fren yapmıyor veya geç yapıyor.) ben o sürücü ile her türlü uğraşırım. 

Çocuk çocuktur, ama sürücü en azından telefon gibi şeylerle seyir halinde ilgilenmemeli.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Geçmiş olsun. Ancak kendimizi sürücünün yerine değil de bir de çocuğun veya ailesinin yerine koyun. Allah korusun kızımın başına böyle bir şey gelse ve sürücünün kazaya ait böyle bir videosu çıksa (telefonla uğraşıyor ve fren yapmıyor veya geç yapıyor.) ben o sürücü ile her türlü uğraşırım. 
Çocuk çocuktur, ama sürücü en azından telefon gibi şeylerle seyir halinde ilgilenmemeli.

Haklısınız, benimde 9 yaşında kızım var sürekli karşıdan karşıya geçerken sağa sola bakma eğitimi veriyorum. Üstüne basa basa.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Tamam çocuk hatalı da ( çocuk yani) sürücü de maşallah ... bence çocuğu çarptıktan sonra görmüş. İki araç arasından falan fırlasa anlayacağım Geniş görüş acısına rağmen ulu orta vurmuş çocuğa. Elindeki telefonu da torpidoya bırakmış gibi. Umarım çocuk iyileşir.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
2 saat önce, Olgu Erhan yazdı:

Döngüsel kayıttadırlar, kaliteli modeller ( Youtube kanalımda hepsinin videosu mevcut ) sizi üzmez tak / unuttur.

32 gb karta ortalama 4 saat kayıt ederler ve arkasından en eski videodan itibaren silip-üstüne yazarak devam ederler.

Kendi aracımdaki kameraya tam 3 senedir ellemedim işini yapıyor camda.

Olgu bey siz hangi kamerayı kullanıyorsunuz kendi aracınızda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Öncelikle geçmiş olsun.. Çocuğa birşey olmaması sevindirici. Video da ilk dikkatimi bazı arkadaşların söylediği gibi telefon çekti. Telefonu çocuğa vurduktan sonra bırakıyor elinden.. Elinde telefonla ilgilendiği bariz açık ve net. Biz ne dersek diyelim şuanda boş ancak arkadaşınız şunu unutmasın her zaman böyle şanslı olmayabilir.. Çocuğa bir şey olsaydı uzun süre o telefonu eline alamayacağına eminim. Herkesi kandırır ama kendisini asla. Çocuk bu koşarda, kaçarda sürücü tedbirli olmalı yoksa kaza kaçınılmaz olur..

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Yaşadığınız şehirde bölgeleri iyi tanımak lazım. Heran dikkatli olmalıyız ama bazı bölgelerde özellikle dikkat etmek lazım. Kazanın olduğu bölgeyi tahmin ediyorum ana yol gibi gözüksede çok fazla trafiğin olmadığı arka mahalle olarak tanımlayabileceğimiz bir yer. Dolayısıyla yaya çıkma riski çok fazla olan bir yol. Bu tip yollarda tüm dikkati park halindeki araçlara,kaldırım kenarlarına,aparman çıkışlarına vermek daha sağlıklı olur. 

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tugay YILMAZ

Ben çocuğun yola atlayacağını farkettiğim an ve çarpma arasında 2sn var. Direksiyondayken sağa okadar odaklı olmayabilir geniş bi yol ve düz biçimde yolunda gidiyor. Ama kazayı yapan arkadaşın 2. kazası station vagon araca çarpması bence arkadaşın hatası her ne kadar ara yoldanda çıksa çocuk gibi değil bariz gözüküyor ve hiç hızı düşmemiş gibi direk vurmuş. Çünkü vurduktan sonra bile aracı hareket ediyor. Bence arkadaşın fren kabiliyeti kötü. Aracı şahin brodway gibi değil 50-60km hızda giderken fren yaparak durması 2metreyi geçmez kanımca. Boşuna maddi hasarlı kazaya sebep olmuş iki tarafta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

adam havaya bakıyordu heralde gökyüzünü seyrediyordu yazık umarım çocukcağıza hiçbirşey olmaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Çok istisnai bir durum yoksa çocuk, kedi ve köpek asli kusurlu değildir. Bu canlılar varken telaşlandırmamak adına korna bile çalınmaz. Çocuklar oyun oynuyorsa mümkün değil sizi farketmezler. Gerekirse durulur veya çok yavaş hareket edilir. Yoksa ömür boyu vijdan azabı.

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...