İçeriğe Yönlendir

Çocuğa Arkadaşım Fena Çarptı ( Daha bugün ) Araç Kamerası Kayıtta

Olgu Erhan

Recommended Posts

Evren Erakçora

40 sene kaza yapmadan kullanan babalarımız vardı eskiden, ABS falan da yoktu onlarda. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Gözünü yoldan ayırma lafı boş değil. Yüz kez maddi hasarlı kaza yap sıkıntı yok. Cana geldi mi geçmiş olsun. Aradan yıllar geçmesine rağmen hâlâ kendine gelemeyen tanıdıklarım var. Örnekleri siz de biliyorsunuz. O çocuğa bir şey olduktan sonra yemişim haklılığı yemişim kamerayı. Allahtan çocuk iyi galiba.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Olgu bey affınıza sığınarak belirtmeliyim ki arkadaşınız kesinlikle hatalı. Birincisi Hızlı gidiyor. ikincisi cep telefonuyla konuşuyor. Camdan yansıyan görüntüyü dikkatli inceleyin. Olayın şokuyla cep telefonunu hemen bırakıyor. Ancak ambulans aklına geliyor ve tekrardan cep telefonunu alıyor. Bu sokaklarda hız sınırı en fazla 33 tür. Arkadaşın hızı(eğer görüntüler hızlandırılmadıysa) 50 den de yukarıda.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
2 dakika önce, İbrahim Çelik yazdı:

Olgu bey affınıza sığınarak belirtmeliyim ki arkadaşınız kesinlikle hatalı. Birincisi Hızlı gidiyor. ikincisi cep telefonuyla konuşuyor. Camdan yansıyan görüntüyü dikkatli inceleyin. Olayın şokuyla cep telefonunu hemen bırakıyor. Ancak ambulans aklına geliyor ve tekrardan cep telefonunu alıyor. Bu sokaklarda hız sınırı en fazla 33 tür. Arkadaşın hızı(eğer görüntüler hızlandırılmadıysa) 50 den de yukarıda.

Bu sokak 30 luk ise sagdan arac gelse önceligi var midir? tabela yok sanirim

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
Bir saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Bu sokak 30 luk ise sagdan arac gelse önceligi var midir? tabela yok sanirim

Eren bey çarpan arkadaşın suçsuzluğuna vurgu yapılmış. Ancak ben suçlu olduğunu iddia ediyorum. Oranı uzmanlar belirler.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Eren bey çarpan arkadaşın suçsuzluğuna vurgu yapılmış. Ancak ben suçlu olduğunu iddia ediyorum. Oranı uzmanlar belirler.

Yok ben bilmedigim icin sordum. Arkadas suclu zaten o belli. Benim daha once yazdiklaim da ne olursa olsun dikkatli gitmek gerektigi. Cunku anlik bir dikkatsizlik vs cana mal oluyor. Sagdan gelenin onceligini sorma sebebim ise eger oyleyse orada yavaslamasi gerekirdi.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Aracıma binerken telefon cebimde olur özellikle sağ cebime koyarım emniyet kemeri tokası da iyice sıkıştırır istesemde alması zor olur araç kullanırken yola odaklanmak gerekiyor Allah c.c. kimsenin başına böyle kazalar vermesin ama hatalardan ders çıkarmak gerekir

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

40 sene kaza yapmadan kullanan babalarımız vardı eskiden, ABS falan da yoktu onlarda. 

Eskiden terbiye edep de vardı çocuklarda büyük lafı dinlenirdi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

40 sene önceki ehliyet sistemi ve araçların hızları, trafik yoğunluğu vs. Hâlâ eski şöförler kaza yapmıyor ama çoğu ciddi sebep oluyor
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Frene bastığında araç zınk diye duruyor. Keşke çocuğu daha önce görseydi. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
Bir saat önce, Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Frene bastığında araç zınk diye duruyor. Keşke çocuğu daha önce görseydi. 

İki elektrik direği arasını 3 sn gibi bir zamanda kat ediyor. İki elektrik direği arası yaklaşık 50 metredir. Yaklaşık 60 metre kala çocuk yola hamle yapıyor. fakat sağdan gelen kırmızı aracı kolluyor. Yüksek ihtimalle önce sola da baktı. Ancak sağda park etmiş beyaz araçtan dolayı kendisine çarpan aracı fark edemedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
18 dakika önce, İbrahim Çelik yazdı:

İki elektrik direği arasını 3 sn gibi bir zamanda kat ediyor. İki elektrik direği arası yaklaşık 50 metredir. Yaklaşık 60 metre kala çocuk yola hamle yapıyor. fakat sağdan gelen kırmızı aracı kolluyor. Yüksek ihtimalle önce sola da baktı. Ancak sağda park etmiş beyaz araçtan dolayı kendisine çarpan aracı fark edemedi

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Aracıma binerken telefon cebimde olur özellikle sağ cebime koyarım emniyet kemeri tokası da iyice sıkıştırır istesemde alması zor olur araç kullanırken yola odaklanmak gerekiyor Allah c.c. kimsenin başına böyle kazalar vermesin ama hatalardan ders çıkarmak gerekir

Kazayı yapan arkadaşıma sordum,

1bf6415977bd04fd7a6a661b4aafee0e.png
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

"Frene bastığımız zaman telefon o şekilde düşmez " falan deyip hafiyelik yapacak halimiz yok [emoji4] Umarım çocuk da arkadaşınız da biz de gereken dersi almışızdır.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Eskiden terbiye edep de vardı çocuklarda büyük lafı dinlenirdi.

Ne alaka şimdi çocukların büyük lafı dinleyip dinlememesiyle konunun ne alakası var???? Bu çocuğun bir ebeveyni olsaydınız bu lafı gene söyleyebilecekmiydiniz???
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Aracın marka,modeli ne ? NCap yaya test yıldızını merak ettim 

Ben Ford Fiesta diye biliyorum,
Yorum bağlantısı
Uğur Göçer

Çocuğu bugün taburcu ettik, çok şükür durumu çok çok iyi Allah'ım herkesi böyle durumlardan korusun.  Lütfen takmayanlar en kısa sürede kamera taktırsın, keşke dememek için, pişman olmamak için. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Öncelikle hem küçük çocuğa, hem de sürücüye geçmiş olsun.

Kendi araç kameramın çektiklerini izlediğimde ben de kendi kendime "amma da hızlı gidiyorum" diyorum. Kameranın görüş açısı insan gözü gibi olmadığından görüntüleri izlerken hızlı ve kontrolsüz gidildiği izlenimi doğuyor. Kayıtlara bakıldığında sürücü 50 km hıza hiç ulaşmamış. Şehir içi kullanımı bakımından hız limitlerinde olduğu söylenebilir.  ancak kazanın olduğu yer aynı zamanda kontrolsüz bir kavşak. Kavşaklara girerken sürücülerin hızlarını azaltmaları gerekir. Çocuk yerine yolun o tarafından büyük bir araç aynı hızla çıksa bu kazayı yapan sürücünün kendisi de ciddi bir tehlike geçirirdi.

Paylaşım sayesinde bizler de kazayı yaşamadan bir kazanın nasıl olabildiğini görüp, bedava yollu önemli tecrübe sahibi oluyoruz.

Bu görüntüyü izledikten sonra aracımdaki kamerayı değiştirmeye karar verdim. Çok daha iyi bir model alacağım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Çılgın
(düzenlendi)

Araç kamerasinin gerekliligi bir kez daha kanitlanmis oldu. Bende sizin paylasimlariniz sayesinde aracima kamera aldim tesekkurler. Keske arkadasiniz araç sürerken telefonla ilgilenmeseydi.

Cocuga carptiktan sonra elindeki telefonu aracin gogsune koyuyor. 15. Saniyede görünüyor. 

tarihinde Ali Çılgın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Olay, kaza yapan araçları izlemek için yavaşlayan şoför arkadaşların kendilerine göre kaza tutanağı tutmasına, bu sebepten dolayı da trafiği tıkadıklarının farkına varmamaları olayına benzemeye başladı. (Yazdığım, kimseyi eleştirmek amaçlı değil, konunun biraz da dışına çıkılmaya başladığına dikkati çekmektir)
Araç için güvenlik kameralarının gerekliliği ve sağladığı güvenceler üzerinden devam edersek bence daha faydalı olacaktır. Uyarı maksadında verilen bilgilerede kesinlikle katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Araç kamerasinin gerekliligi bir kez daha kanitlanmis oldu. Bende sizin paylasimlariniz sayesinde aracima kamera aldim tesekkurler. Keske arkadasiniz araç sürerken telefonla ilgilenmeseydi.
Cocuga carptiktan sonra elindeki telefonu aracin gogsune koyuyor. 15. Saniyede görünüyor. 

b72baf54234158cecab1442b16b6ce41.png
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Göçer

Sevgili forum arkadaşlarım öncelike herkese hayırlı akşamlar, herkesin bayramını şimdiden kutluyorum.

Konuda 4 sayfa iyi kötü yorumlar yapılmış. dikkatiniz olsun, geçmiş olsun dilekleriniz olsun hepsi için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum ancak telefonla uğraştığıma ilişkin yanlış anlaşılma ve yanılma var zira aracım 2004 ford fiesta, el freninin olduğu kısım s7 telefona göre biraz küçük kalıyor, bazen telefon tutucuya bazen de oraya bırakırım telefonu araca bindiğimde. Önyargılı olmak çok kolaydır ancak bu konuda yazan arkadaşlar benim aracımda double din teybim olduğunu, bluetooth ile görüşme yapabildiğimi, s3 frontier akıllı saat kullandığımı, araç kullanırken acil olmadığı sürece görüşme yapmadığımı, yapsam dahi telefon yerine saatimden konuştuğumu bilmiyorlar bu yüzden de bilmeden günahımı aldılar, ha benden yana hakkım sizlere helaldir keşke Olgu abim aracılığı ile önce bir sorsaydınız. Neyse baktım ki her kafadan bir ses çıkıyor bu mesajı yazma ihtiyacı hissettim ki daha fazla günaha girmeyin Ramazan vakti. 

Öncelikle Rabbim kimseye kaza bela vermesin hele hele de bu türlü kazayı, öğle vakti çıktım evime gidiyorum bu talihsiz kaza başıma geldi, hatta korktuğum başıma geldi bile diyebilirim. Çünkü çocuklar bu konuda çok tehlike arz ediyorlar. Şahsen ben çok dikkatli, kurallara bağlı, boş köy yolunda dahi sinyalini bile veren biriyim. Bu kazada da etrafımı kontrol ederek gidiyorum, ilk nazarda gözlük kullandığımdan çocuğu karartı şeklinde gördüm, beklediğini de gördüm ancak bu husus sadece 2 saniyelikti, beklediğine kanaat getirince alışkanlık olması hasebiyle  aynaları kontrol ediyor olmalıyım ki saliseler içinde gözümü tam yola çevirdiğimde çocuğu sağ tampon önünde görmemle frene basmam bir oldu, çok sert fren yaptığım için araç birden öne yığılma yaptığından çocuğu savurdu, yine ani fren sebebiyle el freni önündeki cebe tam sığmayan, ucu şoför tarafına dönük ve dışta olan telefonum da ayağımın dibine fırladı, o anki şokla ne düşündüm bilemiyorum ama sanırım üzerine basmayım kırılmasın diye düşünmüş olacağım ki telefonu alıp torpido üzerindeki telefon tutucuya koydum, hemen araçtan indim ancak 112yi aramam gerektiğini idrak eder etmez geri dönüp telefonu alıyorum ve çocuğun başına gidiyorum olay bundan ibaret ne yazik ki geldi başa olanla ölene çare yok Allah bir daha bana da sizlere de göstermesin inşallah. Bu yazıdan sonra da yine yorum yapmak size kalmış ama lütfen ön yargılı olmayın zira o sürücü siz de olabilirdini. Araç içini gören kamera da takacağım ki bu tarz yanlış anlaşılmaların da önüne geçeyim. Çocuğa gelince 6 yaşında, işitme ve konuşma engeli var, anne baba ayrı, anne o gün ilk defa mecburiyetten çalışmaya gitmiş ve çocuk da aklınca oynamak için 12 yaşındaki ablasının dalgınlığından yararlanıp evden dışarı çıkmış ve desesine gitmiş, geri dönüşte de bu talihsiz kazanın mağduru oldu, ben saniyeden bile kısa süre aynalara baktım göremedim, karşıya geçmeyeceğini düşünerek ayna kontrolü yaparak  hata yaptım bu konuda dersimi aldım. Sağolsunlar aile de anlayışlı çıktı ama hepsinden önemlisi çocuk iyi ve bugün taburcu ettik evine götürdüm kısa süre misafiri oldum, artık küçük bir arkadaşım var. Koruyan Allah'a şükürler olsun.  

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban
11 dakika önce, Uğur Göçer yazdı:

Sevgili forum arkadaşlarım öncelike herkese hayırlı akşamlar, herkesin bayramını şimdiden kutluyorum.

Konuda 4 sayfa iyi kötü yorumlar yapılmış. dikkatiniz olsun, geçmiş olsun dilekleriniz olsun hepsi için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum ancak telefonla uğraştığıma ilişkin yanlış anlaşılma ve yanılma var zira aracım 2004 ford fiesta, el freninin olduğu kısım s7 telefona göre biraz küçük kalıyor, bazen telefon tutucuya bazen de oraya bırakırım telefonu araca bindiğimde. Önyargılı olmak çok kolaydır ancak bu konuda yazan arkadaşlar benim aracımda double din teybim olduğunu, bluetooth ile görüşme yapabildiğimi, s3 frontier akıllı saat kullandığımı, araç kullanırken acil olmadığı sürece görüşme yapmadığımı, yapsam dahi telefon yerine saatimden konuştuğumu bilmiyorlar bu yüzden de bilmeden günahımı aldılar, ha benden yana hakkım sizlere helaldir keşke Olgu abim aracılığı ile önce bir sorsaydınız. Neyse baktım ki her kafadan bir ses çıkıyor bu mesajı yazma ihtiyacı hissettim ki daha fazla günaha girmeyin Ramazan vakti. 

Öncelikle Rabbim kimseye kaza bela vermesin hele hele de bu türlü kazayı, öğle vakti çıktım evime gidiyorum bu talihsiz kaza başıma geldi, hatta korktuğum başıma geldi bile diyebilirim. Çünkü çocuklar bu konuda çok tehlike arz ediyorlar. Şahsen ben çok dikkatli, kurallara bağlı, boş köy yolunda dahi sinyalini bile veren biriyim. Bu kazada da etrafımı kontrol ederek gidiyorum, ilk nazarda gözlük kullandığımdan çocuğu karartı şeklinde gördüm, beklediğini de gördüm ancak bu husus sadece 2 saniyelikti, beklediğine kanaat getirince alışkanlık olması hasebiyle  aynaları kontrol ediyor olmalıyım ki saliseler içinde gözümü tam yola çevirdiğimde çocuğu sağ tampon önünde görmemle frene basmam bir oldu, çok sert fren yaptığım için araç birden öne yığılma yaptığından çocuğu savurdu, yine ani fren sebebiyle el freni önündeki cebe tam sığmayan, ucu şoför tarafına dönük ve dışta olan telefonum da ayağımın dibine fırladı, o anki şokla ne düşündüm bilemiyorum ama sanırım üzerine basmayım kırılmasın diye düşünmüş olacağım ki telefonu alıp torpido üzerindeki telefon tutucuya koydum, hemen araçtan indim ancak 112yi aramam gerektiğini idrak eder etmez geri dönüp telefonu alıyorum ve çocuğun başına gidiyorum olay bundan ibaret ne yazik ki geldi başa olanla ölene çare yok Allah bir daha bana da sizlere de göstermesin inşallah. Bu yazıdan sonra da yine yorum yapmak size kalmış ama lütfen ön yargılı olmayın zira o sürücü siz de olabilirdini. Araç içini gören kamera da takacağım ki bu tarz yanlış anlaşılmaların da önüne geçeyim. Çocuğa gelince 6 yaşında, işitme ve konuşma engeli var, anne baba ayrı, anne o gün ilk defa mecburiyetten çalışmaya gitmiş ve çocuk da aklınca oynamak için 12 yaşındaki ablasının dalgınlığından yararlanıp evden dışarı çıkmış ve desesine gitmiş, geri dönüşte de bu talihsiz kazanın mağduru oldu, ben saniyeden bile kısa süre aynalara baktım göremedim, karşıya geçmeyeceğini düşünerek ayna kontrolü yaparak  hata yaptım bu konuda dersimi aldım. Sağolsunlar aile de anlayışlı çıktı ama hepsinden önemlisi çocuk iyi ve bugün taburcu ettik evine götürdüm kısa süre misafiri oldum, artık küçük bir arkadaşım var. Koruyan Allah'a şükürler olsun.  

Geçmiş olsun kardeş minik yavrunun taburcu olmasına sevindim.Trafikte hep dikkat pür dikkat .Kaza bu olacaksa oluyor elbet fakat tedbir bizden takdir Allahtan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...