İçeriğe Yönlendir

Çocuğa Arkadaşım Fena Çarptı ( Daha bugün ) Araç Kamerası Kayıtta

Olgu Erhan

Recommended Posts

M.Fatih Yüce
41 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Allah korumuş. Sürücü dikkat ediyor son anda ve çarptığı hız olsa olsa 20 km. Fazlası sağını solunu kırmaya yeter. Kamara şart ve hatta 4 nokta ideal olanı

Gördüğü andaki ve çarptığı andaki hızı aynı 46 km. Allah korusun sakat kalmadığına şükredilsin....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Gördüğü andaki ve çarptığı andaki hızı aynı 46 km. Allah korusun sakat kalmadığına şükredilsin....

Ve gps her zaman 7-8 km eksik ölçer. Çarpma anında hız bence en az ( aracın km saat göstergesinde gösteren ) 55-56 km
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Tiryaki

Çok geçmiş olsun Allah korumuş çocuğun durumu iyi olmasi sevindirici. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor malesef bu videoyu izledikten sonra dikkatimin daha çok olacağıma inaniyorum hala etkisindeyim videonun

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

telefonla ilgileniyordu sanırım. kurtarılabilir bir kaza diye yorumluyorum . 

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arkadaslar kamera acisi izleyeni yaniltiyor dikkat edilmedigi hususunda. Surucu normaldr yola odaklidir ve sagdan soldan gelebilecek tehlikelere karsi onune bakarak bunu farkedebilir. Surucu de hata yok diye dusunuyorum. Cok benzer bir durumla bende karsilastim cocuk son anda kurtuldu. Saniye 55 ten sonra cocugun kostugu belli ama ben cocugun kostugu tarafa odaklanirsam yola odaklanamam. Cozunurlugu dusurdum boyuttan dolayi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
2 saat önce, Aydın Akdeniz yazdı:

telefonla ilgileniyordu sanırım. kurtarılabilir bir kaza diye yorumluyorum . 

Katılıyorum Allah kimseye göstermesin.Önemli olan çocuğun kurtulması.Telefon aşırı derecede farkında olmadan dikkat dağıtıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Abi, gps hızı anında düşüp yükselmiyor, videoda hızı 40 km civarı. Allah korusun o hızla vursa çok kötü olurdu.

Sürücü daha dikkatli olmalı idi. Tüm sürücüler meskun mahalde pür dikkat olmak zorunda. Kedi bir çocuk iki. Nereden çıkacak bilinmez

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
3 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Çocuk sola hiç bakmıyor ama araç içinden yol kenarındaki çocuk çok net görülüyor.Sağdaki çocuk çok önceden görülürken ayağın frene gitmemesi çok düşündürücü.

Ön camda yansımış sürücü telefonla ilgileniyormuş ve çocuğa çarpınca hemen telefonu bırakıyor.Sürücü bence bu konuda telefonla ilgileniyorsa hatalı.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Şoför telefonla ilgilenmeyip zamanında farkedip sola kırsaydı kurtarma şansı olabilirdi. İki tarafada geçmiş olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Bu video sürücünün aleyhine delil bile olabilir. Çarptığı çocuk. Ayrıca telefonla uğraştığı için fren dahi yapamamış çarpana kadar.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Ayrıca telefonla uğraştığı için fren dahi yapamamış çarpana kadar.

Bence telefonla uğraşmıyor.. O an şokla 112 aramaya çalışıyor olmalı.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Olayları okumak ile izlemek arasındaki farkı bir kez daha gördüm. Çok fena çarpmış, çok geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Metin bey, baya agresifsiniz videoda :) hep üst üste gelmiş. Yalnız dikkatimi çeken şuda var. İnsanlar hep yol ortasında..

kaza için her 2 tarafada geçmiş olsun. Bencede 112 için telefonla uğrasıyor gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

geçmiş olsun.

13.saniyede şoför elindeki telefonu torpidoya mi bırakıyor?

araç kullanırken maalesef ki telefon kullanan çok var...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bence telefonla uğraşmıyor.. O an şokla 112 aramaya çalışıyor olmalı.. 

Elindeki telefonu oncr torpidoya koyuyor sonra tekrar aliyor.
Yazik, önlenebilir bir kaza telefon yuzunden yasanmis. Allah korumus cocugu.
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin bey, baya agresifsiniz videoda [emoji4] hep üst üste gelmiş. Yalnız dikkatimi çeken şuda var. İnsanlar hep yol ortasında..

kaza için her 2 tarafada geçmiş olsun. Bencede 112 için telefonla uğrasıyor gibi.

[emoji16] Burda trafik fazla gergin. Genelde yollarim hep laflayarak gecer [emoji16][emoji16]
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Her iki videodaki kazalar için geçmiş olsun.

Kusurlular karşı taraf ama bence şoförün de kusuru var. Her iki kazada aslında görüyor ve tam tepki veremiyor.

Dikkatli izleyince her iki videoda da direksiyonu çok hafif sol yapıp frene tam basmıyor, kaçacağı yere bakacağına çarpacağı yere bakıyor gibi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Koçak

Şoför özellikle çocuk kazada hatalı bence. Çocuğu görünce dahi tedbiren yavaşlaması lazımdı. Allah korusun çocuk sakat kalsaydı vicdanen rahat edemezdi bence. Çocuk görünüyor ama muhtemelen telefonla oyalandığı için görmüyor ve hız kesmeden devam ediyor.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bence de telefonla uğraştığı için hızlı tepki vermemiş. Geçmiş olsun iki tarafa da.

Dalgın bir anima gelse benzer bir durum yaşanacak bir olay benim de başıma gelmişti, çocuk bazen baksa da yola çıkabiliyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu bey arkadaşımın eşinin arabasına bu ürünü düşünüyorum ama ön kamera çok büyük gibi, alternatif başka model var mı?

Dediğim gibi kamera büyük gibi görünsede çok rahatsız etmiyor, belli olmuyor. Dün akşam çok yakın bir arkadaşımın araca taktık bu modeli.

Araç Toyata Yaris Küçük denecek bir sınıf.

1bf40d42d79e5da095d97c29d1ce1b97.jpg6211d6b0d87ca50aa7b564c10f0886de.jpg033ba1ff915da938f49e1c4a5ca96443.jpg5448d3f48e598b9ab51fe22117474258.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...