İçeriğe Yönlendir

2010 Model Focus TitaniumX 152.000 KM 'deki araç alınır mı?

İbrahim Çelik

Recommended Posts

İbrahim Çelik

Arkadaşlar 2010 model 1.6 Focus 2.5 tit x otomatik benzin-Lpg 150 binde gri renkli bir araç buldum. Araç 4 adet kazaya karışmış ve toplamda 12000 gibi bir hasar kaydı var. Araç çok bakımlı servis te bir çok parçası yenilenmiş. subaplar dahil.

Sizce bu araç alınır mı? Alınırsa kaç lira ödeyelim.

Vereceğiniz fikirler için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Alınabilir elbette. Piyasa fiyatından biraz uygundur tahminimce. Boya önemli değil, motor servis bakımlıysa ben çok düşünmem.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

lpg de sübapların tekrar değişebileceği düşünülür ve bütçeye uygunluğu mantıklı gelirse alınır tabiki.

bu arada yetkili serviste yağ değişiyor diye araba arıza yapmıyacak değil. ben olsam şahsen almam lpg li araç alıyorsam en azından uyumlu bir motor olsun

ben en fazla 30 verriim bu araca 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Ben olsam almam.

İlerde mutlaka bir gün satmak isteyeceksiniz, hasarlı araba satarken çok sinir bozucu durumlar yaşanıyor.

Ayrıca 152000 km lpg için çok yüksek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
20 dakika önce, Ali Gök yazdı:

lpg de sübapların tekrar değişebileceği düşünülür ve bütçeye uygunluğu mantıklı gelirse alınır tabiki.

bu arada yetkili serviste yağ değişiyor diye araba arıza yapmıyacak değil. ben olsam şahsen almam lpg li araç alıyorsam en azından uyumlu bir motor olsun

Motor LPG ile gayet uyumlu bir motor.

18 dakika önce, İbrahim Arslan yazdı:

Ben olsam almam.

İlerde mutlaka bir gün satmak isteyeceksiniz, hasarlı araba satarken çok sinir bozucu durumlar yaşanıyor.

Bugün en ufak çamurluk hasarı serviste 3000 lira masraf çıkartıyor. Parça parça 12 bin lira çok bişey değil. Dikkatli incelenirse neden alınmasın.

Lpg nin ne Zaman takıldığı belirtilmemiş. 

Benim aracım 180 binde, LPG 147 binde takılmış mesela?

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Arkadaşlar bu gün aracı gördüm inceledim. Araç anahtarsız çalıştırma dahil dolu bir araç ancak mercekli farlar yok(bu iyi değil) otomatiğini beğendim. P R D N geçişlerinde aşırı ses yapmıyor. Ancak bazı geçişlerde araç irkiliyor. Örneğin çalışıyorken P konumunda bekletip R D N gibi viteslere geçince araç irkiliyor. Yada D den N R gibi viteslere geçerken araç yine çok hafif irkiliyor.

Araç bize 41 bin tl ye olacak.

Bana yardımcı olan olmayan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. 

Soru: bu araçta + - gibi ayrı bir bölüm var bu ne anlama geliyor? Tam otomatik değil mi?

4 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Alınabilir elbette. Piyasa fiyatından biraz uygundur tahminimce. Boya önemli değil, motor servis bakımlıysa ben çok düşünmem.

4 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Fiyatsız yorumlar havada kalır

4 saat önce, Ali Gök yazdı:

Ali sadece yağ değil subaplar, triger vs. servis işi Önceki sahibi doktormuş. Araç uzun yolda kullanılmış.

4 saat önce, İbrahim Arslan yazdı:

Ben olsam almam.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Tam otomatik ama + ve - ile triptonik kullanılabiliyor. Vites geçişlerindeki sarsıntılara görmeden yorum yapmak zor, ustaya gösterilebilir. Muhtemelen D de ayak frende iken hafif titreme yapabilir, şanzıman takozundan yapar, değiştirince geçer.

Mercekli far olmaması bişey değil, piyasada çıkma vs çok, tek eksiği o olsun.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
(düzenlendi)
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Tam otomatik ama + ve - ile triptonik kullanılabiliyor. Vites geçişlerindeki sarsıntılara görmeden yorum yapmak zor, ustaya gösterilebilir. Muhtemelen D de ayak frende iken hafif titreme yapabilir, şanzıman takozundan yapar, değiştirince geçer.

Mercekli far olmaması bişey değil, piyasada çıkma vs çok, tek eksiği o olsun.

Köksal teşekkürler. Otomatik vites aracı olan bir arkadaşla görüştüm. O sesler ve irkilme normal diyor(o aracı sıfır aldı 2013 model) Anormal olanın ise tak tuk gibi sesler olduğunu söylüyor. Araçda  3-4 Yetişkin varken yokuş çıkışları işkenceye dönüşebiliyormuş. Şu an ki aracını mumla ararsın diyor. Bakalım kısmet.

Fiyat konusunda ne dersin? Uygun mudur sence?

tarihinde İbrahim Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, İbrahim Çelik yazdı:

Köksal teşekkürler. Otomatik vites aracı olan bir arkadaşla görüştüm. O sesler ve irkilme normal diyor(o aracı sıfır aldı 2013 model) Anormal olanın ise tak tuk gibi sesler olduğunu söylüyor. Araçda  3-4 Yetişkin varken yokuş çıkışları işkenceye dönüşebiliyormuş. Şu an ki aracını mumla ararsın diyor. Bakalım kısmet.

Fiyat konusunda ne dersin? Uygun mudur sence?

Bence alınabilir fiyatta, titanyumlar(genelde dizele bakarım arada) 45-50 bin bandında geziyor hasar kaydı az veya hiç olmayanlar. Performans çok bekleme abi, 100 bg tam otomatik şanzıman yeterli gibi ama zaman zaman insanı sinir edebilir ancak önemli olan otomatik olduğu için de katlanılır seviyede bence. 1.6 hangi atmosferik otomatiği alsan benzer performans gösterir o yüzden çok takılmazdım ben. Canlı görüp sürdüğünde sana verdiği his iyi ise alınır derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Önden kazası oldu ise merceksiz far takmışlardır. Uygun olması açısından.

Otomatik atmosferik araçların ( bu araçta dahil) rampalarda dizel ve turbolu araçlara göre performansı zayıftır. Biraz devirli kullanırsanız, çokta üzmez sizi. Zaman'la alışırsınız,rampalara gelmeden biraz devirli girersiniz, çok bayılırsa vites küçültüp devam edersiniz. Bunu dipgaz veya bahsettiğiniz + -  manuel kısmına alarak kendinizde yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
1 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Önden kazası oldu ise merceksiz far takmışlardır. Uygun olması açısından.

Otomatik atmosferik araçların ( bu araçta dahil) rampalarda dizel ve turbolu araçlara göre performansı zayıftır. Biraz devirli kullanırsanız, çokta üzmez sizi. Zaman'la alışırsınız,rampalara gelmeden biraz devirli girersiniz, çok bayılırsa vites küçültüp devam edersiniz. Bunu dipgaz veya bahsettiğiniz + -  manuel kısmına alarak kendinizde yapabilirsiniz.

Mehmet teşekkürler. Aslında daha üst düzey bir araç alabiliyorum. İşi bozan etken, bu aracı acemi birisinin de kullanacak olması(ismini vermiyorum küçük çaplı bir aile faciası yaşanabilir diye ;)) 3-4 yıl bende kalacak bu araç. Ancak tam olarak ikna olamadım. 41 bin tl de cazip gelmiyor değil. Ama...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

250,000 km de pert ettiğimiz focus 1'e 80,000 km de lpg takıldı. 250,000 km ye kadar ufak tefek sorunlar hariç (hiçbiri lpg kaynaklı değil) hiç sıkıntı yaşamadık desem yeridir. 250,000 km deki araba 1 gr yağ bile eksiltmedi. Geçen bir taksiye bindim, hyundai accent. O kadar temizdiki km'ye bir baktım  650,000 :shok: ve hep lpg li kullanılmış daha motor yapılmamış. Görüşüm odur ki bakarsanız oda sizi üzmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...