İçeriğe Yönlendir

LPG'de MMO ve TSE Gerek Kalmıyor

Arif Aykın

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Zorunlu kelimesini anlamadım bu kararda... Yani isteyen lpg montajcısı 2018e kadar belge düzenlemeyecek mi.. Müşteri ne yapacak?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
12 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Zorunlu kelimesini anlamadım bu kararda... Yani isteyen lpg montajcısı 2018e kadar belge düzenlemeyecek mi.. Müşteri ne yapacak?

Orayı bende çok anlamadım. Ben 02.01.2017 de taktırdım şimdi 1 yıl bekleriz dediler muayene yaptırmak için. Şimdi ben ne yapacam nasıl olacak durum bunlar soru işareti kafamda. Yakında daha detaylı açıklama gelecektir büyük ihtimal.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

cam filmi olayını nihayet çözüme baglamışlar ama taa ekimde yürürlüğe ğirecek.

keşke hemen olsaydıda bu yazı film li geçirseydik.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Ben lpg de makine mühendisleri odasını anlarım, sızdırmalığıda anlarım tamam yapılsın. Bunları kontrol etsinler kaçak göçek var mı, doğru yapılmışmı. Ama, diyelimki muayeneyi yaptırdınız 1 ay sonra lpg taktırdınız gidip tekrar muayene yaptırıyorsunuz. İşte bunu anlayamıyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben lpg de makine mühendisleri odasını anlarım, sızdırmalığıda anlarım tamam yapılsın. Bunları kontrol etsinler kaçak göçek var mı, doğru yapılmışmı. Ama, diyelimki muayeneyi yaptırdınız 1 ay sonra lpg taktırdınız gidip tekrar muayene yaptırıyorsunuz. İşte bunu anlayamıyorum. 

Araçta yapılan teknik değişiklikler tüv onayı gerektiriyor
Cam açtırınca
Koltuk ekletince
Motor değiştirince
Vs
Lpg de bunlar gibi.
Bu sebeple işini bilen halkımız muayene yaklaşınca tescil ettiriyor. :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
17 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Aynen haklısın ben LPG taktırmak için 6 ay muayene bıtmesını bekledım oyle taktırdım. Resmen yalnıs bir iş bu

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Şimdi ne yapılması gerekli anlayamadım, lpg montaj yapılmış ancak muayene tarihi sebebiyle işletme için işlem yapılmamış araçlar için TMMOB'a lpg montajcısının düzenlediği belge ile istediğimiz ilde muayeneye girip işletecekmiyiz. İzlememiz gereken yeni prosedür nedir?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
3 saat önce, Ahmet Nalbantoğlu yazdı:

Şimdi ne yapılması gerekli anlayamadım, lpg montaj yapılmış ancak muayene tarihi sebebiyle işletme için işlem yapılmamış araçlar için TMMOB'a lpg montajcısının düzenlediği belge ile istediğimiz ilde muayeneye girip işletecekmiyiz. İzlememiz gereken yeni prosedür nedir?

Bende aynı durumdayım 2.01.2016 tarihinde taktırdım muayene gelmediğinden işletmedik şimdi neler yapılacak bilmiyoruz. Birde arkadaşın başına geldi cumartesi günü eğer gaz borusunun üzerinde spiral varsa geçirmiyorlarmış bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...