İçeriğe Yönlendir

Connect - Led sinyal ve led röle

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

Aracımdaki sinyalleri led ile değiştiricem. Malum normal röle ile hızı yanıp sönüyor sinyal ledleri algılamadığı için.
Bende aşağıdaki led sinyal rölesinden aldım.
Merak ettiğim konu bu röleyi taktıktan sonra sinyal sistemindeki bütün ışıkların led olmasımı gerekiyor? 

https://www.aliexpress.com/item/12V-5-Pin-LED-Flasher-Relay-Fix-for-Automobile-Automotive-Car-LED-Turn-Signal-Bulb-Out/32773305145.html?spm=2114.13010608.0.0.RmKKIL

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

150 watt'a kadar dayanımı var. Ürünleri almadan önce tam olarak açıklaması okunmalı.

Mehmet, bu daha güvenli, sağlıklı ve enerji tüketimi için daha optimum düzeyde. Led direnç kombinasyonu olunca araç yine yüksek enerji harcıyor. Kabaca 100 watt. Az değil. Bu röle ve led ile 30 watt

Ayrıca direnç iyi soğutulmaz ise riskli. Güzel patlıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Elektronik röle güzel de, araçlarımızda röle çok zor yerlerde ulaşamıyoruz ki.. 

Mondeolar direksiyonun altında, sinyal kolunun tablasında, ben saatlerce uğraşıp bir sürü yeri sökmüş ama röleyi sökülebilir hale getirememiştim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Jeep te mesela 4 lü flaşör düğmesi arkasında gömülü. Değiştiremiyorsun. 50w 6r direnç vidala

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Sonuç olarak led ve normal ampul varkende bu röle kullanılabilir yani(ben o sonuca vardım) söylediklerinizden.

Peki sinyal rölesinin nerde olduğunu nasıl bulabilirim. Sinyal verince far kolunun oralardan biryerden röle sesi geçiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
150 watt'a kadar dayanımı var. Ürünleri almadan önce tam olarak açıklaması okunmalı.

Mehmet, bu daha güvenli, sağlıklı ve enerji tüketimi için daha optimum düzeyde. Led direnç kombinasyonu olunca araç yine yüksek enerji harcıyor. Kabaca 100 watt. Az değil. Bu röle ve led ile 30 watt
Ayrıca direnç iyi soğutulmaz ise riskli. Güzel patlıyor

YouTube kanalında videonu izlemistim Servet abi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...