İçeriğe Yönlendir

Hava Yastığı Patlaması Pert Sebebi mi?

Mehmet Akdoğan

Recommended Posts

Mehmet Akdoğan

S.a arkadaslar persembe bir transporter opel astra sedanima fena vurdu. Arac daha 8 aylik. Sag perde hava yastiklari acildi. Sag arka kapi fena. Tampon kalmadi zaten. Bu pert sebebi mi?pert kriterlerini bulamadim. Ayrica kaskodan yaptirirsam kaydi cikar mi? Kaskoya pert olmasa da araci kabul etmiyorum daha aracim yeni deme hakkim var mi? Sonucta 8 aylik ve 3.000de. Eksperin kararini bekliyorum daha. Fotolar mevcut.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Aracın piyasa rayiç bedeli, hasarın toplam tutarı, aracın sovtaj (hasarlı hali piyasa satış fiyatı) bedeli göz önüne alınarak pert işlemi yapılır. Sadece hava yastıklarının patlaması bir kıstas değildir. Hasar rakamınız netleşdiğinde daha net bir yorum yapılabilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Akdoğan

Tsk ederim. Yeni arac klozu nedir abi? Kaskodako kriterlerden biri mi?

Mahmut abi eksper rapor cikarsin yazar danisirim size. Tsk ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tabi, alirken sigortaciniz yaptiysa, pert karari sonrasi direkt sifir arac veriliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Tsk ederim. Yeni arac klozu nedir abi? Kaskodako kriterlerden biri mi?
Mahmut abi eksper rapor cikarsin yazar danisirim size. Tsk ederim.

Eksper sizinle raporunu paylaşmayabilir, ancak hasar miktarını öğrenebilirsiniz, servisten de bu bilgiyi alabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışırım. Yeni değer klozu sıfır olarak poliçesi düzenlenen aracın 1 yıl (şirketine göre 1 yıldan fazla olabilir) içerisinde pert olması durumunda, sigorta şirketi size aracınızın o zaman ki sıfır bedelini öder veya sıfır aracınızın aynısını anahtar teslim size alır verir. Hemen hemen sektördeki bütün şirketlerde bu teminat var. Ama yinede poliçeyi kontrol etmenizde yarar var.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kabaca. Hasar bedeli, araç bedelinin %35 ine ulaşırsa, bu araç pert olabilir mi sorusu gündeme gelir ve araç hurdası ihaleye çıkarılır.
Sonrasında. Mahmut beyin dediği süreç başlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akdoğan
4 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun, son durum nedir acaba?

Tesekkur ederim. Bugun eksper onarim onayi vermis. 20.000 hasar cikardi servis. Bekle dedim servise ama ne yapayim bilmiyorum. Daha 8 aylik arac 3.000 de.

Aracıma servis eksper onayıyla yaklaşık 20.000 tl masraf cikardi. Eksper onarim onayı vermis. Aracı 57 ye sıfır aldim. Neden pert vermemiş eksper? Sağ iki perde hava yastığı da patladi. Sag kapi iskelet camurluk ve tampon vs.. Nasıl yol izlemeliyim?   Ihaleye çıkarılmasını talep edebilir miyim? Kazalı araci istemiyorum diyebilir miyim? Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Aracınızın sıfır bedeli şuan ne kadar?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Akdoğan
10 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Aracınızın sıfır bedeli şuan ne kadar?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Opelin sitesinde 64.500 abi. Internette kasko bedelini hesaplattim 62.500 cikti. Servis daha da cikabilir dedi. Cunku eksper onayini vermeden bir vida bile sokemem dedi. Kafa allak bullak :(

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Opelin sitesinde 64.500 abi. Internette kasko bedelini hesaplattim 62.500 cikti. Servis daha da cikabilir dedi. Cunku eksper onayini vermeden bir vida bile sokemem dedi. Kafa allak bullak [emoji20]

64.500 TL üzerinden değerlendirilir araç sıfır olduğu için. Servis haklı araç sökülmeye başlandığında hasar miktarı artabilir, şuan görünen hasar miktarı odur. Eksperin daha onay vermemesinin iki nedeni olabilir. Birincisi hasarda araştırma talep edilmiş olabilir. İkincisi aracın perte gitme durumu ile ilgili sovtaj çalışmasına bakılıyor olabilir . İkinci ihtimal daha ağır, sizin hasarınızda. Servis aracın pert olmasını istemez aklınızda bulunsun, onarım ister. Çünkü pert olması durumunda araçtan para kazanamaz, eksper ile konuşun hasarınızın net rakamı çıktığında aracın pertini isteyin. Hasarınız 30.000 rakamlarına yakın olduğunda araç pert edilir %90 ihtimalle.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
24 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

64.500 TL üzerinden değerlendirilir araç sıfır olduğu için. Servis haklı araç sökülmeye başlandığında hasar miktarı artabilir, şuan görünen hasar miktarı odur. Eksperin daha onay vermemesinin iki nedeni olabilir. Birincisi hasarda araştırma talep edilmiş olabilir. İkincisi aracın perte gitme durumu ile ilgili sovtaj çalışmasına bakılıyor olabilir . İkinci ihtimal daha ağır, sizin hasarınızda. Servis aracın pert olmasını istemez aklınızda bulunsun, onarım ister. Çünkü pert olması durumunda araçtan para kazanamaz, eksper ile konuşun hasarınızın net rakamı çıktığında aracın pertini isteyin. Hasarınız 30.000 rakamlarına yakın olduğunda araç pert edilir %90 ihtimalle.

Mahmut bey, 20bin e onay verilir, servis yapmaya başlar ama 30bin e ulaşırsa, ilk 20bin'i kim ödeyecek peki servise?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tesekkur ederim. Bugun eksper onarim onayi vermis. 20.000 hasar cikardi servis. Bekle dedim servise ama ne yapayim bilmiyorum. Daha 8 aylik arac 3.000 de.
Aracıma servis eksper onayıyla yaklaşık 20.000 tl masraf cikardi. Eksper onarim onayı vermis. Aracı 57 ye sıfır aldim. Neden pert vermemiş eksper? Sağ iki perde hava yastığı da patladi. Sag kapi iskelet camurluk ve tampon vs.. Nasıl yol izlemeliyim?   Ihaleye çıkarılmasını talep edebilir miyim? Kazalı araci istemiyorum diyebilir miyim? Tesekkurler.

Tek yapabileceğiniz hasar onarımını rakam olarak anlaşmalı kapatmak. Hasarlı olarak satıp 20bini nakit olarak almanız. Özel serviste olur ancak bu işlem yetkilide olmaz
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Mahmut bey, 20bin e onay verilir, servis yapmaya başlar ama 30bin e ulaşırsa, ilk 20bin'i kim ödeyecek peki servise?

Sani bey, eksper onay verdikten sonra, araç sökülmeye başlanır ve net hasar rakamı ortaya çıkar zaten. 20.000 TL Muallak hasar rakamıdır. Yani onarım başlangıcında hasar netleşir. Sadece sökme işlemi yapılacağından ortada bir maliyet söz konusu olmaz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Akdoğan
48 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Mahmut abi bende pert olmasi gerektigini dusunuyorum. Cunku gorunen 20.000 bence daha masraf cikar. Eksper bunu goz onunde bulundurup onarim onayi vermemeliydi. Bu konuda genel merkezle irtibata gecsem cozerler mi? Cevabin icin tesekkur ederim.

25 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Servisin dedigine gore onu da kasko halleder sikinti olmaz dedi. Evet servis beni araci hemen baslayalim mi mehmet bey dedi. Bende sigortayla gorusecem dedim. Benden habersiz bir sey yapmayin dedim. Umarim sigortadan bir sey cikar.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Servisin dedigine gore onu da kasko halleder sikinti olmaz dedi. Evet servis beni araci hemen baslayalim mi mehmet bey dedi. Bende sigortayla gorusecem dedim. Benden habersiz bir sey yapmayin dedim. Umarim sigortadan bir sey cikar.

Eksper ile iletişime geçin ilk önce, eksperin şirkete vereceği onarım rakamı üzerinden pert değerlendirilmesi yapılır.
Yorum bağlantısı
Mehmet Akdoğan
29 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Eksper ile iletişime geçin ilk önce, eksperin şirkete vereceği onarım rakamı üzerinden pert değerlendirilmesi yapılır.

Yarin ilk isim once eksperle olmadi kasko genel merkeziyle gorusmek olacak. Karari hic icime sinmedi cunku. O arac onarilsa bile icim sinerek cocugumla binemem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hasarın muallak olduğunu, artacağını da söyleyip, pert isteyin. Olumlu bakabilirler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akdoğan
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hasarın muallak olduğunu, artacağını da söyleyip, pert isteyin. Olumlu bakabilirler.

Mehmet bey tesekkur ederim. Bugun gerekli gorusmeleri yapacagim insallah. Yol gosterdiginiz icin herkese tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çiğdem Bilen
On 30.06.2017 at 07:21, Mehmet Akdoğan yazdı:

Mehmet bey tesekkur ederim. Bugun gerekli gorusmeleri yapacagim insallah. Yol gosterdiginiz icin herkese tesekkur ederim.

Mehmet Bey son durum ne oldu? Aracınızı pert saydılar mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...