İçeriğe Yönlendir

1987 Golf Mark 2 Restorasyon

Ayberk Edim Ergün

Recommended Posts

Ayberk Edim Ergün

Herkese merhaba,

Uzun suredir forumdan uzak kaldim.Is yogunlundan arabalarla ilgilenecek cok zamanim olmadi. 2005 model bi 206 aracim vardi onu verdim gitti yine kaldik babamla evdeki mondeo ya.

Epey uzun zamandir gozume kestirdigim bir arac vardi apartman sakinlerinden yasli bir teyzenin 1987 model tek kapi füme renk GL paket golf mk2 si vardir.

Komsumuz araci calistigi Vw fabrikasindan sifir olarak almis hatta uretim hattinda araba elindende gecmis.1999 senesinde Turkiye'ye kesin donus yaparkende bu arabayla donmus.Oturdugu yer ile calistigi yerin arasi biraz mesafeli oldugun bide ozamanlar seviyodum da kullanmayi diyor kiz gibiydi hergun arabamla gider gelirdim dedi [emoji1]

Neyse iste kesin donus yaparkende yuklemis arabasini basmis gelmis buraya.o gunden beride Bandirma'dan koyü Manyas'a gitmis gelmis haftada 2 3 kez. Fazlada evinde durmazdi gorurdum hep torba torba zerzevat getirir dagitirdi apartmanda[emoji1] Alamanci teyzem hic evlenmemis Colugu cocugu yok arabayi ondan baskankimsede kullanmamis tek arabam var benim dedi satmadan once o an almasam mi diye dusundum kadin sanki evden kizini gelin cikarir gibi uzuldu ama dedi neyseki yine apartmanda olacak araba arada beni denk gelirsek carsiya pazara birak emi dedi arabayi satarken.

Isin hikaye kismi bundan ibaret. Arabayi aldim. Hemen o gun koltuk moltuk ne var ne yok orta konsol bagaj halisi hepsini soktum eve getirdim. Annemin yuzundeki ifadeyi unutmam hic [emoji1] [emoji1]

Onunde ufak bi hasari vardi.panjur ve farlari kirik catlakti.teyzeyide arabadan sogutan olay zaten oymus.Yegeni arabayi rica minnet gobegini catlattim ilk defa aldi körolmayasica o aksamda mahfetti arabami diye anlatti durdu.

Gelelim fotograflara

Ilk aldigimdaki hali bu haldeydi

Koltuklari kirli ici sanayide 2 hafta bekletmisler on cam yarim acik halde toz duman olmus ici. Ama hersey nasil orjinaldi.O kirin arasinda gorebildigim hersey cok cok hosuma gitmisti. Bir baskasi icin eski pustu arabadir benim gordugum sey cok vaska seyler oldu [emoji1] 27013e6ac0393d959d2205b758027589.jpg9328404661a9f5234acef303fae8dbd6.jpgbc89ee418d89d44b2edf86c2848e2d67.jpg

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün
6 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

:nazar: biraz kirli ve makyaji eksik sadece ;)

Araba hoş kullanmış arabanın zorlanan yıpranan bir yeri yoktu.Bi kapıların o göz kısımlarında orjınal bi göz daha var çekmece vari bişey o kırılmış birde koltukları yatırma kolları kırılmış yerıne üşengeç işi plastık hortum takmışlar kullanılsın dıye.geri kalanı temizlemeyle gececek seyler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun Ayberk'im, güzel bir restorasyon konusu gelir burdan, bekliyorum :nazar:

Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün
Hayırlı olsun Ayberk'im, güzel bir restorasyon konusu gelir burdan, bekliyorum :nazar:

Sagolasin abim benim. Meşakatli parca beklemeleri usta tripleri derken boyaya kadar geldi. Vakit buldukca sizinlede paylasacam kismetse[emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün

Sagolasin abim benim. Meşakatli parca beklemeleri usta tripleri derken boyaya kadar geldi. Vakit buldukca sizinlede paylasacam kismetse[emoji1]
Anlatımla beklenti nirvanaya ulaştı resimleri görünce kolay gelsin diyelim .

Sagolasin elimden geldiginde 87 yilinda neyse aynen o hale getiricem zamanla
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Hayırlı uğurlu olsun [emoji5] güle güle kullanın. 1.9 dizeli kullanmıştım. Gidişi çok iyiydi. Ankara çıkışı baskı balata bitti. Tabiki o zaman bu kadar iyi bilmiyordum ne olduğunu, vitese geçmemeye başladı. Kayseri'ye kadar tam devrinde vites atarak gitmiştim. Kırmızı ışıklar kabus olmuştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün

Ilk gun arabayi aldigimda en once vites konsolunu ele aldim.ince hali fircasiyla kopurte kopurteeee yikadim.konsol desenli desenli oldugundan once sungerle yikadim baktim olmadi.

Vites korugunu cikardim. Sira geldi civatalari sokup konsolu cikarmaya. O bantta calisan montajci nasil bir sikmaktir o.wd40 la yikadim orayi resmen 4 kerede falan anca yerinden oynadi [emoji1]

Yikadiktan sonra meg trim urunuyle plastik aksami azıcıkin okşadim [emoji16] deriyede c.guys in deri losyonuyla besledim. Kuruttuktan sonrada herseyi streçle sararak ilk günü kapattim

Son fotoda gozuken deriden bi canta var. 87 senesinden beri hic ama hic acilmamis. Onun resimlerini makinayla cekmistim onlari makinadan alip paylasayim. Icindekiler tam cıncık [emoji4] 863bfb55c0c06d6a85c008297239454c.jpg85f8c92a6c9fc017f6d4ad2ce786b56d.jpgda938d194ee39a944e226b7a564383fc.jpg67192422e57e2029596c52470c3eae28.jpg8c0e360cf71d1395578b58f81c81c49d.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, güle güle kullanın, bu tarz şeylerle uğraşmak çok zevklidir, tam benlik :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün

Koltuklarda sofor koltugunda bir tane sigara yanigi bide sofor koltugunda ufak bi indi bindi yaparken surtunmeden kaynakli bi yirtilma vardi. Koltuklari getirip eve yikadim temizledim tam kapinin onune serdim zirt dedi zil caldi. Teyze yedek anahtari getirmis.

jWVj1g.jpg
b33b74dce283b2b8a426a91d58c8bf80.jpg

Sofor koltugunda bitane kirmizi hortum var. Koltuk yatirma kolunun yuvasi cikmis kirilmis herneyse yatirma kolu zaten ikisindede yok. Cokta tersime gelir bozulan biseyin catara patara tamir edilmesi. O hortum nedir ?dedim ben bu ikiliyi alayim ara ara ara yok. Ya dedim nasil bir parca bu ne kol var ne yuvasi. Wortex diye bi forum var vag gurubunun kullandigi. Forumu yagmaladim ne kullanabilirim yerine diye aa bi baktim bi link. Bi girdim aman yarabbi o sitede yok yok. Hemen parcayi buldum. Yatirma kol yuvalarinin tanesin 10.5€ dedim yok aggdjahdhsjaja [emoji1]

Ama alicam yani kafaya taktim cunku binemem oyle. Dusunsenize herseyi orjinal topluyorum ama kapiyi bi aciyorsun kapidaki hortum selam çakiyo sana. Aldim. Sirketin Almanya fuari vardi 5 gun. Aldim parcayi sipariside fuar merkezine is yerinden bi abimizin adina yollattim. Oda ordan aldi geldi bana getirdi.
Iki kibrit kutusuna verdim 21 yuro[emoji52]
Sonra turkiyede biyerde buldum ondada tanesi 33 lira olunca dedim neyse cok gondiklenmemisiz.

Koltukları temizledim çitiledim suları süzülsün diye koydum apartmana
d2918f56b31cc69ba3a9f95812d66885.jpg
3373087d9fa1c09220d8022b3bdf77b0.jpg
44d95bfe27e5ae129770e642f3f312c2.jpgbc490a596d5e17e77490d61212811f5f.jpg

Koltuklar kahverenginden kendi gri rengine donduler.sonra bir tanidigin bos evine aldim goturdum koltuklari kurumaya biraktim.
Bu ikizler koltuk yatirma kolunun yuvalari.
0ef9ca25c820526392866e7607a3c0e7.jpg
bcfcaf9170c2da67db52e9a9ec9a12c9.jpg

O bahsettigim ilk yardim cantasi vardi. Onuda acip baktim icine.
58b3f0a6eb3dcb8da60b112f6c1d7a8d.jpg
63ea63e6652045733bc11fbe9da0b0c7.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
(düzenlendi)

Hey masallah kazasiz belasiz. On kisimdan da bi foto alabilir miyiz :)

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mükemmel bir şey çıkacak ortaya.. Konu da mükemmel, anlatım da :)

Her aşamanın resmini istiyoruz.. 

Plastik aksam için kullandığın ürün nedir, tam olarak söyleyebilir misin. ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...