İçeriğe Yönlendir

Çocuğa Arkadaşım Fena Çarptı ( Daha bugün ) Araç Kamerası Kayıtta

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan

FOrumdan yakın bir arkadaşımın daha bugün başına gelen üzücü olay. Çocuğa çarpmış :( Allahtan kamerası var.

ecd22a43408746e77bbe909338400282.png

ee98e26d0b8157645201716c031498f7.png

Bu ise Bacanağın başına gelmiş,

bda2e625439e6783016841193234f7a5.png

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Çok geçmiş olsun, çocuğun durumunun iyi olmasına da çok sevindim. Arkadaşınızın ve çocuğun verilmiş sadakası varmış, kamera takılmasını kesinlikle tavsiye ediyorum. Sayenizde ön ve arkaya kamera taktırdım şu an deneme çekimlerini yapıp inceliyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Arkadaşlar, bir kazada bir yaya yada bir araç içerindeki kili yada kişilere kaza sırasında zarar gelmesi kadar kötü olan bir şeyde olayda suçsuzluğunuzu ispat edemeyecek duruma düşüp yıllarca süren davalarla uğraşmanın yanında çok ciddi tazminatlarda ödeme durumunda kalınabilinir. Çok pahallı kameralar almanız gerekmiyor, Olgu bey her bütçeye uygun kameraların incelemesini yapıp forumda ve YouTube dan paylaşıyor, bu vesileyle kendisine tekrar teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Rica ederim Hakan bey, ortalama 150-200 tl lik bir kamera ile kendimizi binlerce liralık zararlardan kurtarabiliyoruz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Bir forum arkadaşımın çok fena bir kaza çekimi var ama mahkeme devam ettiği için videoyu ekleyemiyorum. Tır arkadan vurup sol şeride atıyor ve sol şeritten gelen araç ortadan göbekleme giriyor. Aracın hali aşağıda.

Tır direkt sıyırmaya çalışmış kör noktamdaydı diye ama kamerada herşey apaçık ortada.

4cb8f7899b8c6e171c18c0ec926949e1.jpgd88528d9551e90c2feef475f9a7561e8.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Çocuk sola hiç bakmıyor ama araç içinden yol kenarındaki çocuk çok net görülüyor.Sağdaki çocuk çok önceden görülürken ayağın frene gitmemesi çok düşündürücü.

• Beğen 22
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Çocuk sola hiç bakmıyor ama araç içinden yol kenarındaki çocuk çok net görülüyor.Sağdaki çocuk çok önceden görülürken ayağın frene gitmemesi çok düşündürücü.

Tepkisi çok geç, kesinlikle katılıyorum.

Sıfır frenle olmuş yoksa çocuk o kadar savrulmaz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu kamera araç çalışmadığında da kayıt yapıyormu?Yani park ettiğin zaman da kayıttamı?Ayrıca çok geçmiş olsun Allah korumuş..

tarihinde Yücel Gezgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Arkadaşlar bu kamera araç çalışmadığında da kayıt yapıyormu?Yani park ettiğin zaman da kayıttamı?Ayrıca çok geçmiş olsun Allah korumuş..

Park modunda kayıt yapan modeller mevcut. Forumda mini 0805P modeli olacaktı konu açmıştım.
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Kamera park modu özelliğini destekliyorsa ve sürekli kayıtta akünün boşalmamadı için hardwire kit kullanarak sürekli kayıt yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Park modunda kayıt yapan modeller mevcut. Forumda mini 0805P modeli olacaktı konu açmıştım.
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Olgu bey, viofo nun sitesine park modunun böyle bir kamerada olmaması eksiklik diye belirttim. Bir kişi park modunda bu kadar uzun süre kayıt yapılmasının avrupada yasak olduğunu belirtti. Bu durumun sakıncaları bedir Türkiye'de de geçerlimi bu durum

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Allah korumuş. Sürücü dikkat ediyor son anda ve çarptığı hız olsa olsa 20 km. Fazlası sağını solunu kırmaya yeter. Kamara şart ve hatta 4 nokta ideal olanı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu bey, viofo nun sitesine park modunun böyle bir kamerada olmaması eksiklik diye belirttim. Bir kişi park modunda bu kadar uzun süre kayıt yapılmasının avrupada yasak olduğunu belirtti. Bu durumun sakıncaları bedir Türkiye'de de geçerlimi bu durum

Türkiye'de herşey kimkime dumduma,

Ama şu bir gerçek;

Yazın Öğle sıcağında araç kapalı iken eğer araba gölgede değilse park modunda tüm kameralar zarar görür. Park modu gece ve kışın gündüz kullanılabilir.

Aracın için 90-100 dereceleri buluyor. Kamera da çalıştığı için ısınıyor. Sonra focus kaymaları ve plastik erimeleri yaşanabilmekte.
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Yasal sakıncaları var mı?

Şu an için böyle bir düzenleme bulunmuyor. Aksine aracı park edince arabanın önünde sevişmeyeceklerine göre sokak ortasında problem yok. O zaman mobese kameralarıda yasak olmalı.

Atıyorum olası bir yaralama hırsızlık olsa ve kameranız tespit etse başka insanlara faydamız olur.
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ
Allah korumuş. Sürücü dikkat ediyor son anda ve çarptığı hız olsa olsa 20 km. Fazlası sağını solunu kırmaya yeter. Kamara şart ve hatta 4 nokta ideal olanı

Çift kanallı 2 kameralı 2 adet alınırsa arka kamera diye tanımlanan kameraları ön ve arka tarafın kelebek camlarına takılıp 360 derece kayıt yapılabilir ama ne kadar kullanışlı olur ?-)
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Çift kanallı 2 kameralı 2 adet alınırsa arka kamera diye tanımlanan kameraları ön ve arka tarafın kelebek camlarına takılıp 360 derece kayıt yapılabilir ama ne kadar kullanışlı olur ?-)

Fazla abartmamak lazım. Sadece bu ürün yeterli.

TimeLapse park modunda 2 kanal kayıt etme özelliği bulunuyor. Kapasitörlü çok iyi bir model. Malzeme kalitesi çok başarılı.

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Arkadaşlar hırsızın iştahını kabartırmı?Aslında park halindeyken çok işe yarar ama hırsız bu kamera için araca girermi?Özelliklede benim gibi teknoloji cahiliyse :)

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Olgu bey arkadaşımın eşinin arabasına bu ürünü düşünüyorum ama ön kamera çok büyük gibi, alternatif başka model var mı?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Arkadaşlar hırsızın iştahını kabartırmı?Aslında park halindeyken çok işe yarar ama hırsız bu kamera için araca girermi?Özelliklede benim gibi teknoloji cahiliyse [emoji4]

Smarnoo S1 modeli dışarıdan neredeyse hiç belli olmuyor.
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu bey arkadaşımın eşinin arabasına bu ürünü düşünüyorum ama ön kamera çok büyük gibi, alternatif başka model var mı?

Büyük değil aslında bakın Micra ya taktım iyi oldu. Resim atayım az sonra. Ayna arkasında iyi gizleniyor.

Bu akşam bir arkadaşıma aldık Toyata Yaris araca takacağım. Oda ufak araç resimleri yollarım bakın. Hem 3" ekranı sayesinde geri görüş kamerası bile oluyor canavar gibi.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...